Rosyjska muzyka rockowa i heavy metalowa

Muzyka,która kochacie,która towarzyszy Wam często i bez której trudno się Wam obejść....

Rosyjska muzyka rockowa i heavy metalowa

Postprzez Nemesis » Śr kwi 30, 2014 09:34

Z rosyjską muzyką rockową jest tak samo jak z polską...kisi się na własnym podwórku,od czasu do czasu można usłyszeć pojedyncze piosenki takich zespołów jak Ария czy Автограф ale większość dobrych rosyjskich zespołów nie ma szansy podobnie jak to się dzieje u nas i w Finlandii chociażby wypłynąć na międzynarodowe wody... Może z powodu języka,nie wiem,chociaż takim wykonawcom rosyjskim jak Алла Пугачёва , Tatu czy Юрий Шатунов ,którego Белые розы (Biełyje rozy) były bardzo popularne w końcówce lat 80 to jednak nie przeszkadzało i choć przez chwilę było o nich słychać...
W tym wątku chciałbym by były przedstawiane, zespoły lub wykonawcy tworzący bardzo dobrą muzykę a pochodzący właśnie z Rosji..Na początek chciałbym przedstawić dwa zespoły,które od kilku lat wiodą u mnie prym jeśli chodzi o rosyjską muzykę hard'n'heavy...

Легион

Obrazek

Zespół powstał jeszcze w 1979 roku w Moskwie. Założony przez Olega Careva,Sergeya Komarova i Alexeya Bulhakova zespół długo musiał czekać na debiutancką płytę. Dopiero w 1994 roku wydał album "Knights of Cross" ... W miedzyczasie w 1990 roku zmarło dwóch pierwszych założycieli zespołu Carev i Komarov. Grają melodyjną,gitarową muzykę, większość tekstów po rosyjsku,ale słucha się tej muzyki naprawdę dobrze...
Obecnie z pierwszego składu Легион pozostał tylko Bulhakow,ale nadal to solidne heavy rockowe granie...

Dyskografia grupy:

«Knights of Cross» (1994)
«1980-1987» (1997)
«Дай мне имя» (1999)
«У окна» (2000)
«Пророчество» (2001)
«Маятник времён» (2003)
«Стихия огня» (2004)
«Мифы древности» (2007)
«Невидимый воин» (2010)
«Новые грани» (2012)

Dla poznania przedstawię dwa moim zdaniem najlepsze kawałki tego zespołu,pełen energii,kapitalny melodyjny utwór Рыцарь Легиона...dla mnie absolutny killer z genialna solówką i wokalem a tekst "tri cifri 666" mnie rozwalają :lol: i balladę Звезда

Drugim kapitalnym wg mnie zespołem jest powstały w 2007 roku zespół...

Колизей

Obrazek

Maja co prawda dopiero dwie płyty na koncie i hołd oddany innej rosyjskiej kapeli zatytułowany "A Tribute to Ария" ale to zespół,który przykół moja uwagę jak tylko pierwszy raz go usłyszałem... Grają rocka z elementami power metalu i naprawdę robią to świetnie moim zdaniem...

Oczywiście mnie jako wielbiciela ballad najbardziej ujęła piosenka Всё Для Тебя,piękna z ładnym tekstem ,ale i w rockowych szybkich numerach ten zespół jest świetny.... Опасная Игра , Имя Твое i Странник Во Тьме pokazują że w rosji nie grają tylko muzyki typu Biełyje rozy czy Nas nie dogoniat... Zapraszam do dyskusji o rosyjskiej muzyce rock 'n heavy.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Śr kwi 30, 2014 09:34

Re: Rosyjska muzyka rockowa i heavy metalowa

Postprzez Glass Spider » Śr kwi 30, 2014 19:48

Kiedyś słyszałem zespół Legion na innym muzycznym forum i muszę przyznać ze przyjęło się. Bardzo fajne melodyjne granie i nawet język nie razi,a ta piosenka,którą przedstawiłeś w pierwszym linku gdyby była po angielsku to hmmm,wiele kapel by skasował. Kolizej poznałem dzisiaj i troche poszperałem po youtubcu i znalazłem świetny numer tego zespołu http://www.youtube.com/watch?v=3WrRkDWWuBM :shock:
musze przyznać że wcześniej jeśli chodzi o rosyjskie zespoły znałem tylko Arię i Epidemię,ale widzę że niewiele jeszcze wiem o scenie muzycznej z tego kraju.
Glass Spider

Postprzez jollyroger72 » Śr kwi 30, 2014 20:15

Rzucę tylko kilka nazw kapel z lat 80-tych i 90-tych. Master (nie mylić z amerykańskim Master!), Magnit, Kruiz, Avgust, Cziornyj Koffee, no i oczywiście Aria
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Nemesis » Cz maja 01, 2014 20:36

Wspomniał bym jeszcze o zespole co prawda z Ukrainy,ale kto wie czy Charków niedługo nie będzie w Rosji :? :(
Zespół Conquest.... Bardzo fajnie grają... Oto kilka próbek:

When The Skies Fall

Night in the cold world

I Wanna Be With You

Jest jeszcze zespół Пятый Океан,którego nie ma niestety na tubie,ale grają zacnie...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Gollum » Pt maja 02, 2014 06:33

Najbardziej znałem zespół Aria zwany Rosyjskim Iron Maiden dlatego że jest zbliżona brzmieniem. Ale ten Legion też jest fajny,taki soczysty hard rock,który lubię.
Gollum

Postprzez Nikczemnik » Pn maja 05, 2014 19:34

Znam tylko Arie,to taki ruski IM :D "Nocz Korocze Dnia" to bezczelna kalka Maiden (a już szczytem jest "Duch Wojny" - za każdym razem kiedy go słucham mam wrażenie że solo tam gra Murray :lol:
Nikczemnik

Postprzez Aeolus » Pn cze 30, 2014 07:54

Ja najbardziej lubię Arie,chyba najbardziej znany zespół z Rosji. Powinni mieć status co najmniej zbliżony do Maidenów...gdyby byli z Anglii lub Niemiec. Masa dobrych płyt no i kolejny dowód na to jak świetnie język rosyjski pasuje do heavy metalu :wink:
Aeolus

Postprzez Michał » Pt lip 04, 2014 12:48

Warto wspomnieć o grupie Sunrise (dałem ich utwór do aktualnej listy top) co prawda zespół pochodzi z Ukrainy, ale myślę że to nie problem, że znalazł się w tym wątku :wink: Polecam szczególnie albumy: Liberty '07 i Trust Your Soul '10 - kawał soczystego, melodyjnego power metalu HM rodem z lat '80.
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez » Pt lip 04, 2014 12:48

Powrót do Wasze fascynacje muzyczne...