Pretty Maids

Dyskusje o muzyce dekady w której nastąpiła eksplozja rocka, italo disco , new romantic i popu w najlepszym wydaniu.

Pretty Maids

Postprzez Michał » N lip 20, 2014 12:00

Skoro są tutaj fani tej zasłużonej duńskiej kapeli, to i wątku o "panienkach" nie może zabraknąć :)
Obrazek
Historia tego duńskiego melodyjnego hard/heavymetalowego zespołu sięga roku 1981 roku. Początkowy skład zespołu wyglądał następująco: Ken Hammer (w rzeczywistości nazywającego się Kenneth Hansen), basista John Darrow (czyli Johnny Møller oraz perkusista Phil Moorheed (w rzeczywistości Henrik Andersen). W następnym roku grupa została wzmocniona trzema kolejnymi muzykami: drugim gitarzystą Petem Collinsem (inaczej Janem Piete), klawiszowcem Alanem Owenem (Allanem Nielsenem) oraz charyzmatycznym wokalistą, który stał się jednym z liderów formacji i jednocześnie jej twarzą rozpoznawczą - Ronnie Atkinsem (tak naprawdę nazywał się on Paul Christensen). W 1984 roku wydali pierwszy album, który okazał sie sporym sukcesem, a zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, grając u boku m.in. Saxon. W roku 1985 grali już u boku takich sław jak: Nazareth, Venom, Wishbone Ash, Running Wild oraz Metallica.
Pomimo licznych zmian w składzie, oraz różnych zawirowań wokół grupy (wypadek samochodowy jednego z członków zespołu) grupie udało się do tej pory nagrać
14 albumów studyjnych, oraz 3 koncertowe.
Dyskografia zespołu:
* 1984 Red, Hot and Heavy
* 1987 Future World
* 1990 Jump the Gun, w USA wydany jako Lethal Heroes
* 1992 Sin-Decade
* 1993 Stripped
* 1995 Scream
* 1997 Spooked
* 1999 Anything Worth Doing, Is Worth Overdoing
* 2000 Carpe Diem
* 2002 Planet Panic
* 2006 Wake Up To The Real World
* 2010 Pandemonium
* 2013 Motherland
* 2013 Louder Than Ever
albumy koncertowe:
* 1995 Screamin' Live
* 2003 Alive at Least
* 2012 It Comes Alive - Made In Switzerland

Do moich ulubionych płyt zaliczam, te z lat: '84, '87, '90, '93, '00, '06, '10, '13.
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez » N lip 20, 2014 12:00

Re: Pretty Maids

Postprzez pretty maid » Pn lip 21, 2014 22:44

Fakt, sam miałem założyć ten wątek. Wszak, to moja ulubiona kapela. Ale górę wzięło moje lenistwo. :wink:
Muszę trochę dodać do powyższego opisu. Do dyskografii dochodzą jeszcze istotniejsze wydania /poza LP/:
- EP Pretty Maids - Same z 1982, Demo i EP Pretty Maids z 1983, które zawierają świetne utwory, jak np. City Light /od tego utworu zacząłem ich słuchać/, Fantasy /a od tego utworu stali się moim no1/, Bad Boys czy Children of Tomorrow /super pościelówa/,
- EP In Santa's Claws z 1990 /świąteczny nastrój/,
- EP Off-Side z 1992
- The Best of... Back to Back Compilation z 1998,
- First Cuts.... and Then Some Compilation z 1999 /z fajnym coverem Slade/,
- EP Pretty Maids (Shape Edition) z 1999.
LP Louder Than Ever faktycznie pochodzi z 2014 roku.

Najwyżej cenię oczywiście pierwsze EP i LP, i te z ostatnich lat /choć na każdym jest kilka dobrych utworów, czy perełek, niestety Louder ... obniżył poprzeczkę/, a najhit to Back to back z Fortuna Imperatrix Mundi (Carmina Burana). :P :!: :P
Teraz trzymam kciuki na naszej liście za rewelacyjnym Wasted :P z "Motherland".

Obecny skład "panienek" to:
Ronnie Atkins - wokal
Ken Hammer - gitara
Allan Tschicaja - perkusja /Royal Hunt, Kingdom Come/ - od 2006
Rene Shades /prawdziwe Sehic/ - gitara basowa /Freak of Nature/ - od 2011
Morten Sandager - klawisze /Mercenary/ - od 2006

Byli członkowie grupy:
Alan Owen : klawisze /1981-1990/
Kenn Jackson : gitara basowa /1991-2010/
Pete Collins : gitara /1982-1986/
Hal Patino : gitara basowa /2010-2011/ - King Diamond, Force of Evil
Jan Moller : klawisze /1997, 2001-2004/
Ricky Marx : gitara /1988-1990/
John Darrow : gitara basowa /1982-1984/
Knud Lindhard : chórek /1992/
Phil Moorhead : perkusja /1982-1990/
Dominic Gale : klawisze /1992-1995/
Allan Jensen : gitara basowa /1984-1990/
Michael Fast : perkusja /1991-2005/
Ricky Hansson : gitara /1984/
Anger Schleifer : gitara /1987/
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez savage heart » Śr lip 23, 2014 06:55

Michał napisał(a):
Do moich ulubionych płyt zaliczam, te z lat: '84, '87, '90, '93, '00, '06, '10, '13.

Mam to samo. Oczywiście nie będę orginalny że albumy "Red, Hot and Heavy" i "Future World" to klasyki metalu, ale "Motherland" to powrót po wielu nierównych latach do świetności tej kapeli. Wielu ludzi z mojego otoczenia jak im powiedziałem z jakiego kraju ten zespół jest otwierało oczy ze zdziwienia.
savage heart

Postprzez pretty maid » Pt sie 08, 2014 22:27

LP Louder Than Ever! zawiera CD, ale też DVD "A Retrospective of the "Motherland" 2013 World Tour".
Może ktoś oglądał to DVD? Warto poszukać i obejrzeć :?:
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez motyl13 » N sie 24, 2014 10:10

Ja z kolei nie będę oryginalna mówiąc że zespół najbardziej podoba mi się od płyty Jump the gun.
Czyli lata 1990-2013 u mnie to kopalnia hitów, które uwielbiam.
Zespół poznałam z rewelacyjnego Clay i Please don't leave me. A potem poszło metodą walca drogowego - prawie każdy numer mi się podobał :)

Z początkowych lat na stałe do mojego osobistego best off weszły utwory: Fantasy, We Came To Rock, Love games, Red, Hot And Heavy, Waitin' For The Time, Eye Of The Storm, A Place In The Night, Long Way To Go, Queen Of Dreams oraz Lethal Heroes.

Najgorszą płytą PM jak dla mnie jest płyta Planet Panic przez którą nawet nie spałam po nocach, no bo jak to możliwe, żeby nic mi sie z niej nie podobało :shock:
A jednak..... Na szczęście jest to jedyna płyta której nie lubię. Z kolei najukochańszą jest Motherland :D
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez jollyroger72 » N sie 24, 2014 10:34

motyl13 napisał(a):Ja z kolei nie będę oryginalna mówiąc że zespół najbardziej podoba mi się od płyty Jump the gun.

To chyba jesteśmy dwiema połówkami jabłka :lol: Bo mnie podobają się do płyty "Jump The Gun" :wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez motyl13 » Pn sie 25, 2014 16:34

Grzesiu i to dwie różne połówki :D :P
Ja naprawdę lubię w ich wykonaniu melodyjny rock, choć i te cięższe rzeczy zniosę. Jednak najrówniejszą płytą chyba od początku ich działalności jest właśnie Motherland. Ciekawa jestem kto się ze mną zgodzi :wink:
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez pretty maid » Pn sie 25, 2014 20:47

Motherland jest w miarę równym LP i oczywiście ma parę perełek.
Jednak wyżej cenię Red, Hot /dla mnie LP nie do przebicia/. A pierwszą EP-kę i Future World jak Motherland.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez Michał » Cz wrz 04, 2014 20:25

Myślę, że w tym temacie warto podyskutować, niźli zaśmiecać wątek dyskusyjny dot. głosowania :wink:
jollyroger72 napisał(a):
Michał napisał(a):Miałem dać inny utwór PM do propozycji, ale że PDLM tak dobrze idzie to... zrezygnowałem :lol: a tym innym utworem, który trzymam jako joker'a jest...niesamowity, nośny, energetyczny z pazurem... BOMBA ! ! ! Obrazek

Ech, a Wy ciągle te ballady :wink: BOMBA to jest na przykład TOObrazek

pretty maid napisał(a):Jedno i drugie jest BOMBA. :wink:
Ale na razie bomby w kieszenie i głosować na to co jest No3. :lol:
PS.
A skoro mowa o bombach, to dla mnie była i jest ta MEGA - https://www.youtube.com/watch?v=8bYdAIQFLm0.

Eeee tam - same starocie proponujecie :D lepiej coś nowszego (skoro nie ma być ballady) choć tak po prawdzie to ASOYL to raczej jest półballada :) z przewagą...walca :wink:
Ale jak ma być szybko i mocno to proponuję Final Day of Innocence :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez pretty maid » Cz wrz 04, 2014 21:19

Michał napisał(a): Eeee tam - same starocie proponujecie :D lepiej coś nowszego

To proste. Starsze LP's są jeeednak lepsze. I przyznam, że po Planet Panic obawiałem się o ich dalszą twórczość. Na szczęście wydali Pandemonium /z mega Little Drops Of Heaven/ i Motherland /tu jest więcej perełek/. A takiego Back to back już nie powtórzą. :wink:
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez » Cz wrz 04, 2014 21:19

Następna strona

Powrót do Lata 80-te... Złota dekada muzyki.