Modern Talking

Dyskusje o muzyce dekady w której nastąpiła eksplozja rocka, italo disco , new romantic i popu w najlepszym wydaniu.

Re: Modern Talking

Postprzez Anna » N kwi 06, 2014 20:38

Peters1984 napisał(a):Zeby w latach 80 tych zrobić hit trzeba było mieć dobrą melodię, a dzisiaj? Wysamplować t a samą melodię i dodać Pittbulla do rapu i gotowe. Modern Talking dzisiaj? Nie ma na nich miejsca, za dobre, dzisiaj jest moda na nijakość.

Dokładnie i do tego w teledysku pokazać gołe ciało i ,,przebój,,gotowy i to wzór dla dzisiejszych małolatów.... :shock:
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez » N kwi 06, 2014 20:38

Postprzez Sagittarius » Wt kwi 22, 2014 10:47

Lubię,nie przesadnie ale lubię. Moje ulubione 10 piosenek MT to:

Atlantis Is Calling
You're My Heart, You're My Soul
Jet Airliner
You Can Win If You Want
You Are Not Alone
Ready For The Victory
Locomotion Tango
Do You Wanna
Cheri Cheri Lady
Brother Louie
Sagittarius

Postprzez Charlene » Śr kwi 30, 2014 06:38

Kocham ten zespół,zreszta moj nick to tytul jednej z ich piosenek.Mam wszystkie plyty i do dzis slucham tych melodii,bo to byly melodie ktore pamietam z lat mlodosci.Szkoda ze dzis juz nie nagrywaja takich piosenek jak te ktore wymienil kolega w poscie wyzej.Tych piosenek mam oczywiscie wiecej ulubionych chocby "We Take the Chance", "Charlene", "With A Little Love","Give Me Peace On Earth", "Lady Lai", "Mona Lisa" :)
Charlene

Postprzez Nemesis » Śr kwi 30, 2014 08:24

Charlene napisał(a):"We Take the Chance"

A wiesz że to zrzynka z "The final countdown" zespołu Europe ? :wink: Ja jestem z tego pokolenie,które z muzyką pana Bohlena musiał się zetknąć za czasów młodości i pewnie to sie może wydawać dla niektórych dziwne słuchałem tej muzyki,może nie z własnej woli,bo miałem wspólny pokój z siostrą,a Ona póki nie dorosła do muzyki poważniejszej słuchała i MT i CC Catch i innych dyskotekowych gwiazd tamtych czasów. Był okres kiedy mi się to podobało i mówię to bez żadnej ściemy. Dziś juz nie słucham tego typu muzyki,ale staram się szanować takich słuchaczy,bo przecież nie samym rockiem czy metalem człowiek żyje. Skoro piszę już w temacie Modern Talking to musze nadmienić że "Give Me Peace On Earth" czy "Lady Lai" budzą we mnie do dziś miłe wspomnienia z czasów,gdy człowiek chodził na dyskoteki (właściwie był ciągany :D ) i gdy przy takich przytulańcach "tańczyło" się z bliską osobą.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Charlene » Pt maja 09, 2014 17:36

Motyw jest podobny,ale ja nie myślę że to plagiat. Piosenka się obroniła.
Charlene

Postprzez Athena » So wrz 06, 2014 20:15

Charlene napisał(a):Motyw jest podobny,ale ja nie myślę że to plagiat. Piosenka się obroniła.

Nie obronila sie przepadla wlasnie dlatego ze zarzucono Bohlenowi ze zerznal bezczelnie "The final..." Europe ,dlatego piosenka MT nie byla hitem,a moglaby gdyby Bohlen nie szedl na latwy pieniadz.
Ja ostatnio wyogladalam chyba prawie wszystko na temat MT ,jakos tak mnie naszlo po tym jak na YT znalazlam dokument TV rosyjskiej o Thomasie Andersie i o czasach MT ,o jego zwiazku i malzenstwie z Nora oraz praca z Diterem Bohlenem.Szkoda ze nikt nie przetlumaczyl tego dokumentu na j.polski.Z tego co zrozumialam ,na ile znam rosyjski,zawsze bylo zle Thomas i Diter nigdy sie nie mogli dogadac ani polubic ot poprostu laczyl ich biznes i tyle.Bardzo zle zaczelo sie dziac od kiedy Thomas zwiazal sie z Nora ponoc byla to kobieta zla,tak zdominowala Thomasa ze ten nie mogl kichnac bez jej pozwolenia,rozwalala koncerty a nawet zamknela kiedys Thomasa w ubikacji aby koncert sie nie odbyl,powywalala churki,by zajac ich miejsce razem ze swoja kuzynka (do czego oczywiscie nie mialy talentu)chciala udzialow ,wiec Bohlen wkoncu sie wsciekl i bylo ultimatum albo Nora albo zespol.Thomas Anders tlumaczy sie dzis ze kochal Nore mimo ze ich malzenstwo bylo wlasciwie farsa na sprzedaz ,Nora chciala rozglosu i dostala to ,wszystko bylo publiczne nawet luzko co widac na filmach z tamtych czasow.Warto obejrzec ten dokument :Moja prawda Thomas Anders ,na YT.Wlasciwie to bardzo mi szkoda Thomasa ,spokojny mily czlowiek i taki bezradny przy Norze.Cieszy to ze po latach znalazl kobiete odpowiednia ktora dala mu syna.
Nie wstydzilam sie sluchac MT zwlaszcza ze w tamtych czasach nie sposob bylo ich nie sluchac bo byli wszedzie w gazetach TV radiach nie mialam ich kaset ale przyznam sie ze mialam plakat Andersa i bardzo mi sie ten chlopak podobal oczywiscie nie jak Tempest ,czy Jon Bon Jovi ale wisial jakis czas na luzkiem :wink:
W kazdym wlasciwie wywiadzie na pytanie ktora z piosenek MT lubi najbardziej Thomas mowi ze "You're my Heart,You're My Soul" bo byl to utwor ktory otworzyl im droge.Ja natomiast bardzo lubie "Angie's Heart","With A Little Love" na YT jest clip z ta piosenka ze slubu Thomasa z Nora,juz na tym filmie widac ze bardziej jej zalezy na mediach niz na nowo poslubionym mezu,zrujnowala czlowieka,zlamala mu kariere i wizerunek osobisty i artystyczny.
Dzis moge powiedziec ze MT nie byl i nie jest zespolem ktory jakos szczegulnie przypadlby mi do gustu ,choc sa takie chwile kiedy chetnie siegam do ich nagran sprzed lat.
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Peters1984 » N wrz 21, 2014 14:48

Plagiat i do tego bezczelny. Piosenka miała być singlem ale ze względu na plagiat przepadła.

Nowe MT "Brother Louie 2014"
http://www.youtube.com/watch?v=GEDmWWKlecM#t=95
Peters1984

Postprzez Anna » N wrz 21, 2014 14:54

Peters1984 napisał(a):Plagiat i do tego bezczelny. Piosenka miała być singlem ale ze względu na plagiat przepadła.

Nowe MT "Brother Louie 2014"
http://www.youtube.com/watch?v=GEDmWWKlecM#t=95

Też uważam, że to plagiat :ugeek: a ta wersja z 2014 roku co zapodałeś fajna,podoba mi się :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Peters1984 » N wrz 21, 2014 15:21

Straszna ta wersja jest. Ma być klip z kolejką górską. Tak wiele sobie po tym obiecywałem, a tak wielki zawód mnie spotkał. spodziewałem się czegoś takiego. I to by pasowało do kolejki górskiej. Jerry Ropero to nie byle kto, gdyż człowiek ma po pierwsze dostęp do oryginalnych ścieżek wokalnych a po drugie pracował w MT przy masteringu:
http://www.youtube.com/watch?v=GcX1mTgRCQk
Peters1984

Postprzez » N wrz 21, 2014 15:21

Poprzednia strona

Powrót do Lata 80-te... Złota dekada muzyki.