Jason Donovan

Dyskusje o muzyce dekady w której nastąpiła eksplozja rocka, italo disco , new romantic i popu w najlepszym wydaniu.

Jason Donovan

Postprzez Peters1984 » Cz lip 24, 2014 16:25

Jason ma przepiękny delikatny głos i jest Australijczykiem, zasłynął z dwóch piosenek "Especially for You" i "Sealed With a Kiss". Ta druga to jednak nie jest przebój Jasona Donovana tylko kogoś innego, z lat 60 tych. Warto jednak pamiętać o "Two Many Broken Hearts", "Nothing Can Divide Us" i "When You Come Back To Me", największe rzeczy wychodziły spod loga PWLu, trzecia płyta była także po części robiona w PWL ale już była inna. Po trzeciej płycie nie osiągnął sukcesu. Mało kto zna także jego duet z Kim Wilde. Obecnie sporo nagrywa. Głównie są to covery. Piosenki do zapomnienia. Obecnie gra w australijskim musicalu "Priscilla, królowa pustyni" w londyńskim teatrze. wygrał swego czasu proces cywilny z jednym z tabloidów o zniesławienie.
Jason ma dwie córy i jednego syna, związany jest od 1997 roku ze swoją menedżerką. Przez 15 lat od wydania ostatniego albumu studyjnego nic nie wydawał i jego kariera się załamała. Miał problemy z używkami, jak już mówiłem wyżej wygrał proces o zniesławienie. Sam Jason określił to za swój największy błąd. Ciekawa sprawa wiąże się z "Too Late To Say Goodbe" gdyż Samantha bardzo chciała by ją wydano ale dostał ją Jason. Nie wiem czy przypadkiem ona wcześniej swojej wersji nie nagrała. Liczy się kto ją pierwszy wydał. Jason napisał autobiografię "Between The Lines". Ogólnie to robi teraz zupełnie inną muzykę niż wcześniej. Swing.

Do posłuchania:
http://www.youtube.com/watch?v=BtGjCF3Kmeg

Dyskografia Jasona Donovana

Ten Good Reasons 1989
Between The Lines 1990
All Around The World 1993
Let It Be Mine 2008
Soundtrack Of The 80s 2010
Sign of Your Love 2012
Peters1984

Postprzez » Cz lip 24, 2014 16:25

Postprzez tiffany » So lip 26, 2014 19:04

"Sealed with a kiss" i duet z Kylie to jedyne piosenki, które mi się podobają. Taki chłopaczek z przeciętnym głosem.
tiffany

Re: Jason Donovan

Postprzez Peters1984 » N lip 27, 2014 08:39

Mi ze starych piosenek nie podoba się tylko "Rhytm Of The Rain", a głos ma śliczny.
Peters1984

Postprzez » N lip 27, 2014 08:39

Powrót do Lata 80-te... Złota dekada muzyki.