Aerosmith

Rock'n'roll i eksplozja rocka... Wszystko dotyczące muzyki dekady "dzieci kwiatów"...

Aerosmith

Postprzez Geminiman » Śr sty 01, 2014 15:34

Obrazek

Trudno dokładnie powiedzieć, w którym roku powstała grupa Aerosmith. Czy był to rok 1964, kiedy to Steven Tallarico zakłada zespół The Strangeurs (późniejsze Chain Reaction), w którym gra na perkusji, czy też rok 1969, kiedy ta grupa łączy się z drugą - Jam Band - i przyjmuje nazwę Aerosmith.
Tyler tak wspomina tamte czasy: Było nas sześciu w grupie, kilku z nas mieszkało w kuchni, jedliśmy brązowy ryż i zupy Cambell's. W tamtych dniach, wiecie, kiedy kwarta piwa była niebem. To były ciężkie czasy i były naprawdę dobre... Ale bywało też gorzej - kiedy zespół dostawał 300 dolarów za występ i muzycy kradli jedzenie w sklepach...
Rok 1972 to właściwie początek kariery. Steven zmienia nazwisko z Tallarico na Tyler.
Grupa podpisuje kontrakt z wytwórnią płytową na 125 tysięcy dolarów. W dwa tygodnie zostaje nagrany i zmiksowany ich pierwszy album - Aerosmith z hitową piosenką "Dream on".
Zespół rusza w trasę promującą LP i odnosi wielki sukces - płyty sprzedają się jak ciepłe bułeczki, kolejne single wspinają się na listy przebojów. Kolejnych kilka lat to koncerty, okładki magazynów, zdobywane szturmem listy przebojów.
"Byliśmy zespołem Ameryki, byliśmy zespołem z garażu który zrobił coś wielkiego. Byliśmy chłopakami, ktorych można było po prostu zobaczyć. Dawniej, w latach siedemdziesiątych, kiedy Led Zeppelin był na topie - oni nie jeździli po całej Ameryce ze swoim show. Stonesi też niekoniecznie przyjeżdzali do twojego miasta. A my byliśmy. Przyjeżdżaliśmy. Można było liczyć na nas - że na pewno przyjedziemy."
Szczyt popularności Aerosmith osiągnęli na przełomie lat 80. i 90., kiedy powstały płyty "Permanent Vacation", "Pump"
i "Get A Grip", która przyniosła takie hity, jak "Crazy" ( teledysk z udziałem Liv Tyler i Alicii Silverstone), "Cryin'", 'Amazing" i 'Livin' on the Edge". Wielki sukces odniosła również ballada "I Don't Wanna Miss a Thing" z filmu Armageddon (1998).
Moja pierwsza świadoma styczność z tym zespołem miała miejsce w 1997 roku, kiedy został wydany album "Nine Lives" i powstały teledyski "Falling In Love", Hole in My Soul" oraz "Pink". O "Get A Grip" nic wtedy nie słyszałem. "Hole in My Soul" to jeden z ostatnich rockowych teledysków z fabułą i prawdziwymi aktorami (ale bez wstawek z gadaniem w trakcie piosenki). Fajna jest tam historia o kolesiu tworzącym klony dziewczyny która go rzuciła. Reżyserem był Andy Morahan (ten sam co od trylogii "Illusion" GNR). Joe Perry oraz jego solówki teraz wydają mi się bardziej subtelne niż te Slasha z Guns N' Roses.
W 2012 roku zespół wydał płytę "Music from another dimension" ,która miała zespół ponownie wznieść na szczyt a okazała się w moim odczuciu porażką.

Dyskografia

1973 Aerosmith
1974 Get Your Wings
1975 Toys in the Attic
1976 Rocks
1977 Draw the Line
1979 Night in the Ruts
1982 Rock in a Hard Place
1985 Done With Mirrors
1987 Permanent Vacation
1989 Pump
1993 Get a Grip
1997 Nine Lives
2001 Just Push Play
2004 Honkin' on Bobo
2012 Music from Another Dimension!
Geminiman
 

Postprzez » Śr sty 01, 2014 15:34

 

Re: Aerosmith

Postprzez ryba1969 » N sty 05, 2014 15:52

Aerosmith bardzo lubię. znam ich od bardzo dawna. Paniętam jak w kinach szalał "Armageddon", a że jedną z głównych ról grała tam Liv Tyler, tatuś stworzył z kolegami soundtrack pt. "I don't Wanna Miss a Thing". Wtedy jeszcze nie słuchałem rocka, ale ten utwór mnie na tyle zaintrygował, że zapragnąłem mieć go dla siebie. Oczywiście dziś bym po prostu słuchał go sobie w sieci ile razy bym chciał, ale w połowie lat 90-tych sprawa była o wiele bardziej skomplikowana:) Pamiętam jak na radiomagnetofonie miałem cały czas przygotowaną czystą taśmę, a przełączając pokrętłem po stacjach radiowych starałem się trafić na ów utwór, (celem go nagrania), który wówczas nazywałem swoją ulubioną piosenką:) W końcu nagrałem! Radość była wielka. W międzyczasie dzięki jakiemuś programowi telewizyjnemu chyba w publicznej telewizji, poznałem kilka ich innych utworów - "Crazy", "Cryi'n" i "Hole in my soul"
ryba1969
 

Re: Aerosmith

Postprzez Gollum » N kwi 20, 2014 21:12

Ja ten zespół cenię przede wszystkim za lata 70. Później różnie bywało,ale w latach 70 grali według mnie genialnie,a debiut z 1973 roku jest wręcz fantastyczny. Sięgnąłem po ostatnią ich płytę,z sentymentu i niestety pozostała tylko nazwa bo duszy i muzyki w tym brak.Smutne :(
Gollum
 

Postprzez » N kwi 20, 2014 21:12

 


Powrót do Lata 60-te... Jak hartował się rockKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron