Tatu

Nowe trendy muzyczne i wszystko co wydarzyło się w muzyce po 2000 roku...

Tatu

Postprzez Anna » N cze 15, 2014 13:57

Rosyjski zespół Tatu (przemianowany póżniej na t.A.T.u. ) powstał w 1999 roku , menadżerem i założycielem grupy był Iwan Szapowałow, w skład zespołu wchodzą Julija Wołkowa (brunetka) i Jelena Katina (ruda).
Debiutancki singiel to ,,Ja soszła su ma,, a w wersji angielskiej ,,All The Things She Said,, utwór od razu wskoczył na 1 miejsce list przebojów w Niemczech, Nowej Zelandii, Australii, Danii, Wielkiej Brytanii,Meksyku i we Włoszech.
Drugi singiel to ,,Nas nie dogoniat,, po ang.,,Not Gonna Get Us,,
grupa wydała 6 albumów 3 po rosyjsku i 3 po angielsku a ich debiutancki album ukazał się w obu językach i miał tytuły,,200 po wstriecznoj,,/,,200 km in the Wrong Lane,, od razu pokrył się platyną i to w obu wersjach językowych :)
oto Tatuszki :)
cdn...
images.jpg
images.jpg (6.95 KiB) Przeglądane 1533 razy
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez » N cze 15, 2014 13:57

Re: Tatu

Postprzez Luiza33 » N cze 15, 2014 18:05

Nie słucham takiej muzyki,ale pamiętam jednosezonowy szał na ten zespół. Ciekawi mnie czy to prawda że one były lesbijkami?
Luiza33

Postprzez Anna » N cze 15, 2014 18:09

Luiza33 napisał(a):Nie słucham takiej muzyki,ale pamiętam jednosezonowy szał na ten zespół. Ciekawi mnie czy to prawda że one były lesbijkami?

Nie , to był chwyt marketingowy zresztą Julia (czarna) ma 2 dzieci chyba a Lena (ruda) wyszła za mąż z tego co wiem :D
ja już miałam kupione bilety na ich koncert w Szczecinie ale niestety został odwołany ... miałam iść z kimś a tu kiszka :(
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Anna » Pn cze 16, 2014 09:22

Zanim powstał zespół Tatu dziewczyny występowały w zespole Nieposiedy , początkowo nazwa zespołu miała brzmieć Tamy co jest skrótem od rosyjskiego zdania , które w dosłownym tłumaczeniu znaczy ta dziewczyna kocha tę dziewczynę,potem jednak zdecydowano się na Tatu i szybko zmieniono na t.A.T.u gdyż w Australii jest już zespół o nazwie Tatu i nie chciano dublować :)
Pierwsza płyta była nagrywana przez rok a w 2001 roku Tatuszki ruszyły w trasę koncertową obejmującą Europę, Amerykę a nawet Izrael :) niestety koncert w Szczecinie został odwołany :( :(
W Polsce chętniej kupowano rosyjskojęzyczny album chociaż ,,200 km in the Wrong Lane,, sprzedał się u nas w liczbie 200 tyś.a na świecie w 5 milionach egzemplarzy :)
oto Tatuszki :)
cdn :)
images.jpg
images.jpg (9.76 KiB) Przeglądane 1505 razy
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Anna » Wt cze 17, 2014 12:14

W czasie kręcenia klipu do piosenki ,,Show me Love ,, nie obyło się bez ,,zadym,, najpierw w Wielkiej Brytanii gdzie kręcono klip przed siedzibą brytyjskiego parlamentu (ekipe przepędzono) i dalszy ciąg zdjęc był na Tower Bridge a potem była zadyma w Moskwie gdzie menadżer Iwan Szapowałow został aresztowany bo kręcono klip na Placu Czerwonym bez zezwolenia władz miasta....efekt był taki , że w klipie wykorzystano ujęcia kręcone w UK i klip ukazał się...tylko w Polsce :)
W 2003 roku Tatuszki reprezentowały Rosje w konkursie piosenki Eurowizji (zajęły 3 miejsce) i tam też nie obyło się bez zadymek gdyż dziewczyny notorycznie spóżniały się na próby , były wątpliwosci czy w ogóle dopuscic je do konkursu bo na Eurowizji nie może byc erotycznych zachowan na scenie a Tatuszki nie dosc że chciały całowac się publicznie w czasie wystepów to jeszcze odgrażały się , że na scenie chcą użyć gadżetów erot.i zrobić z nich użytek :lol: :lol: ostatecznie dopuszczono je do występu i żadnych gadżetów oczywiscie nie było :lol: tytuł piosenki którą wykonały to ,, Nie wier',nie bojsia,, :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Anna » Cz cze 19, 2014 10:15

Polska nie była jedynym krajem, gdzie Tatuszki odwoływały koncerty, zrobiły to samo w Niemczech za co dostały grzywnę w wysokosci 180 tyś.dolarów :shock:
wrzesien 2003 zespół wydaje album kompilacyjny pt.,,Remixes,, a w tv jest transmitowany program o tatuszkach pt.,,Anatomy of t.A.T.u ,, który pokazuje ich życie za kulisami , taki reality show, tam własnie dziewczyny przyznały że są hetero a nie homo .
2004 rok koniec współpracy z Szapowałowem a wkrótce potem zespół zawiesza działalnosc gdyż Julia (brunetka) zachodzi w ciązę .
A tu ciekawostka Julia w wersji blond :lol:
images.jpg
images.jpg (7.73 KiB) Przeglądane 1463 razy
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Anna » Pt cze 20, 2014 17:13

W 2005 roku Tatuszki pracują nad materiałem na nową płytę ,jest ona w 2 językach ang.i rosyjskim i nosi tytuł ,,Dangerous and Moving,, i w wersji rosyjskiej ,,Ludi inwalidy,, sprzedała się ona w 2,5 mln egzemplarzy .
2006 rok Tatuszki otrzymują nagrodę TRL w kategorii najlepszy zespół.
wkrórce po tym telewizja transmituje kolejny reality show z ich udziałem o nazwie,,t.A.T.u expedition ,,
2007 rok wokalistki zakonczyły współpracę z wytwórnią Uniwersal i założyły własną wytwórnię o nazwie T.A.Music :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Anna » So cze 21, 2014 12:56

2007 rok Tatuszki wydają album koncertowy ,,Truth:Live in St.Petersburg,, w tym samym roku ukazuje się film o dwóch fankach zespołu które poznały się na koncercie Tatuszek, budżet filmu wyniósł 12 mln dolarów :shock: tytuł fimnu,,You and I,,
27 grudzien 2007 rodzi się drugie dziecko Julii która zapada w depresję poporodową w związku z tym premiera albumu się opóżnia , w koncu album ukazuje się i ma tytuł ,,Happy Smiles,, promuje go utwór ,,Biełyj płaszczik,, którego nie chciały grac rozgłosnie ze względu na kontrowersyjny tekst i piosenka trafia tylko na 97 miejsce list przebojów.
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Anna » N cze 22, 2014 18:59

21 marca 2009 roku na blogu poświęconym Tatuszkom pojawia się komunikat,że dalsza praca zespołu ma być zawieszona, a wokalistki będą skupiać się na solowych projektach.
10 maja zespół zaśpiewał na otwarciu konkursu eurowizji i póżniej na otwarciu półfinału tegoż konkursu gdzie dziewczyny zaśpiewały razem z chórem Aleksandrowa ,,Not Gonna Get Us,,
31 maja tego samego roku zespół udzielił obszernego wywiadu rosyjskiemu magazynowi OK! i była też sesja zdjęciowa.
Listopad 2009 nagrany zostaje klip ,,White Robe,, a w 2011 r.remiksy dwóch ostatnich krążków(na płycie która była zapowiedziana jako ostatnie dzieło zespołu).
Menadzer obwiniał Julię za niesnaski w zespole okreslając ją jako ,, jedyne zło,,
2012 reedycja płyty ,, 200 km in the Wrong Lane,, Julia odgrażała się , że może pracować z Leną jesli menadzer się zmieni...
Luty 2012 miał być powrót zespołu , Tatuszki zaśpiewały na otwarciu zimowych igrzysk olimp.w Soczi.
14 Lutego ukazuje się piosenka ,, Love in Every Moment,, a 4 dni póżniej Lena na facebooku zamieszcza komunikat , że zrywa wszelkie kontakty i współprace z Julią i że Julia skrzywdziła ją bardzo negatywnymi wypowiedziami na jej temat.... cóż i kariera się zakończyła...
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Anna » Pn cze 23, 2014 09:42

Lena w 2009 roku wyznała w wywiadzie, że ona nigdy nie była homo ale Julia miała biseksualne doświadczenia , dziewczyny odgrywały swoje role i widac pomagały wielu fanom w zaakceptowaniu ich (fanów) homoseksualizmu, dostawały np.listy od fanów którzy pisali jakim piekłem jest dla nich dorastanie w nietolerancyjnym srodowisku i świadomosc , że coś jest z nimi nie tak i że są inni niż rówiesnicy bo wolą tą samą płeć...niektóre fanki np.pisały, że dzięki Tatuszkom zaakceptowały swój homoseksualizm , niektóre nie mogąc sobie poradzic próbowały odebrac sobie życie i potem opisywały to w listach... tak wyznała Lena w wywiadzie i stwierdziła,z czym się zgadzam, że zespół zwrócił uwagę na prawa i dyskryminacjię homoseksualistów zwłaszcza w Rosji .
A tu znalazłam zdj porównujące buzie dziewczyn na początku kariery i na końcu...widać , że się zmieniły trochę :) :)
images.jpg
images.jpg (10.62 KiB) Przeglądane 1386 razy
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez » Pn cze 23, 2014 09:42

Następna strona

Powrót do Muzyka trzeciego tysiąclecia