Helloween

Dyskusje o muzyce dekady w której nastąpiła eksplozja rocka, italo disco , new romantic i popu w najlepszym wydaniu.

Helloween

Postprzez Nemesis » Cz lis 28, 2013 17:36

Obrazek

Powstał w Hamburgu w 1982 roku z połączenia zespołów Iron Fist i Second Hell,w których grali dwaj założyciele Helloween
Kai Hansen i Michael Weikath
Skład zespołu uzupełniali Markus Grosskopf i Ingo Schwichtenberg ( w 1995 roku popełnił samobójstwo na jednej ze stacji metra...)

Obrazek Obrazek

W 1985 roku grupa nagrała mini album Helloween a kilka miesięcy póżniej płytę Walls of Jericho...

Płyta okazała się sporym sukcesem,ale następne dwa albumy to już mistrzostwo w wykonaniu Helloween.
Przed nagraniem albumu "Keeper of the seven keys" nastąpiła zmiana wokalisty.
Kai Hansen skupił się na graniu na gitarze,przy mikrofonie zastąpił go Michael Kiske

Utwory "Halloween", "A tale that wasn't right" "A Little Time" , "Future world" z pierwszego "Keepera"(1987) i "Keeper of the seven keys", "I want out", " Dr.Stein" czy " A little time" z drugiego(1988) na stałe weszły do kanonu heavy metalu.

W tym okresie nastąpiły pierwsze kłótnie w zespole... Kapelę opuścił Hansen,który wkrótce załozył zespół Gamma Ray,a jego miejsce zajął Roland Grapow

W nowym składzie zespół nagrał album "Pink Bubbles Go Ape".
Płyta podobnie jak nagrany dwa lata później "Chameleon" osiagnęła średni sukces...

Wspomniane albumy były pożegnaniem Kiske z zespołem.
Po ostrej kłótni z Weikathem Kiske opuścił zespół...

Nastąpiło poszukiwanie nowego wokalisty...
Wybór padł na występującego w kapeli Pink Cream 69 Andi Derisa

I był to znakomity wybór...Zespół po kilku chudych latach zaczął się odradzać...muzycznie...
Z nowym perkusistą Ulli Kusch'em (Schwichtenberg zaczął mieć problemy narkotykowe,które wkrótce doprowadziły do tragedii ) oraz nowym frontmanem przystąpiono do nagrywania "Master in the rings"

"Władca pierścieni" zaczął powoli wyciagać kapelę z kryzysu.

Albumy "The Time of the Oath" (1996) , "Better Than Raw" (1998) oraz The Dark Ride (2000) przyniosły kilka świetnych kompozycji... "If I Knew" czy "Forever And One (Neverland)" to tylko dwie z nich

Po trzyletniej przerwie Helloween przypomniał o sobie fanom płytą "Rabbit Don't Come Easy"

Ale już wtedy muzycy mieli w głowach pewien pomysł...

Postanowili nagrać trzeciego Keepera...

Ujrzał on światło dzienne w 2005 roku.
Mimo tego że nie śpiewał juz na nim Kiske...płyta była znakomita.
W jednym z utworów zaproszono Candice Night,wokalistkę zespołu lackmore's Night..

Nie mogło na płycie zabraknać utworu ponad 13 minutowego :D "The King For A 1000 Years"

Sukces płyty zaskoczył chyba także samych muzyków.
W 2007 roku ukazał się "Gambling with the Devil",album moim zdaniem nie umywający się do Keepera,ale solidny i przynoszący kilka kolejnych hitów...

Na nową płytę zespół kazał czekać do 2010 roku...
W międzyczasie ukazała się kompilacja poświęcona 25 leciu Helloween.
Znalazły się na niej znane utwory w nowych aranżacjach...
Między innymi utwór ponad 17 minutowy wiążący w całość trzy przewodnie kompozycje ze wszystkich trzech Keeperów... "The Keeper's Trilogy"

W 2010 roku pojawił się "7 Sinners", a w 2013 "Straight Out of Hell"
Płyta spójna,poprawne...ale wg mnie czegoś im brak....

Mimo wielu zawirowań Helloween to zespół należący absolutnie do pierwszej ligi światowego cięższego grania.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Cz lis 28, 2013 17:36

Re: Helloween

Postprzez Konik Polny » So lis 30, 2013 18:54

Zgadzam się. Ostatnio słucham dużo metalu. Power, prog, heavy i powiem szczerze Helloween to zespół należący do czołówki.
Konik Polny
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Athena » So gru 07, 2013 21:45

Helloween dla mnie to zespol jednej plyty i jednego utworu.Plyta ktora mam na mysli to oczywiscie Keeper of the Seven Keys Part 1. Jedna z niewielu u mnie plyt ktore moge sluchac od deski do deski nie ma tam slabego numeru.Natomiast Keeper of the Seven Keys Part 2 juz nie cieszy sie moim uznaniem duzo slabsza.Uwielbiam wokal M.Kiske jest tak rozpoznawalny jak wokal K.Meine ze Scorpions.
Utwor ktory mam na mysli to juz pozniejsze dokonania zespolu chodzi o "Forever and one (Neverland)"ten numer naprawde im sie udal.Mam nadzieje ze i u nas pojawi sie kiedy recenzja plyt Helloween mam cicha nadzieje ze jako pierwsza bedzie to wlasnie moja ulubiona Keeper of the Seven Keys Part 1. :)
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Konik Polny » So gru 07, 2013 21:51

Jak dla mnie i 1 i 2 jest tak samo dobra. Zespół miał wydać album 2-płytowy ale zdecydowal się na chwyt marketingowy i wydał te albumy jako osobne płyty.
Po latach wydali 3 i ta jest słaba.
Płyta Chameleon wydana jako 5 album jest świetnym, ogromnie zróżnicowanym albumem. Warto posłuchać, jak zespół kombinował.
Konik Polny
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez jollyroger72 » So gru 07, 2013 21:53

Konik Polny napisał(a):Płyta Chameleon wydana jako 5 album jest świetnym, ogromnie zróżnicowanym albumem. Warto posłuchać, jak zespół kombinował.

Pozwolisz, że się z tym nie zgodzę. Tą płytą zespół sięgnął dna.
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Konik Polny » N gru 08, 2013 07:30

Zależy dla kogo z nas jest coś dnem. Moim skromnym zdaniem improwozowanie z nowymi gatunkami oraz stylistyka może ale i nie musi sie podobac.Dno w tym przypadku pojęcie względne.
Konik Polny
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez jollyroger72 » N gru 08, 2013 07:59

Konik Polny napisał(a):Zależy dla kogo z nas jest coś dnem. Moim skromnym zdaniem improwozowanie z nowymi gatunkami oraz stylistyka może ale i nie musi sie podobac.Dno w tym przypadku pojęcie względne.

Ale ja się z Tobą zgadzam! Tylko po co są takie eksperymenty? W efekcie zespół powrócił do "swojego" grania, czyli stylu obranego na początku kariery.
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Nemesis » N gru 08, 2013 08:37

jollyroger72 napisał(a):
Konik Polny napisał(a):Płyta Chameleon wydana jako 5 album jest świetnym, ogromnie zróżnicowanym albumem. Warto posłuchać, jak zespół kombinował.

Pozwolisz, że się z tym nie zgodzę. Tą płytą zespół sięgnął dna.
Ja niestety też tak uważam.. Własciwie z tej płyty tylko "Windmill" mi się podoba... Ale znam wielu ludzi,którzy podobnie jak Konik lubia ten album... I lubią też ostatnie dwie płyty Helloween z Derisem...
No cóz...dla mnie Derris wypalił sie na "Gambling with the Devil" na którym są lubiane przeze mnie piosenki "Final Fortune" ; "As Long As I Fall" czy "The Saints"... Później wg mnie i wokalista i zespół popadli w rutynę i stagnację... choć na ostatniej płycie jest "Waiting For The Thunder" i co prawda tylko na japońskiej wersji,co uważam za skandal bo to dla mnie najlepszy utwór z tej sesji "No eternity"... Prawdziwy Helloween słyszałem jeszcze na trzecim Keeperze gdzie w "The King for A 1000 Years" Andi popisał się geniuszem...a najlepszy utwór z nim to dla mnie "Forever and one (Neverland)"... Ale ja jak już wiele razy mówiłem wolę na wokalu Kiske,choć Hansen na "Walls of Jericho" też daje radę....

Athena napisał(a): mam cicha nadzieje ze jako pierwsza bedzie to wlasnie moja ulubiona Keeper of the Seven Keys Part 1. :)
Mówisz i masz w dziale kultowe płyty znajduje się recenzja pierwszego Keeper'a :)
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez ryba1969 » N mar 16, 2014 09:54

Ja mam wielki sentyment do "The Time of The Oath" i pierwszego Strażnika. Czas Przysięgi to jeden z pierwszych albumów tego zespołu, który usłyszałem w życiu. Takie kawałki jak "Steel Tormentor" czy "Power" to absolutne klasyki!
ryba1969

Postprzez WoyteK » Wt mar 18, 2014 07:41

Pierwszy Keeper,a przede wszystkim debiutancka płyta. Reszta dla mnie mdła i powtarzalna :(
WoyteK

Postprzez » Wt mar 18, 2014 07:41

Następna strona

Powrót do Lata 80-te... Złota dekada muzyki.