Pet Shop Boys

Dyskusje o muzyce dekady w której nastąpiła eksplozja rocka, italo disco , new romantic i popu w najlepszym wydaniu.

Pet Shop Boys

Postprzez Peters1984 » Wt kwi 29, 2014 17:27

Angielskie synthpopowe duo z lat 80 tych, nagrywają jednak z niezłym efektem także dzisiaj. Bardzo mi się podoba album "Elysium", choć ich szczytowym osiągnięciem było jednak "Very". To dwóch panów, bardzo mi ciężko określić co tak naprawdę jest czyje, podejrzewam, ze muzyka jest Chrisa a teksty są Neila. Neil Tennant to ważniejszy wokalista, frontman tego zespołu, Chris też pięknie śpiewa, ale przy takim wokalu jak Neil po prostu nie ma szans. :) Chris Lowe ma za to przepiękny, typowo brytyjski akcent. Zaśpiewał w całości dwie piosenki, ale pełno jest wstawek z jego głosem w różnych utworach. Na występach jest tak, że Chris stoi z syntezatorem i perfekcyjnie odtwarza muzykę a Neil stoi z przodu i śpiewa. Jest bardzo wiele wydawnictw PSB, min remixowe "Disco" 1-4 ale ważniejszych jest 12 albumów studyjnych od "Please" po "Electric" w przedziale czasowym 1986-2013, do tego koniecznie polecam cztery-płytowy w sumie zestaw: "Alternative [2 CD]" i "Format" [2 CD]. To dwa osobne wydawnictwa z b-side'ami grupy, jest tego w sumie kilkadziesiąt piosenek. Pierwszy jest od lat 80 tych do ery "Very" a drugi od ery "Bilingual" do "Yes". Jedynym wydawnictwem jakie bym chciał mieć to "Pop-Art" z DVD.
Peters1984

Postprzez » Wt kwi 29, 2014 17:27

Re: Pet Shop Boys

Postprzez Anna » So maja 17, 2014 10:27

Niektóre piosenki maja fajne np.,,It's a Sin,, czy ,,Always On My Mind,, ale generalnie nie przepadam za tym zespołem, tylko te dwa utwory reflektuję :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez jollyroger72 » So maja 17, 2014 17:25

Anna napisał(a):Niektóre piosenki maja fajne np.,,It's a Sin,, czy ,,Always On My Mind,, ale generalnie nie przepadam za tym zespołem, tylko te dwa utwory reflektuję :)

"Always On My Mind" nie jest ich utworem. To cover Elvisa Presley'a.
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Athena » So maja 17, 2014 18:54

"Always On My Mind" jest coverem Elvisa ale jak go chlopcy PSB zrobili poprostu miod malina :) It's a sine jedna z lepszych choc np mi sie podoba "Heart" z pozniejszych utworow ,calkiem niezle jest "Go West" czy "Rent".Niedawno do moich lask powrocil utwor "Domino Dancing" cos dlugo nie moglam go strawic.Ogolnie calkiem przyjemny duecik :)
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Anna » So maja 17, 2014 18:56

jollyroger72 napisał(a):
Anna napisał(a):Niektóre piosenki maja fajne np.,,It's a Sin,, czy ,,Always On My Mind,, ale generalnie nie przepadam za tym zespołem, tylko te dwa utwory reflektuję :)

"Always On My Mind" nie jest ich utworem. To cover Elvisa Presley'a.

WIEM O TYM :) :) ale wolę ich wykonanie niż Elvisa :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Nemesis » So maja 17, 2014 20:51

A mnie najbardziej prócz "I'ts a sin" podobają sie kawałki "Rent" i "Suburbia". "Always..." oczywiście jest jednym z tych coverów,co to sa lepsze niż oryginał,ale mnie jakoś "nie uwiodła ta historia". Ogólnie jedna z ikon popcultury lat 80 i 90 i tu nie ma dyskusji.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez jollyroger72 » So maja 17, 2014 21:06

No ja jeszcze bardzo lubię kawałek IN THE NIGHT :P

Nemesis napisał(a): "Always..." oczywiście jest jednym z tych coverów,co to sa lepsze niż oryginał (...)

Z "It's A Sin" sytuacja jest podobna. Oryginał jest dobry, ale COVER jest ekstra :P :P :P
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Nemesis » So maja 17, 2014 21:39

Tak,nie musze nawet otwierać :D Genialnie to zrobili Hansen i spółka,zresztą chłopaki z Pet Shop Boys też w jakimś wywiadzie powiedzieli że dorobili tej piosence "drugie serce" :) Ciekawe czy na Paradise Top 30 by się przyjęło,ale skoro To Die For się kilku ludziom spodobało,to... A jeśli chodzi o "In the night"...no własnie...dodałbym jeszcze "Opportunities"... Oba świetne kawałki...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez vipera » So cze 07, 2014 09:06

Nowe piosenki PSB to juz nie to,ale bardzo czesto wracam do tego co tworzyli przed laty. Mila melodyjna muzyka,wspanialy klimat,kiedys nawet podkochiwalam sie w jednym z tych panow :D Its a sin, Suburbia, Domino Dancing, Heart, Always on my mind to najlepsze czasy tego zespolu. Poxniej jeszce kilka utworkow by sie znalazlo,ale niestety bylo juz coraz gorzej.
vipera

Postprzez Peters1984 » So cze 07, 2014 15:10

Nie wiem czy wiesz ale oba to geje...
Peters1984

Postprzez » So cze 07, 2014 15:10

Następna strona

Powrót do Lata 80-te... Złota dekada muzyki.