Bonfire

Dyskusje o muzyce dekady w której nastąpiła eksplozja rocka, italo disco , new romantic i popu w najlepszym wydaniu.

Bonfire

Postprzez Luiza33 » Pt lip 11, 2014 12:43

Obrazek

Zespół jako Bonfire istnieje od 1986 roku. Wcześniej nazywali się Cacumen i pod tym szyldem nagrali dwie płyty.
Pochodzą z Niemiec, graja melodyjna muzykę hard rockową. Mnie zafascynowali pieknymi balladami takimi jak : "You Make Me Feel " , "Who's Foolin' Who" i "Give It a Try" które usłyszałam gdzieś na jakiejś składance i postanowiłam troszke ich poznać. Dziś nie potrafię się obyć bez muzyki tego zespołu. Odkryłam ze nie tylko ballady ale i szybkie piosenki mają świetne, pełne melodyki i choć przeważają teksty miłosne mnie absolutnie to nie przeszkadza.

Obecnie zespół tworzą: Claus Lessmann - wokal, Hans Ziller - gitara, Chris Limburg - gitara, Uwe Köhler - gitara basowa i Harry Reischmann - perkusja

Dyskografia zespołu

Don't Touch the Light (1986)
Fireworks (1987)
Point Blank (1989)
Knock Out (1991)
Feels Like Comin' Home (1996)
Freudenfeuer (1996)
Rebel Soul (1998)
Fuel to the Flames (1999)
Strike Ten (2001)
Free (2003)
Double X (2006)
The Räuber (2008)
Branded (2011)
Schanzerherz (2013)

Kto lubi melodyjne,piekne piosenki rockowe powinien zapoznać sie z tym zespołem,chociaż widzę że wielu forumowiczów już go zna :)
Luiza33

Postprzez » Pt lip 11, 2014 12:43

Re: Bonfire

Postprzez Michał » Pt lip 11, 2014 13:06

Jeden z moich ulubionych niemieckich zespołów :) fajnie że znajdują się tutaj niewiasty o metalowym serduszku :wink:
Ja akurat za balladami nie przepadam, gdyż cenię sobie te bardziej dynamiczne utwory z repertuaru tej (chyba niesłusznie) niedocenionej grupy. Zwłaszcza że nie jest to ciężki metal, tylko raczej strawny dla wszystkich. Do moich ulubionych utworów należą: Desire -(od dawna no 1) Fight For Love, Just Follow The Rainbow, SDI, No More, Take My Heart And Run, Life After Love, What About Love oraz wiele, wiele innych :).
Warto wspomnieć, iż Hans Ziller to nie tylko Bonfire - nagrał on 2 albumy z grupą EZ Livin' muzycznie utrzymane w klimacie macierzystej grupy, oraz w duecie z Lessmann'em - także 2 albumy.
P.s. w spisie brakuje świetnego akustycznego 2-płytowego albumu "Acoustic Night" (2005) - tam to dopiero "pościelówy" wymiatają :wink:
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez jollyroger72 » Pt lip 11, 2014 18:09

Zespół Bonfire "przerabiałem" w drugiej połowie lat 80-tych. Później stopniowo odchodziłem w cięższe zakątki metalowe :lol:
Jeden kawałek jednak pamiętam do dziś i mogę go od razu zanucić. Jest nim znakomity Ready 4 Reaction :P
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Dragon » Pt lip 11, 2014 18:54

Lubię czasami posłuchać zarówno Cacumen jak i Bonfire. Przyjemne granie,przypominające mi szwajcarskich kolesi z Crystal Ball. Na ostatnich płytach trochę już się powtarzają,ale i tak spoko. Najbardziej podobają mi się Live after love, Sdi i Give it a try.
Dragon

Postprzez motyl13 » So lip 12, 2014 09:06

Ja oczywiście jestem w posiadaniu pełnej dyskografii i Cacumen i Bonfire.
Cacumen pokochałam za ten utwór i świetny teledysk :D :D :D Longing for you
Z późniejszych rzeczy już pod szyldem Bonfire uwielbiam wspomniany Desire, No more, I need You, Who´s Foolin´ Who, Just Follow The Rainbow i wiele innych. Żeby nie przynudzać nie będę wszystkiego wymieniać. :wink: Za najlepszą ich płytę uznaję Fire works.

P.S. Też sie ciesze, że Luiza zakłada tematy o takich zacnych zespołach :wink:
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Luiza33 » So lip 12, 2014 16:40

No ja jestem taka trochę nieuporządkowana muzycznie. Jak pisałam już mam dni kiedy lubię posłuchać hard rocka, a są dni kiedy pop u mnie rządzi,a czasem potrzebuję przywalenia i wtedy sięgam po thrash. Jednak Bonfire to podobnie jak Alice Cooper wykonawcy którzy niezależnie od nastroju mi towarzyszą. Jak pisałam preferuję ballady w ich wykonaniu, ale tych dynamicznych nie odtrącam,bo to bardzo dobra,choć jak Michał napisał niedoceniana w Polsce muzyka.
Luiza33

Postprzez WoyteK » Pn lip 14, 2014 09:02

Lubię czasem posłuchać tej kapeli, ale przegrywa konkurencję z innym niemieckim zespołem Axel Rudi Pell. Jednak spoko kapelka.
WoyteK

Postprzez pretty maid » So lip 19, 2014 19:53

WoyteK napisał(a):Lubię czasem posłuchać tej kapeli, ale przegrywa konkurencję z innym niemieckim zespołem Axel Rudi Pell. Jednak spoko kapelka.

Bonfire to także moja ulubiona kapela i to raczej z tych pościelówek. Się człowiek poprzytulał swego czasu. :lol: 8-) :lol:
A jeśli chodzi o Axela, to tu gra przede wszystkim rewelacyjna gitara. Zamierzam zaproponować do naszej listy kawałek z super LP "Kings and Queens". :wink:
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez » So lip 19, 2014 19:53

Powrót do Lata 80-te... Złota dekada muzyki.