Toto

Dyskusje o muzyce dekady w której nastąpiła eksplozja rocka, italo disco , new romantic i popu w najlepszym wydaniu.

Toto

Postprzez Nemesis » Pt gru 13, 2013 07:37

Wahałem się gdzie umieścic wątek o tej kapeli,wszak Toto powstało juz w 1976... Jednak uważam że największe sukcesy odnosiło już w latach 80 ubiegłego wieku,więc myślę że tu jest dobre miejsce...

Obrazek

Zespół powstał w Los Angeles z inicjatywy Davida Paicha i Jeffa Porcaro...Wkrótce potem do zespołu dołączył Steve Lukather... Jeszcze w latach 70 Toto wydało dwie płyty "Toto" i "Hydra" na których znalazło się kilka przebojów ze świetnym "Hold the Line" na czele...debiutancki album pokrył sie podwójna platyną,a wspomniane "Hold the line" gościło na szczytach list przebojów na całym swiecie...
W 81 roku zespół nagrał kolejną płytę - "Turn back" ale dopiero nagrana rok później "czwórka" wywindowała zespół na szczyty...
Trzykrotna platyna,sześć razy Grammy Awards, płyta roku i takie przeboje jak "Rosanna" , "Africa" czy "I Won't Hold You Back" to wizytówka Toto początku lat 80... Niestety ,okazało się że to było apogeum...Być może przez przetasowania składu,zmiany wokalisty (Bobby Kimballa zastąpił Dennis Frederiksen, którego miejsce wkrótce zajął Joseph Williams) :roll: w każdym razie następne płyty "Isolation" ; "Fahrenheit" i "The seventh one" nie dorównywały pod żadnym względem choć zawierały przeboje "Holyanna" , "Stop loving you" czy przepiękny kawałek "I'll Be Over You" (mój nr 1 zespołu).... Później zespół zniknał z mojego kręgu zainteresowań...dopiero niedawno powrócił...usłyszałem piosenkę "Spanish steps of Rome" ,która przez ponad 2 lata gościła na Liście Przebojów radia Złote Przeboje i zakochałem sie...
Przepiękna nuta...jak za dawnych lat gdy Toto było na szczycie...

Ostatni skład zespołu

Steve Lukather – gitara, wokal, instrumenty klawiszowe, mandolina (od 1977)
David Paich – instrumenty klawiszowe, wokal (od 1977)
Steve Porcaro – instrumenty klawiszowe, wokal (1977–1989, od 2010)
Mike Porcaro – gitara basowa, wiolonczela (od 1982)
Joseph Williams – wokal (1986–1989, od 2010)
Simon Phillips – perkusja, instrumenty perkusyjne, instrumenty klawiszowe (od 1992)
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Pt gru 13, 2013 07:37

Re: Toto

Postprzez Sebastian1981 » Pt gru 13, 2013 17:50

Mam tylko składankowe płyty Toto.A mianowicie są to "Best Ballads" , " Africa : The Very Best Of Toto " oraz trójpłytowa składanka " Greatest Hits And More..".Jednakże już same piosenki zawarte na tych płytach , potwierdzają jakim wspaniałym zespołem jest Toto.Kapitalne pomieszane rocka , jazzu , funky i popu.Nie ukrywam iż bardzo często sięgam po te płyty.Bywa nawet że puszczam najpierw The Doors a potem Toto.Powstaje wtedy niesamowity klimat.Polecam puszczenie w tej kolejności albo odwrotnie , tych zespołów.
Sebastian1981

Postprzez Konik Polny » N gru 15, 2013 18:02

Znam zespół od samego poczatku działalności. Miłość do ich muzyki nastąpiła w późniejszym terminie, gdy zaczęła docierać inna muza niz łojenie. Toto wbrew pozorom potrafi przyłoić zwłaszcza potwierdzają to płyty koncertowe. Nemesis dobrze napisał iż lata 80-te to wyjatkowy okres dla zespołu. Gdyby "kicz" był zawze taki dobry to byłbym jego fanem. Zespół potrafi zagrać wszystko i umie to ladnie połączyć w jedno.
http://www.youtube.com/watch?v=gscl5WCQ3k0 - nie omieszkał także nagrać muzykę do filmu "Diuna"
Konik Polny
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez wilbury » N sty 19, 2014 16:59

18.01.2014 przegrał walkę z rakiem Dennis Hardy "Fergie" Frederiksen, wokalista współpracujący z TOTO w latach 1984 - 1985, którego można usłyszeć na płycie Isolation.
R.I.P. Fergie.
wilbury
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Michał » Cz sty 08, 2015 17:03

Już w marcu (20-go) ukaże się nowy album grupy zatytułowany XIV
Obrazek
1. Running Out Of Time
2. Burn
3. Holy War
4. 21st Century Blues
5. Orphan
6. Unknown Soldier (For Jeffrey)
7. The Little Things
8. Chinatown
9. All The Tears That Shine
10. Fortune
11. Great Expectations
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez » Cz sty 08, 2015 17:03

Powrót do Lata 80-te... Złota dekada muzyki.