Muse

Nowe trendy muzyczne i wszystko co wydarzyło się w muzyce po 2000 roku...

Muse

Postprzez ReNatka » Wt gru 03, 2013 07:37

MUSE to brytyjski zespół założony w 1994 roku w Teingmouth przez Matta Bellamy'ego,Chrisa Wolstenholma i Dominica Howarda.Zanim postanowili grać razem,każdy z nich próbował wcześniej swoich sił w innych zespołach.Co najdziwniejsze Chris był perkusistą i dopiero na prośbę Matta nauczył się gry na gitarze basowej.A Matt był gitarzystą w zespole Dominica :lol:
Ich drugie EP, Muscle Museum, zdobyło uznanie wpływowego brytyjskiego dziennikarza muzycznego Steve'a Lamacqa oraz cotygodniowego brytyjskiego wydawnictwa muzycznego NME. Niedługo potem Dennis Smith specjalnie dla Muse założył wytwórnię Taste Media (zespół pozostawał pod jej skrzydłami w czasie tworzenia pierwszych trzech albumów).
Pierwszy album Showbiz ukazał się w październiku 1999 roku.Odzwierciedlił on agresywny styl grupy, zaś teksty nawiązywały do przeciwieństw napotkanych podczas prób "wypłynięcia" w Teignmouth.Zespół wyruszył w trasę koncertową po USA.
Drugi album Muse, Origin of Symmetry,zrodził cięższe, mroczniejsze rockowe brzmienie z basem Wolstenholme'a niejednokrotnie przesterowanym, bądź syntezowanym.Zaczęli eksperymentować z nietypową instrumentalizacją, używając np. organów kościelnych, melotronu i rozszerzonego zestawu perkusyjnego,pojawiło się więcej wysokich partii wokalnych Bellamy'ego.
W 2003 roku został wydany nowy album studyjny, Absolution. Krążek demonstrował kontynuację eksperymentów z Origin of Symmetry, utrzymując trzyczęściową formę utworów.Teksty zaś oscylowały wokół tematu końca świata i reakcji w związku z tą sytuacją.
W 2006 roku ukazał się 4 album grupy Black Holes And Revelations.Wzbudził on wiele kontrowersji,ponieważ chłopcy znów zaeksperymentowali,tym razem z elektroniką,co "starym" fanom nie bardzo przypadło do gustu.Nazwa krążka i tematy utworów są wynikiem fascynacji kosmosem, przede wszystkim Marsem i Cydonią.
Kolejny album The Resistance to znowu dawka cudownej muzyki z genialną piosenką tytułową i utworkiem "Uprising"
A w październiku 2012 roku zespół nagrał płytę,którą katuję do dziś The 2nd Law. Dawka muzyki,która nie ma sobie równej. Wystarczy wymienić "Supremacy" , "Panic station" czy "Follow me"

Muse dla jednych są objawieniem, zespołem, jakiego się do tej pory poszukiwało, marzyło się, że taką muzykę ktoś zacznie grać. Innych irytują.
Ci uwiedzeni stylem Muse, zachwycają się akrobacjami wokalnymi, rozbudowanymi, mocnymi kompozycjami, pełnymi cytatów z muzyki klasycznej. Przeciwnicy grupy zarzucają zespołowi przekombinowanie i pompatyczność. Denerwuje ich momentami wpadający w falset głos wokalisty.
Faktem jest,że grupa zdobyła masę nagród,w tym kilkakrotnie za najlepszy brytyjski zespół koncertowy,z czym się w stu procentach zgadzam.Polecam dvd HAARP .Osobiście wolę ich nagrania koncertowe od studyjnych.

Obrazek

Uwielbiam Muse :lol: Dla mnie są bezkonkurencyjni i dają mi to wszystko,czego oczekuję od dobrej muzyki.Wiem,ze ludzie mają różne gusta i szanuję to,ale NIE ROZUMIEM JAK KOMUŚ MUSE MOŻE SIĘ NIE PODOBAĆ.Poważnie. :roll: :lol: :D
ReNatka

Postprzez » Wt gru 03, 2013 07:37

Re: Muse

Postprzez Athena » Wt gru 03, 2013 13:26

Muse znam z jednego utworu "Supremacy".Od pierwszych dzwiekow ten numer podbil moje serce,muzyka,wokal i caloksztalt piosenki jest poprostu niesamowity.W radiu slyszalam jeszcze dwa nagrania tej grupy ktore przypadly mi do gustu niestety nie znam tytulow ,ale zapewne niedlugo siegne po dyskografie Muse i znajde te perelki :)
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Nemesis » Śr gru 04, 2013 09:05

Athena napisał(a):W radiu slyszalam jeszcze dwa nagrania tej grupy ktore przypadly mi do gustu niestety nie znam tytulow ,ale zapewne niedlugo siegne po dyskografie Muse i znajde te perelki :)

Pewnie chodzi Ci o "Uprising" i "Follow me"... To juz nie musisz szukac :wink:
Ja ostatnio mam fazę na Muse.... Znam go dzięki Natce już od dawna,ale teraz tak naprawdę w pełni go doceniłem. Uważam że w zalewie tandety muzycznej która nas zalewa takie grupy jak Muse czy niedawno poznane Hurricane Dean świecą prawdziwym blaskiem...
Takie kawałki jak te wyżej wspomniane a także "Falling Away with You" , "Resistance" czy fantastyczne "Muscle Museum" to esencja rockowej muzyki.
Ten falset wokalisty jest jak dla mnie największą ozdoba muzyki Muse... Do tego świetne kompozycje,w które wplatane są też elementy muzyki klasycznej...dla mnie miód.
Reasumując...zespół swietny,który udowadnia że muzyka rockowa cały czas ma sie dobrze,mimo tego że sa tacy,którzy za wszelka cenę chca ją zniszczyć...jak panowie w czarnych garniturach,którzy odebrali częstotliwości programowi,który takie kapele jak Muse promował czyli Esce Rock...
Myślę jednak że dobra muzyka rockowa potrafi obronić się sama co udowadnia własnie zespół Muse zdobywający coraz więcej fanów w naszym kraju.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Athena » Cz gru 12, 2013 18:08

No tak chodzilo o "Follow Me" :) Nie moge sie od dwoch dni uwolnic od tej piosenki i "Uprising" :D Dwa swietne nagrania musze przyznac.
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez ReNatka » N mar 16, 2014 12:17

Wiele wskazuje na to, że już w 2015 roku na rynku pojawi się następca "The Second Law" :D Mimo, że muzycy promują nadal swój ostatni album , to już pracują nad nowym materiałem.

A "Follow me" jest prześliczne :D

http://www.youtube.com/watch?v=5kH0OEJxUlE
ReNatka

Postprzez makavity » Wt kwi 29, 2014 06:14

Choć nie powiem że są geniuszami bardzo ich lubię, szczególnie za gitarę, Matthew Bellamy to mój ulubieniec, choć jego styl gry jest "sztuczny", nie jestem ekspertem, ale jako średnio oświeconemu słuchaczowi wydaje mi się, że używa sporo efektów, a bardziej podoba mi się takie surowe brzmienie jakie reprezentuje np. Jack White
Uwielbiam Uprising. Ogólnie Muse ma swój własny, bardzo charakterystyczny styl, świetnie łączą tradycyjne instrumenty z nowatorskim brzmieniem. Nie ma drugiego zespołu, który gra tak jak oni. Polecam nagrania koncertowe!
makavity

Postprzez ryba1969 » Pn maja 05, 2014 08:57

Ja bardzo mocno ok , choć nie jestem jakoś zwariowany na ich punkcie to jak mam okazje to odpalam, dla mnie najlepsi od kilku wiosen brytole na rynku ,chociaż zwolennicy Ch.Martina na pewno sie nie zgodzą
ryba1969

Postprzez ReNatka » Śr maja 14, 2014 18:47

makavity napisał(a):Choć nie powiem że są geniuszami bardzo ich lubię, szczególnie za gitarę, Matthew Bellamy to mój ulubieniec, choć jego styl gry jest "sztuczny"

Sztuczny to znaczy jaki? Ja uważam że w dzisiejszych czasach to jeden z wirtuozów gitary.
Pooglądałam sobie ostatnio teledyski Muse i znalazłam coś co zainteresuje fanki wampirzych klimatów :D
Teledysk do "Neutron Star Collision" sprawi frajdę fankom "Zaćmienia",mnie trochę denerwują wstawki z tego filmu bo go nie lubię ale cała reszta jet niesamowita... :)

http://www.youtube.com/watch?v=MTvgnYGu9bg
ReNatka

Postprzez » Śr maja 14, 2014 18:47

Powrót do Muzyka trzeciego tysiąclecia