Bananarama

Dyskusje o muzyce dekady w której nastąpiła eksplozja rocka, italo disco , new romantic i popu w najlepszym wydaniu.

Bananarama

Postprzez Peters1984 » Śr gru 04, 2013 19:19

Ostatnio mnie fascynuje ta grupa. Jest to żeńska grupa muzyczna z wielkiej Brytanii, podopieczne między innymi tria Stock/Aitken/Waterman. Tworzą ją obecnie Sarah Dalin i Karen Woodward. Niegdyś jeszcze Siobahn Fahey i Jacquie O'Sullivan. O ile wkład tej pierwszej z wymienionych jest nie do przecenienia t tej drugiej jest prawie żaden. Ot miało być trzy dziewczyny a nie dwie. Na początku im piosenki pisali Joley/Swain i kilka im wyszło nawet. Później zdecydowano się przenieść produkcję do innego studia co - jak domniemam - ni spodobało się Siobahn i odeszła, a Jacquie nagrał z nimi jeden jedyny krążek. Obecnie popularność zespołu przygasła i nagrywają nowoczesną muzykę taneczno-elektroniczną min. z Ianem Mastersonem. Mnie to odpowiada, szerszej publiczności niestety nie. Poza tym obie są piękne, a Sara Dallin (głos wiodący) prześliczna.

Dyskografia Bananaramy:

1. Deep Sea Skiving 1983
2. Bananarama 1984
3. True Confessions 1986
4. Wow! 1988
5. Pop Life 1991
6. Please Yourself 1993
7. Ultra Violet / I Found Love 1995
8. Exotica 2001
9. Drama 2005
10. Viva 2009

Największe hity to "Venus" czy "Cruel Summer".
Peters1984

Postprzez » Śr gru 04, 2013 19:19

Re: Bananarama

Postprzez Rocko » Cz gru 05, 2013 18:45

Ja bym dodał jeszcze inne znane przeboje Bananaramy, takie jak: Robert De Niro's Waiting, Na Na Hey Hey Kiss Him Goodbye, Help!, I Want You Back czy I Heard A Rumour. Lubię posłuchać ich piosenek, najbardziej lubię Venus i I Heard A Rumour. Przy okazji Help w wersji Bananaramy wolę o niebo bardziej niż oryginał.
Rocko

Postprzez Nemesis » Cz gru 05, 2013 19:35

Rocko napisał(a): I Heard A Rumour.

Świetny kawałek.... "Venus" troszkę za bardzo ograne,ale nie można zaprzeczyć że ten cover to jeden z hitów dekady lat 80... A "Help!"...kurcze ja nie lubię tej piosenki w żadnym wykonaniu,choć lubię The Beatles"... Jakiś taki ten kawałek nijaki.... :? Bananarama bardzo przypomina mi The Bangles... Podobny image...takie damskie granie..ale przyjemne dla ucha... Czy teraz zespół z samymi kobietami grający pop by przeszedł? Nie wiem...ale na tamte czasy był to zespół zauważalny...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Aurinko » Wt gru 10, 2013 12:20

Nemesis napisał(a): (...) Czy teraz zespół z samymi kobietami grający pop by przeszedł? Nie wiem...ale na tamte czasy był to zespół zauważalny...

Teraz mamy (no, może mieliśmy, bo jednak albo to już przeszłość, albo przebywanie w którejś tam lidze) zespoły typu Spice Girls czy Sugababes :wink:.
Poznałam trio Bananarama w dzieciństwie, oczywiście poprzez "Venus". Od początku mi się spodobała muzyka proponowana przez te dziewczyny. Piosenki miały melodyjne, lekkie, łatwe i przyjemne, fajne do tańca, a wtedy takie lubiłam najbardziej :). Do dziś zresztą z przyjemnością sięgam po ich przeboje, zwłaszcza "Love in the First Degree" (nikt tego nie wymienił, a to mój faworyt :)), "Robert De Niro's Waiting", "I Want You Back", czy "Cruel Summer" :).
Obecna ich działalność to dla mnie kompletna nieznajomość tematu, wiem tylko, że działają jako duet, nie wiem natomiast jak brzmią ich nowe kompozycje, ani też jak sobie radzą (poza tym, że nie odnoszą sukcesów, ale to akurat, niestety, niemal norma w przypadku gwiazd lat 80 działających współcześnie).
Aurinko
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Peters1984 » Cz lip 10, 2014 18:36

Fascynacja trwa do dzisiaj, z mniej znanych piosenek polecam "Love, Truth And Honestly". Zastanawia mnie co wniosła do zespołu Jackie? A odejścia Siobhan też jakoś nie odczułem.
Peters1984

Postprzez » Cz lip 10, 2014 18:36

Powrót do Lata 80-te... Złota dekada muzyki.