Scorpions

Rock'n'roll i eksplozja rocka... Wszystko dotyczące muzyki dekady "dzieci kwiatów"...

Re: Scorpions

Postprzez Lorelei » Pn lut 23, 2015 09:06

Z tym popem to bym nie przesadzała. Czy byś chciał żeby grali jak w latach 70 albo 80? Zespół bez nowych muzycznych poszukiwań stoi w miejscu.
Lorelei

Postprzez » Pn lut 23, 2015 09:06

Postprzez Michał » Pn lut 23, 2015 10:20

Lorelei napisał(a):Czy byś chciał żeby grali jak w latach 70 albo 80?
Jak w latach '80? jak najbardziej :) wszak to w tamtych latach powstały ich najlepsze albumy.
Lorelei napisał(a):Zespół bez nowych muzycznych poszukiwań stoi w miejscu.
owszem - zgadzam się w zupełności :) ale w tym konkretnym przypadku mamy do czynienia nie z "muzycznymi poszukiwaniami" a z cofaniem się w muzycznym rozwoju. Od Scorpions oczekuję konkretnego hardrockowego grania do jakiego nas przyzwyczaili od lat, a nie pop-rocka. Jak będę miał ochotę na pop-rock to włączę sobie Billy'ego Joel'a czy innego Duran Duran (z całym szacunkiem dla ww.) :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez Luiza33 » Wt lut 24, 2015 14:16

Też odnoszę wrażenie że płyta jest miękka i troszkę dziwna jak na Scorpions, ale mimo to coś w niej odnajduję dla siebie. Na przykład "We Built This House" bardzo mi się podoba. Jest świetne.
Luiza33

Postprzez jollyroger72 » Pt lut 27, 2015 17:51

Michał napisał(a):Od Scorpions oczekuję konkretnego hardrockowego grania (...)

Konkretnie i hardrockowo grają Kangury. Niezmiennie od 40 lat :wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Nemesis » Pt lut 27, 2015 18:17

jollyroger72 napisał(a):
Michał napisał(a):Od Scorpions oczekuję konkretnego hardrockowego grania (...)

Konkretnie i hardrockowo grają Kangury. Niezmiennie od 40 lat :wink:

I cały czas na jedną nutę...jak to kangury :P Co do Scorpions to dla mnie płyta nie najlepsza ale i nie najgorsza... Jest jednak cos w tym co pisze Michał...zaczęli sie pojawiać na typowo popowych listach przebojów wśród gigantów muzyki :lol:
Choć mnie po początkowym szoku "We Built This House" coraz bardziej wchodzi... Dobrze że nie graja w koło macieju tego samego jak w/w zespół z Australii i jeszcze jeden, którego nazwę przemilczę by nie urazić kogoś, jednak troszke więcej rocka w rocku by sie tu przydało.. No ale cóż w końcu dziadki...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez jollyroger72 » N mar 01, 2015 10:32

Odsłuchałem... na razie raz. Oprócz singlowego "We Built This House" najciekawsze są... bonusy :mrgreen:

Co będzie za tydzień :?: Się przekonamy :)
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Nemesis » Śr mar 04, 2015 15:55

A ja coraz bardziej przekonuję sie do tej płyty... po kilku odsłuchach jestem zauroczony Gypsy Life... To oczywiście ballada, za które przede wszystkim ich uwielbiam, ale wpadła mi w ucho niesamowicie :)
Prócz tego utworu oczywiście ten singlowy, oraz kolejne nastrojowe "Eye Of The Storm" i "House Of Cards" najbardziej przykuły moja uwagę, ale nie tylko bo i coraz bardziej podoba mi sie "Rock 'N' Roll Band".... Faworytem na pewno zostanie "Gypsy Life" i tak reasumując wcale nie jest tak tragicznie, ale musiałem do tego dojść po kilku odsłuchach...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Lorelei » Cz mar 05, 2015 07:11

Tak, ballady Scorpionsi zawsze tworzyli piękne. Ja tą płytą jestem zachwycona i nie przejmuję się tym że dla niektórych ludzi jest ona mdła i lekka. Recepta na to jest jedna, nie słuchać jak się nie podoba :wink:
Lorelei

Postprzez motyl13 » Cz mar 05, 2015 19:51

ja uparcie próbuje wykrzesać coś z tego albumu dla siebie.
Jak na razie jest 3 utwory: We built this house, Rock 'N' Roll Band i Gypsy life (chyba najlepszy). Słychać tu jakiś potencjał, próbę stopniowania napięcia i jakiś ogólny zamysł, no i gitarka ładnie tu brzmi.
Reszta na razie przede mną :)
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez » Cz mar 05, 2015 19:51

Poprzednia strona

Powrót do Lata 60-te... Jak hartował się rock