Sabaton

Nowe trendy muzyczne i wszystko co wydarzyło się w muzyce po 2000 roku...

Sabaton

Postprzez Athena » Pt lis 29, 2013 18:35

Sabaton szwedzka grupa wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka utworów jest powiązana z wojną.Powstała w 1999 r. w Falun.W Polsce poznalismy grupe od czwartej plyty "The Art of War." na ktorej znalazl sie utwor 40-1 opisujacy obrone polakow w bitwie nad Wizną,gdzie na jednego polaka przypadalo 40 niemcow ,stad ten tytul 40-1(ponizej link do piosenki z polskimi napisami)
http://www.youtube.com/watch?v=1QL0bXxjqEQ
21 maja 2010 roku ukazał się piąty album Sabaton zatytułowany Coat of Arms. Na wydawnictwie ukazała się m.in. kompozycja pt. "Uprising" opowiadająca o powstaniu warszawskim z 1944 roku.
http://www.youtube.com/watch?v=Mnxvdz65y8s
W 2012 roku w zespole doszło do rozłamu, w efekcie skład opuścili Daniel Mÿhr, Daniel Mullback, Rikard Sundén oraz Oskar Montelius. Nowymi członkami zostali: perkusista Robban Bäck oraz gitarzyści Christoffer Rörland i Thobbe Englund.
Obecny skład zespołu
Joakim Brodén – śpiew, instrumenty klawiszowe (od 1999)
Pär Sundström – gitara basowa (od 1999)
Christoffer Rörland – gitara (od 2012)
Thobbe Englund – gitara (od 2012)
Hannes Van Dahl – perkusja (od 2013)

Albumy
2005 Primo Victoria
2006 Attero Dominatus
2007 Metalizer
2008 The Art of War
2010 Coat of Arms
2012 Carolus Rex
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez » Pt lis 29, 2013 18:35

Re: Sabaton

Postprzez MaS24 » Pt sty 17, 2014 10:45

Uporising to chyba jedyny utwór puszczany przez radiową "Trójkę" w dzień rocznicy powstania warszawskiego. Innych utworów nie słyszałem w ogólnych rozgłośniach.

Kapela super, ich power metal, tematy militarne i wyraźny wokal sprawiają, że przyjemnie się ich słucha i sam wtedy dostaję powera do życia :)
MaS24

Postprzez Aeolus » Śr mar 12, 2014 04:44

Mam zwyczaj od czasu do czasu oglądać na YouTube patriotyczne filmiki typu "Poland First To Fight". Tak właśnie, całkowicie przypadkowo, znalazłem 40:1. Spodobało mi się od razu, nie tylko ze względu na tekst, chociaż nie ukrywając II wojna światowa mnie interesuje. Później dołożyli Powstanie Warszawskie i odpadłem na punkcie tego kawałka. Po zapoznaniu się nieco z twórczością zespołu i powiedzieć muszę, że grają świetnie.
Będąc na Islandii przez dłuższy czas wybrałem sie na koncert,który zagrali w Reykiaviku i chociaż tam nie zagrali żadnej z "polskich" piosenek wspominam to wydarzenie jako jedno z najlepszych wydarzeń muzycznych w moim życiu. Koncertowo są chyba nawet lepsi niż na płytach.
Aeolus

Postprzez Michał » Cz mar 13, 2014 12:27

Nawet niezła kapela - polecam ostatnią ich koncertówkę, nagraną podczas Przystanku Woodstock - same najlepsze kawałki + zapowiedzi wokalisty w języku pol-eng - świetne :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez jollyroger72 » So mar 15, 2014 11:10

Michał napisał(a):Nawet niezła kapela - polecam ostatnią ich koncertówkę, nagraną podczas Przystanku Woodstock - same najlepsze kawałki + zapowiedzi wokalisty w języku pol-eng - świetne :)

Z ich płyt koncertowych wyżej cenię "World War Live: Battle Of The Baltic Sea". Uważam, że Szwedzi dają na niej więcej czadu niż na tej z Przystanku Woodstock.

Ogółem fajna kapela, ale moim skromnym zdaniem, powoli zaczynają zjadać własny ogon... Podobnie jak HammerFall.
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez ryba1969 » N mar 16, 2014 09:37

Do Sabatonu akurat nic nie mam, nie jest to specjalnie wybitna kapela a niektóre kawałki są zdecydowanie przesłodzone, ale posłuchać można a i refreny na pewno w pamięci jakieś zostaną:) A i niech młodzież słucha, jak się który zainteresuje o czym tam panowie śpiewają to na pewno na mózg nie zaszkodzi.
ryba1969

Postprzez Niezapominajka » Pt mar 28, 2014 06:52

Mnie Sabaton "pokazała" moja siostra. Przyznam, że rzadko słycham tego typu muzyki, ale to akurat mi sie podoba.
Fajnie, że zespół porusza temat II WŚ i przekazuje fakty historyczne w ten sposób.
Niezapominajka

Postprzez Nemesis » Pt mar 28, 2014 10:43

Sabaton powraca z siódmym albumem studyjnym. Zobacz trailer do krążka "Heroes".

Płyta zostanie wydana 16 maja 2014 nakładem Nuclear Blast.

Obrazek

Płyty powstała w Abyss Studio pod okiem Petera Tägtgrena (Amorphis, Children of Bodom i wielu innych), który pracował z zespołem poprzednio nad płytą "Carolus Rex". Sabaton promował to wydawnictwo na trasie z Iron Maiden. Ten album w Polsce osiągnął status Złotej Płyty (podobnie jak poprzedni), w Szwecji pokrył się platyną.

"Heroes" to pierwsza płyta Sabaton nagrana w nowym składzie. W 2012 roku nowymi członkami zostali gitarzyści Christoffer Rörland i Thobbe Englund. W ubiegłym roku za perkusją zasiadł Hannes Van Dahl.

Na podstawową wersję płyty trafi dziesięć premierowych utworów:

Night Witches
No Bullets Fly
Smoking Snakes
Inmate 4859
To Hell And Back
The Ballad Of Bull
Resist And Bite
Soldier Of 3 Armies
Far From The Fame
Hearts Of Iron
Na wersjach limitowanych znajdą się również covery Metalliki, Battle Beast i Raubtier.

4 kwietnia zespół rozpoczyna trasę w Stanach Zjednoczonych, później będzie koncertował w Europie. Sabaton zagra także w Polsce: 30 sierpnia formację będzie można zobaczyć w Grudziądzu.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Wilk Zły » Pt kwi 18, 2014 19:43

Sabaton można lubić lub nie, ale każda forma sztuki, która zainteresuje kogoś historią naszego kraju jest OK. Nie mamy się czego wstydzić jeżeli chodzi o II wojnę, a kapitan Raginis - z mojej strony wielki szacun dla tego żołnierza, zresztą podejrzewam, że każdy polski żołnierz zachowałby się podobnie . Muza lekka łatwa i przystępna - nie każdy lubi jak mu się wierci ucho grindem czy deathem.
Wilk Zły

Postprzez jollyroger72 » N maja 18, 2014 07:57

Po słabiutkim "Carlus Rex" płyta "Heroes" brzmi rewelacyjnie :!: Szkoda, że trwa zaledwie 37 minut...

I odszczekuję swoje słowa z poprzedniego postu. Sabaton zostawili swój ogon w spokoju i znaleźli właściwą muzyczną ścieżkę :wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez » N maja 18, 2014 07:57

Następna strona

Powrót do Muzyka trzeciego tysiąclecia