W.A.S.P.

Dyskusje o muzyce dekady w której nastąpiła eksplozja rocka, italo disco , new romantic i popu w najlepszym wydaniu.

W.A.S.P.

Postprzez Nemesis » Wt kwi 29, 2014 10:59

W.A.S.P.

Obrazek

Amerykański zespół założony w 1981 roku przez Toniego Richardsa, Blackie Lawlessa, oraz Randy Pipera,
byłych członków zespołu Sister .

Skrót W.A.S.P. w dziennej mowie w Ameryce pólnocnej najczęściej jest rozumiany jako : White Anglo-Saxon Protestants (Biali Anglo-Sascy Protestanci) i oznacza jakoby etniczną i ekonomiczną "arystokrację" w Stanach Zjednoczonych od czasów założenia Brytyjskich kolonii w Ameryce Pólnocnej. Istnieją także dwa nieoficjalne domysły: We Are Satans People (czyli Jesteśmy ludźmi szatana) oraz We Are Sexual Perverts (czyli Jesteśmy seksualnymi zboczeńcami). Zespół zasłynął kontrowersyjnymi występami przed publicznością. Co prawda po jakimś czasie zrezygnowali z niektórych obscenicznych zachowań podczas koncertów, ale jeszcze w roku 1997, podczas trasy koncertowej promującej płytę Kill Fuck Die, Blackie ćwiartował toporem martwą świnię.

Skład grupy wielokrotnie się zmieniał, a do dziś z pierwotnego składu pozostał tylko Blackie Lawless.

Jednym z zakazanych utworów grupy jest numer Animal (Fuck Like A Beast)

Pierwszą płytę nagrali w roku 1984, nazwali ją po prostu W.A.S.P.

Obrazek

Znalazły się na niej miedzy innymi utworyL.O.V.E. Machine oraz I Wanna Be Somebody

W 1986 roku zespół nagrał album Inside The Electric Circus

Obrazek

Znalazł sie na nim całkiem udany cover grupy Uriah Heep

Easy Livin'

Jednak dla mnie najlepszym kawałkiem WASP jest piosenka Hold On To My Heart która znalazła się na albumie The Crimson Idol

Obrazek

Obecny skład zespołu

Blackie Lawless (wokal, gitara, bas perkusja, klawisze)
Doug Blair(gitara prowadząca, wokal)
Mike Duda (bas, wokal)
Mike Dupke (perkusja, wokal)

Pełna dyskografia grupy;

W.A.S.P. (1984)
The Last Command (1985)
Inside The Electric Circus (1986)
Live...In The Raw (1986)
Headless Children (1989)
The Crimson Idol (1992)
First Blood...Last Cuts (kompilacja 1993)
Still Not Black Enough (1995)
Kill Fuck Die (1997)
Double Live Assasin (1998)
Helldorado (1999)
The Sting (2000)
Unholy Terror (2001)
Dying For The World (2002)
Neon God Part I - The Rise (2004)
Neon God Part II - The Demise (2004)
Dominator (2007)
Babylon (2009)
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Wt kwi 29, 2014 10:59

Re: W.A.S.P.

Postprzez Aeolus » Śr maja 14, 2014 06:32

Byłem na ich koncercie w 2010 i było czadowo. Zagrali właściwie wszystko co chciałem L.O.V.E. Machine ,Live to Die Another Day , Wild Child ,The Idol ,I Wanna Be Somebody , Heaven's Hung in Black , Blind In Texas. Na żywo te kawałki mają jeszcze większego kopa. Ja ich lubię za to co dali muzyce metalowej w latach 80,chociaż "Crimson Idol" to płyta cała do zeżarcia. Metalowy pomnik,co tu dużo pisać.
Aeolus

Postprzez Glass Spider » Pt maja 16, 2014 05:47

Dobry zespół,ale do połowy lat dziewięćdziesiątych. Teraz to już tylko kręcą się w kółko i nic ciekawego nie wymyślają. Babylon to płyta nie do słuchania :evil:
Glass Spider

Postprzez Michał » Cz cze 12, 2014 09:47

Pamiętam, jak wiele lat temu "katowałem" w magnetofonie pierwszy album :) na czele z takimi hitami jak wspomniane przez autora wątku: L.O.V.E. Machine, Wanna Be Somebody, The Torture Never Stops, czy najlepszym z tej płyty Sleeping (In the Fire). Potem jakoś straciłem zainteresowanie tą grupą, i nawet nie wiem, czy później nagrali coś równie dobrego jak debiut :roll: choć słyszałem wiele dobrego o "Crimson Idol" to jakoś do tej pory nie miałem okazji wysłuchać tego krążka :D
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez porwany obłędem » Pn kwi 20, 2015 12:31

Wow! nawet o WASP tutaj jest Obrazek :shock:
No zespół który dla muzyki metalowej znaczy mniej więcej tyle co Einstein dla fizyki. Wspaniałe pierwsze cztery albumy, później troszkę usiedli,ale "Dominatorem" i "Babylon" odzyskali moje zaufanie. Zespół klasa!
porwany obłędem

Postprzez » Pn kwi 20, 2015 12:31

Powrót do Lata 80-te... Złota dekada muzyki.