Scorpions

Rock'n'roll i eksplozja rocka... Wszystko dotyczące muzyki dekady "dzieci kwiatów"...

Re: Scorpions

Postprzez Karioka » Pt kwi 04, 2014 08:43

Mistrzowie ballad,kocham ten zespół właśnie za to że potrafią z prostej piosenki wydobyć tyle uczucia ile się da.
Karioka

Postprzez » Pt kwi 04, 2014 08:43

Postprzez shark » Pn kwi 28, 2014 20:08

Od czasu do czasu lubię posłuchać sobie Scorpions moje ulubione krążki to "Blackout" chyba ich najlepsza płyta ;), "Love at First Sting" ze wspaniałymi utworami "Come Home" i "Rock You Like A Hurricane" i "Crazy World" ze słynnym "Wind Of Change"
shark

Postprzez Michał » Pt maja 02, 2014 14:32

A propo's albumu Crazy World: Właśnie niedawno oczarował mnie utwór To Be With You In Heaven, który przyćmił wszelkie...Wiatry zmian zresztą posłuchajcie sami oraz Restless Heart
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez Lorelei » Pn cze 16, 2014 10:16

"To be with you in heaven" rzeczywiście był jednym z przebojów z tej płyty,ale "Restless Nights" to piosenka bardzo niedoceniona. "Wind of change" niestety został zabity przez radio i może dlatego tak wielu osobom sie już znudził.
Ostatnio edytowano Wt wrz 02, 2014 09:00 przez Lorelei, łącznie edytowano 1 raz
Lorelei

Postprzez Lorelei » Pt sie 01, 2014 08:42

Jak było do przewidzenia wśród fanów Scorpions wcale nie zamierza się jednak wybrać na emeryturę :)
Jak wynika ze słów jego członków, żadnego pożegnania nie będzie. Jest zbyt duże zapotrzebowanie na ich muzykę, a sama gra sprawia im wiele radości.
W wywiadzie dla Deutsche Welle mówili o tym Rudolf Schenker:
"Sukces pożegnalnej trasy nas znokautował. Gdy widzisz tyle młodych osób przed sobą - 18-, 19-, 20-latków - dostajesz energetycznego kopa. Generalnie ogłosiliśmy ostatnie tournée, ponieważ nie chcieliśmy stać na scenie i nie być w stanie dostarczyć fanom tego, co oczekują."

i Matthias Jabs:

"Po pierwsze, było wiele argumentów przemawiający za tym, żeby już skończyć. Ale wszystkie one zostały przyćmione przez fakt, że koncertowanie sprawia nam wciąż wiele radości. Niezależnie od tego, gdzie jechaliśmy, koncerty były wyprzedane - w Ameryce Południowej, USA, w całej Europie. Wtedy pomyśleliśmy: "To nie może być koniec"."

źródło"Teraz Rock"
Lorelei

Postprzez Pankracy » So sie 23, 2014 09:16

Myślę że tu nie do końca chodzi o radość grania, bardziej o profity z tego płynące :wink: Projekt Scorpions jak dla mnie już dawno się skończył i od lat powiela swoje własne piosenki.
Pankracy

Postprzez motyl13 » N sie 24, 2014 09:07

Lepsze już powielanie swoich pomysłów, niż nagrywanie coverów albo wydawanie w kółko best offów.
Mnie tam cieszy decyzja zespołu, czekam na płytę z utęsknieniem.
Uwielbiam ich za power, za delikatność w balladach oraz niesamowicie lubię wokal Klausa :)
Jest naprawdę wyjątkowy i ciężko komukolwiek śpiewałoby sie po nim utwory. (gdyby np. przyszło go kimś zastąpić).
:)
P.S. Poza tym, to nie jest projekt tylko zespół :wink:
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Lorelei » N sie 24, 2014 10:10

Ja również nie mogę doczekać się nowej płyty. Mają na niej znaleźć się utwory z początku lat osiemdziesiątych które z różnych powodów nie znalazły się na płytach. Szykuje się coś wyjątkowego. Zespół Scorpions istnieje już 50 lat i daj Boże by takich "projektów" było więcej. Jak ktoś nie lubi ich muzyki jego wola. Dla mnie są klasyką.
Lorelei

Postprzez motyl13 » N wrz 14, 2014 18:39

tak, Scorpionsi to klasyka...
Chyba moja najukochańszą płytą jest i pozostanie Humanity:Hour I, potem Lovedrive i Blackout.
Ale tak po prawdzie mogłabym wymienić tu prawie każdy krążek. Choć Scorpioni nie uchronili się przed zmęczeniem materiału, ja na każdej płycie odnajduje coś dla siebie.
A w balladach są fenomenalni, jak to już ktoś zauważył wcześniej. Emocje aż roznoszą te najbardziej znane kawałki i nie tylko.
Zanim na dobre znikną ze sceny chciałabym mieć tą niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w wielkim wydarzeniu jakim byłby dla mnie koncert tej grupy.
Oby tylko warunki materialne pozwoliły się wybrać :roll:
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Lorelei » Wt wrz 16, 2014 13:14

Jako fanka może mniej krytycznie patrzę na niektóre dokonania Scorpions, ale masz rację, czasem aż za bardzo słychać autokopię. Mimo to życzyłabym sobie by każdy zespół po prawie 50 latach działalności uniknął tego. Też bardzo lubię Humanity, to jedna z topowych płyt grupy dla mnie. Polecam posłuchanie sobie "Taken B-side" prawdziwe rarytasy, drugie strony singli, niby gorsze a świetne. Ballady to osobna bajka. Sama w kolejce mam przynajmniej 10, które chciałabym zaproponować do listy, ale na razie jest "Still loving you" :) Ale takie "You and I" , "Under the same sun" , "Lonely Nights" , "When the smoke..." i jeszcze kilka to ballady jak sie zowie.
Lorelei

Postprzez » Wt wrz 16, 2014 13:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lata 60-te... Jak hartował się rock