Hello (UK band)

Rock'n'roll i eksplozja rocka... Wszystko dotyczące muzyki dekady "dzieci kwiatów"...

Hello (UK band)

Postprzez 21Kris21 » Wt gru 24, 2013 21:15

HelloZałożycielem zespołu był Bob Bradbury. Grupa powstała w 1968 roku jako The Flashback Berries i była to grupa bardzo młodych nastolatków - gitary były większe od nich co można zobaczyć na zdjęciu (z oficjalnej strony zespołu).
Obrazek
Po zmianie składu zespół przyjął nazwę The Age. W skład zespołu weszli Bob Bradbury (śpiew, gitara), Keith Marshall (gitara, śpiew), Vic Faulkner (gitara basowa) i Jeff Allen (perkusja). Grupa krótko występowała z wokalistką Caroline Hall jako Caroline Hall and The Age.
W 1971 grupa została odkryta przez Russa Ballarda i Davida Blaylocka. Zespól został przemianowany na Hello i zaproszony do studia nagrań. Na pierwszej sesji grupa nagrała "Can't Let You Go". Utwór jednak nie był dobry dla zespołu - bardziej pasował dla Barry Ryana, który wszedł z nim na listy przebojów. Ich pierwszy singiel You Move Me został wydany przez Bell Records w 1972 roku, ale został całkowicie pominięty na listach przebojów. Drugi singiel C'mon wydany w tym samym roku również nie odniósł sukcesu. W tym momencie jedna z najbardziej znanych spółek kompozytorskich Nicky Chinn i Mike Chapman (Chinn/Chapman) zaproponowała grupie nagranie jednego z najbardziej udanych utworów ery glam rocka, który praktycznie gwarantował grupie odniesienie sukcesu. Po nagraniu piosenki "Dyna-Mite", grupa była gotowa wejść z nim na listy przebojów, gdy producent Mike Leander, anulował wydanie go na singlu i zastąpił go kompozycją grupy "Another Day School". (Utwór "Dyna-Mite" stał się wielkim przebojem grupy MUD). Pierwszy singiel zespołu Hello z utworami You Move Me/Ask Your Mama, jak już pisałem, został wydany w 1972 roku. Następnie był C'mon/The Wench w tym samym roku. W 1973 Another School Day/C'mon Get Together. Kolejno w 1974 Games Up/ Do It All Night oraz Tell Him/Lightning. W 1975 Bend Me Shape Me/We Gotta Go oraz New York Groove/Little Miss Mystery. W 1976 roku grupa wydała swój pierwszy album Keep Us Of The Streets, a dwa lata później 1978 genialny drugi album zatytułowany Hello Again rozpoczynający się od wspaniałego 99 Ways.
21Kris21
 

Postprzez » Wt gru 24, 2013 21:15

 

Re: Hello (UK band)

Postprzez 21Kris21 » N sty 05, 2014 17:38

Praktycznie grupa Hello powstała w roku 1971, bo w tym roku przyjęła taka nazwę. Grali glam rocka, a ten styl powstał dopiero w larach 70-tych, tak więc umieszczenie tego zespołu w latach 60-tych nie jest prawidłowe.
Największym przebojem zespołu był cover nagrania The Exciters - Tell Him
oto ich wersja (100% glam rocka)
Hello - Tell Him
Bardzo znanym przebojem grupy był utwór
Hello - New York Groove
oraz
HELLO - Bend Me Shape Me (słaba jakość na YouTube w rzeczywistości utwór ten znacznie lepiej brzmi)
Ja w latach młodości najbardziej lubiłem ich nagranie
HELLO- Game's Up
obecnie zachwycam się nagraniami
HELLO - 99 Ways
Hello - Back Seat Talking
w latach 80-tych dość popularne było nagranie
Hello - Do It All Night
hitem ostatnich miesięcy jest utwór
Hello - That's The Time
21Kris21
 

Postprzez » N sty 05, 2014 17:38

 


Powrót do Lata 60-te... Jak hartował się rockKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron