Dido

Nowe trendy muzyczne i wszystko co wydarzyło się w muzyce po 2000 roku...

Dido

Postprzez Anna » So maja 31, 2014 15:08

Piosenkarka urodziła się 25 grudnia 1971 roku w Londynie,jej matka jest poetką a ojciec wydawcą książek , piosenkarka często współpracuje z bratem który był członkiem rozwiązanej już grupy Faithless.Jej zamiłowanie do muzyki objawiło się już w wieku 5 lat gdy...ukradła flet :D rodzice postawili na edukację muzyczną córki,Dido potrafi grać na flecie i skrzypcach :) nauczycielem Dido był polski skrzypek Krzysztof Śmietana :) :)
Piosenkarka debiutuje piosenką ,,Thank You,,(2001 rok) której fragmenty wykorzystuje Eminem w swoim utworze a w klipie występuje sama piosenkarka(chodzi tu o piosenkę ,,Stan,,) :)
Debiutancki album ,,No Angel,,(1999)sprzedał się w liczbie 10 mln.egzemplarzy w samej Wielkiej Brytanii :)
cdn :) oto piosenkarka
images.jpg
images.jpg (6.36 KiB) Przeglądane 1337 razy
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez » So maja 31, 2014 15:08

Re: Dido

Postprzez Anna » N cze 01, 2014 08:14

Drugi album piosenkarki to ,,Life for Rent,, ukazał się w 2003 roku 30 marca i sprzedał się w samej Wielkiej Brytanii w nakładzie 8 milionów płyt.Hitem z tego albumu jest piosenka ,,White Flag,, a także piosenka o tym samym tytule co płyta :)
Kolejny album nosił tytuł ,, Safe Trip Home,, i zawierał hit,, Don't Believe in Love,, :)
Piosenka pt.,,Here with me,, została użyta jako temat muzyczny serialu s-f ,,Roswell: w kręgu tajemnic,, :)
Ostatni album nosi tytuł ,,Girl Who Got Away,, :) oto fota piosenkarki :)
images.jpg
images.jpg (8.09 KiB) Przeglądane 1314 razy
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Anna » N cze 08, 2014 08:08

Ciekawostki; Dido to nie pseudonim a prawdziwe imię artystki jej brat również ma dziwne imię które brzmi ... Rollo :lol: jest on współproducentem jej płyt.
Artystka urodziła się w Boże Narodzenie ale urodziny obchodzi w ... czerwcu :lol:
Co ciekawe piosenkarka najpierw odniosła sukces w USA dzięki piosence z Eminemem pt.,,Stan,, sama Dido mówiła póżniej,że gdy wróciła do Wielkiej Brytanii to nikt nic tam o niej nie wiedział ,, :) :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Anna » Śr cze 25, 2014 12:46

Ciekawostki ciąg dalszy;
-2002 rok artystka zajęła 1 miejsce w rankingu firmy Body Shop na najbardziej naturalnie wyglądającą gwiazdę .
-2007 rok wystąpiła w kampanii reklamowej radia Zet ,,siła muzyki,,
-jest zamężna i ma dziecko, mąż nazywa się Rohan Gavin a syn Stanley (ur.2011 rok)
-matka Dido ma polskie korzenie a sama piosenkarka mówi , że za Polaka prawie wyszła za mąż , jeden z jej byłych chłopaków był Polakiem :D
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez LadyCora » Śr cze 25, 2014 14:13

Ciekawa barwa głosu, przyjemne dla ucha piosenki ;) Przynajmniej te, które miałam okazję słyszeć ;) Jest jakaś taka mniej komercyjna, co jest dużym plusem :)
LadyCora
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Mamma Mia » Śr cze 25, 2014 14:27

Lubie Dido. Bardzo rozpoznawalny,kojący głos. A piosenki "White flag" i "Thank You" są rewelacyjne.
Mamma Mia

Re:

Postprzez Anna » Śr cze 25, 2014 16:51

Dokładnie, ona ma taką delikatną barwę głosu idealną do ballad ... lubię kilka jej piosenek np.,,Hunter,, ,,White Flag,, ,,No Freedom,, ,,End of the Night,, czy duet z Faithless ,,One Step Too Far,,...zawsze jej głos mnie uspokaja i wycisza.. :) no i jedna z nielicznych gwiazd muzyki która nie jest ,,poprawiana,, przez chirurga plastycznego :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Michał » Cz cze 26, 2014 19:50

Bardzo lubię :) jedna z niewielu wokalistek, która śpiewając głównie pościelówki nie...przynudza :wink: w jej głosie można wyczuć taką kojącą, naturalną i ciepłą barwę. Obie pierwsze płyty zajmują honorowe miejsce w mojej płytotece, natomiast do ostatniej jakoś przekonać się nie mogę - cóż... może potrzeba więcej czasu :roll: Niemniej - bardzo sobie cenię tą wokalistkę, która nie dość że dysponuje świetnym głosem, to jeszcze trzyma się z daleka od tego szołbiznesowego blichtru i przepychu - kobieta z klasą po prostu :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez Anna » So sie 02, 2014 10:26

A tu znalazłam piosenkę "End of Night " śpiewaną na żywo, podoba mi się ta piosenka :) https://www.youtube.com/watch?v=coNkhjZbwW0
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Figazmakiem » So sie 23, 2014 13:49

Poznałam ją stosunko niedawno ale z miejsca stała się jedną z moich ulubionych wokalistek.
Figazmakiem

Postprzez » So sie 23, 2014 13:49

Następna strona

Powrót do Muzyka trzeciego tysiąclecia