Konkurs Eurowizji

Muzyka,która kochacie,która towarzyszy Wam często i bez której trudno się Wam obejść....

Konkurs Eurowizji

Postprzez Nemesis » Pt maja 09, 2014 16:59

Zbliża się 59 finał Eurowizji... Konkursu Europejskiej piosenki,którego nikt nie lubi,a gdy zbliża się maj i gdy Polacy biorą w nim udział powoduje mnóstwo dyskusji :0 Sam muszę przyznać oglądam to,sam nie wiem czemu,może po to by zobaczyć co przygotowali muzycy z mojego ulubionego regionu Europy,a może z jakiegoś innego powodu... Przyznaję nie wiem,bo choć ten konkurs wzbudza kontrowersje i muzycznie nie jest właściwie dla mnie to jakoś mnie do niego ciągnie...
Kiedyś był to Konkurs Piosenki... Abba, Buck Fizz, Celine Dion,Cliff Richard czy nasz a Edzia Górniak,która wykonała "Ewę" naprawdę pięknie wypłynęli po tym konkursie...a teraz... właściwie nie patrzy się na muzykę ale na show...i sensacje.
Kiedyś sensacją było to że reprezentant(ka) Izraela,która wygrała jest transwestytą, w tym roku już w półfinałach kontrowersję wzbudziła walka (muzyczna) między Ukrainą i Rosją ,nasze śmiałe panie,które muzycznie nie miały właściwie nic do pokazania,ale pokazały za to co innego i jak widać to pomogło w wyjściu z półfinału :lol: No i popularna "Kiełbasa" czyli Conchita Wurst , która skupiła na sobie uwagę nie piosenką,która moim zdaniem jest spoko...ale swoją odmiennością,jakbyśmy nie żyli w XXI wieku...
Muzycznie także zaskakiwano w przeszłości...Przecie Abba rozbiła w pył konkurencję,a po ponad 30 latach ci panowie (i pani) :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=mh3hj9-J76Y tak zaskoczyli Europę że ta głosowała jak szalona na nich i ku mojej przyznaję radości wygrali w cuglach :lol: Dwa lata później ci panowie :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=Q3iwCGBXmDI chcieli powtórzyć muzycznie dokonania krajanów...ale "nic dwa razy się nie zdarza"...
Więc może nasze laski poszły dobrą drogą ? Mam nadzieję choc jestem polakiem że ludzie się opamiętają i zagłosują na piosenkę a nie na biust... Z wczorajszego półfinału najbardziej podobało mi się wykonanie Szwajcara,Norwega, Finów i właśnie Austriaka (austriaczki)...
Jednak niestety do finału przeszło też kilka nieporozumień typu Grecja,Polska czy Rumunia,które muzycznie nie pokazały niczego...ale tak już jest...Pamiętam jak wk...się parę lat temu gdy kosztem dna nie weszła do finału ta piosenka :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=LdoJ6tPjwj0 Jak ja kląłem to szok... :lol:
Ale od lat głosowanie również wzbudza wiele kontrowersji,sąsiad głosuje na sąsiada i stąd może tak wysoko są byłe kraje ZSRR czy Jugosławii...ale taka już specyfika tego konkursu...

Znalazłem fajny filmik pokazujący historię podium Eurowizji od 1956 do 2013 roku... Po obejrzeniu można zobaczyć jak zmieniła się Eurowizja :?

Eurovision Song Contest: Yearly Top 3 Songs 1956-2013

Teraz muzyka jest na drugim,trzecim miejscu...ważny jest show :?
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Pt maja 09, 2014 16:59

Re: Konkurs Eurowizji

Postprzez Charlene » Pt maja 09, 2014 17:35

A mnie podobał się występ Cleo. Zaśpiewała czysto i na pewno nasz występ był lepszy od wielu innych.Ja będę jej kibicowała i mam nadzieję że będzie jutro w konkursie wysoko bo zasłużyła sobie na to.
Charlene

Postprzez Peters1984 » Pt maja 09, 2014 18:26

Szczerze? Polska nie ma czego szukać w wielkim finale. ;)
Peters1984

Postprzez jollyroger72 » Pt maja 09, 2014 18:33

Peters1984 napisał(a):Szczerze? Polska nie ma czego szukać w wielkim finale. ;)

Szczerze? To już od dawna nie jest konkurs muzyczny, jak napisał Nemesis, tylko teatr. A w tym nasza reprezentacja jest naprawdę dobra :) Dziewczyny świetnie grają swoje role :wink: Będę ściskał za nie kciuki 8-)
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Jovita » Pt maja 09, 2014 18:40

Na pewno to o niebo lepsza propozycja od jęczących Isis, Steczkowskiej albo Kowalskiej. Wiadomo że do poziomu Edyty Górniak jej daleko ale mnie się bardzo podobał występ dziewczyn wczoraj i mam nadzieję że nas jutro docenią.
Jovita

Postprzez Peters1984 » Pt maja 09, 2014 18:57

Co do Isis tak, ale co złego jest w Steczkowskiej albo Kowalskiej? Gorsza była Magda Tul.
Peters1984

Postprzez Jovita » Pt maja 09, 2014 19:20

Dla mnie dobre były tylko Górniak,Ich Troje i Cleo. Nawet Ivan i Delfin,chociaż lubię ich słuchać był na żenującym poziomie.Ale każdy ma swoje gusta.
Jovita

Postprzez Athena » So maja 10, 2014 18:44

Za 15 min final Trzymam kciuki za...Szwajcarow :D
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Peters1984 » So maja 10, 2014 20:03

Kto ogląda Eurowizję?
Najgorsza póki co Islandia, jak dla mnie słabizna. Nie lepsze Ukraina, Białoruś czy bezbarwna Armenia. Słaba Grecja.

Podoba mi się występ Conchity Wurst, ma głos, podobała mi się bardzo Norwegia, Azerbejdżan ma śliczną piosenkę, ale numer jeden dla mnie to na razie Rumunia. Polska, podobnie jak Niemcy słabe.
Peters1984

Postprzez jollyroger72 » So maja 10, 2014 21:06

Niezależnie od tego, jakie będą wyniki, moja pierwsza trójka wygląda następująco:

1. SŁOWENIA Tinkara Kovač - Round And Round
2. SZWECJA Sanna Nielsen - Undo
3. NIEMCY Elaiza - Is It Right

Wyróżniłbym jeszcze Włochy i Wielką Brytanię. No i nasi, jak dla mnie, w Top 10 :)
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez » So maja 10, 2014 21:06

Następna strona

Powrót do Wasze fascynacje muzyczne...