Europe

Dyskusje o muzyce dekady w której nastąpiła eksplozja rocka, italo disco , new romantic i popu w najlepszym wydaniu.

Re: Europe

Postprzez Carrie » Cz lut 05, 2015 10:09

Michał napisał(a):
amanda napisał(a):Nowa płyta to brzmienia rockowe, sięgające korzeniami do lat 70 :)

W takich właśnie klimatach (zalatuje Black Sabbath na kilometr) brzmi tytułowy utwór - War of Kings

Dla mnie świetny kawałek. Nie wymagajmy od Europe by stanął w miejscu. Fajnie że się rozwijają, takie kawałki to świetne uzupełnienie do hitowych numerów z lat 80.
Carrie

Postprzez » Cz lut 05, 2015 10:09

Postprzez Carriza » Cz lut 05, 2015 17:41

Carrie napisał(a):Dla mnie świetny kawałek. Nie wymagajmy od Europe by stanął w miejscu. Fajnie że się rozwijają, takie kawałki to świetne uzupełnienie do hitowych numerów z lat 80.

Dokładnie Europe sie rozwija i jest to znakomity kawałek dla mnie rewelacja Słuchałam oryginalną wersję na Spotify i czadowo to brzmi :)
Carriza
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez BlackVelvet91 » Pt lut 06, 2015 19:36

Mnie się też ten utwór podoba :) Juz poprzednia płyta była inna, ale tutaj widzę bardzo pachnie klasyką. Zresztą dali juz pokaz pięknego wyczucia takiej muzyki na "Unplugged" gdzie pięknie zinterpretowali piosenki m.in UFO i Led Zeppelin. Ja się bardzo ciesze na nową płytkę, tym bardziej że i Jon Bon Jovi coś ma w planach :) :wink:
BlackVelvet91

Postprzez Carriza » Pn lut 09, 2015 12:51

Już jest oficjalny teledysk do War of Kings :) Super !!!!
http://youtu.be/jwU11s-ttOA
Carriza
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez Carrie » Wt lut 10, 2015 11:26

Świetne. Już ostrze sobie pazury na ten nowy krążek :)
Carrie

Postprzez amanda » Śr lut 11, 2015 16:42

A ja słyszałam kilka fragmentów i jestem rozczarowana :( Niby z pazurem, a takie jakieś nijakie. Może po kilku przesłuchaniach, bo póki co jest to dużo gorsze od poprzedniego albumu :(
amanda

Postprzez Aurinko » Śr lut 11, 2015 18:13

Carrie napisał(a):Dla mnie świetny kawałek. Nie wymagajmy od Europe by stanął w miejscu. Fajnie że się rozwijają, takie kawałki to świetne uzupełnienie do hitowych numerów z lat 80.

Oczywiście, masz rację, Carrie, chłopaki nie mogą stać w miejscu i od (prawie) 30 lat grać kopie "The Final Countdown"; pewnie, ze trzeba iść do przodu, rozwijać się, ale... Problem w tym, że na "Secret Society" chłopaki byli nowocześni, a mimo to wciąż melodyjni. Mam wrażenie, że od kilku lat chyba troszkę to zagubili (choć oczywiście są przebłyski, jak choćby utwór "Bag of Bones").

amanda napisał(a):A ja słyszałam kilka fragmentów i jestem rozczarowana :( Niby z pazurem, a takie jakieś nijakie. (...)

Ja niestety też nie jestem, póki co, oczarowana. Mimo że jestem fanką Europe od 29 lat.... No cóż, nie wiem jak będzie dalej, bo wiadomo, czekam na całą płytę (która na pewno kupię, jak zawsze), ale mam nadzieję, że album okaże się lepszy niż pilotujący go singiel...
Amando, a może po prostu okaże się, że te nowe kawałki nie wpadają łatwo/szybko w ucho i po iluś tam przesłuchaniach zmienimy jeszcze zdanie?
Aurinko
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Nemesis » Cz lut 12, 2015 19:21

Mnie nie powaliła, ani poprzednia płyta (jedna ballada do posłuchania) ani ten nowy singiel. Nie mam nic przeciw pójściu w klasykę, ale można to zrobić tak by powstały takie perły jak "In My Time" bluesujące choć ja za bluesem nie przepadam, czy covery UFO albo Led Zeppelin które dla mnie są genialne. Nowy numer jak szybko wpada tak szybko wypada z ucha.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez motyl13 » Cz lut 12, 2015 19:26

W sumie też pomyślałam o tym, że mogli nagrać covery, chętnie bym ich usłyszała w takim repertuarze.
Nie musiałaby to być cała płyta nimi wypełniona, tylko np. pół na pół.
No cóż dwa pierwsze numery nie powalają to prawda, ale o ile pierwszy singiel jeszcze mi włazi o tyle drugi utwór mnie zawiódł :( ale czekam cierpliwie na całość.
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Aurinko » Cz lut 12, 2015 20:48

Nemesis napisał(a):Mnie nie powaliła, ani poprzednia płyta (jedna ballada do posłuchania) ani ten nowy singiel. (...)

Arek, mnie też nie powalił poprzedni album, co innego kawałek tytułowy, który brzmi jak stary, dobry Europe! :)

Nemesis napisał(a): (...) Nowy numer jak szybko wpada tak szybko wypada z ucha.

No niestety :roll:.
Zobaczymy jaki będzie następny singiel, oby był lepszy (nie miałabym nic przeciwko balladzie, w których to chłopaki zawsze wypadają dobrze) :).
Póki co, znany jest już drugi kawałek z nadchodzącej płyty - "Hole in My Pocket".
Ten, moim zdaniem, jest bardziej melodyjny niż "War of Kings". Chciałam go tu wrzucić, ale już go usunięto z youtube.
Aurinko
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez » Cz lut 12, 2015 20:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lata 80-te... Złota dekada muzyki.