Konkurs Eurowizji

Muzyka,która kochacie,która towarzyszy Wam często i bez której trudno się Wam obejść....

Re: Konkurs Eurowizji

Postprzez Jessie » So sty 10, 2015 23:03

Ja oglądam Eurowizję od 2008 roku i kilka piosenek mi się podobało, ale tylko dwóch wykonawców, o których niestety teraz cicho zapadło mi w pamięć na tyle że do dziś do nich wracam. I nawet chyba walczyli w tym samym roku. :roll:
To Yohanna i Alexander Rybak. Ale takie konkursy mają to do siebie że emocje opadają godzinę po ogłoszeniu wyników. Ciekawa jestem kogo w tym roku wyśle Polska. Mówi się o Margaret lub Dodzie. Ale to tylko spekulacje.
Jessie

Postprzez » So sty 10, 2015 23:03

Postprzez Nemesis » Wt mar 03, 2015 18:16

Pamiętacie kapelę Lordi, która w 2006 roku rozp...amfiteatr w Atenach i w cuglach wygrała konkurs Eurowizji?
W tym roku Finowie zaskakują jeszcze bardziej :o

Niezwykły zespół Pertti Kurikan Nimipäivät wygrał fińskie preselekcje do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Obrazek

Dlaczego niezwykły? Bo po pierwsze grają Punk Rocka, co chyba nigdy się na Eurovizji nie zdarzyło, a po drugie...Wszyscy czterej członkowie Pertti Kurikan Nimipäivät dotknięci są zespołem Downa. :!: :!:

Zgłosili się do fińskich preselekcji z utworem "Aina Mun Pitää" ("Zawsze muszę"). Swój udział uzasadnili pragnieniem zwiększania świadomości na temat osób z zespołem Downa, ich problemów, nierzadko związanych z brakiem akceptacji.

Kari Aalto, po zwycięstwie w Finlandii z miażdżącą przewagą powiedział "Nyt aiomme potkinutkaan Wien Itävallan ja kaikki muut" (teraz jedziemy do Wiednia skopać tyłki austriakom i wszystkim innym)

Ja im życzę zwycięstwa ! 8-)

Pertti Kurikan Nimipäivät - Aina mun pitää
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez jollyroger72 » Wt mar 03, 2015 18:55

Nemesis napisał(a):Ja im życzę zwycięstwa ! 8-)

Też im tego życzę. Tylko niech zmienią nazwę na mniej pokręconą :lol:
Wiesz, jaką :wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Nemesis » Wt mar 03, 2015 19:51

Raczej nie zmienią :D Nazwa faktycznie taka se...oznacza Imieniny Pertti Kurika, gitarzysty i założyciela kapeli mającego 58 lat ! Poczytałem troszkę na fińskich stronach i okazało się że nie tak jak w polskich mediach napisano 4, ale trzech muzyków ma zespół Downa, a jeden autyzm...
Nagrali już kilka płyt, a preselekcje w Finlandii wygrali różnicą 23 tysiecy głosów nad drugim zespołem :o W Finlandii nazwa jest skrócona do PKN...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Quasimodo » Śr mar 04, 2015 11:26

:shock: :shock: To jest okropne :!: Jak takie coś może na Eurowizji reprezentowć kraj :?: :shock:
Quasimodo

Postprzez pretty maid » Śr mar 04, 2015 11:37

Quasimodo napisał(a):

:shock: :shock: To jest okropne :!: Jak takie coś może na Eurowizji reprezentowć kraj :?: :shock:

Teraz w konkursie startują takie dziwactwa (i wygrywają), że i to ma szansę na pudło. :roll: :lol:
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez jollyroger72 » Śr mar 04, 2015 11:47

Quasimodo napisał(a): :shock: :shock: To jest okropne :!: Jak takie coś może na Eurowizji reprezentowć kraj :?: :shock:

Lordi też byli dziwaczni a wygrali w 2006 roku :lol:

Hard Rock Hallelujah

I było super :!:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Jessie » Śr mar 04, 2015 14:05

Ja takiej muzyki nie lubię, ale uważam że były na przestrzeni lat dużo gorsze piosenki. Lordiego pamiętam i to dopiero było zaskoczenie. Wielu fanów eurowizji przyzwyczajona jest do delikatnych popowych brzmień. Utwór fińskiego zespołu to dla nich zbyt mocna muzyka. Przyznaję że i dla mnie też,ale żebym była aż bardzo zbulwersowana to nie. Niezadowolenia z wyboru Finów jest jednak spore spore. Niektórzy wręcz bliscy są bojkotu Finlandii. Muzycy nawołują, aby nie oceniać ich pod kątem ich niepełnosprawności, a pod kątem muzycznym. Jak widzowie w trakcie Eurowizji na nich zareagują? Grupa już w tym momencie cieszy się sporym zainteresowaniem medialnym. I myślę że to jest większe zainteresowanie niż Conchitą rok temu. Mnie najbardziej z piosenek które już wiadomo że wystartują w Wiedniu podoba się propozycja włoska :) Zwycięscy San Remo w pieknej piosence, która jest może trochę słodka,ale mnie się podoba i ma szanse zajść wysoko. Mam nadzieją że tak będzie. Oto ta piosenka Il Volo - Grande Amore www.youtube.com/watch?v=w1f6o1HQBvg
Jessie

Postprzez Jessie » Pn mar 09, 2015 12:47

Wiadomo już kto wystąpi w półfinałach Eurowizji

PIERWSZY PÓŁFINAŁ (19 maja)
Grecja
Macedonia
Estonia
Holandia
Mołdawia
Finlandia
Belgia
Armenia
Serbia
Dania
Białoruś
Rumunia
Rosja
Albania
Gruzja
Węgry

DRUGI PÓŁFINAŁ (21 maja)
Irlandia
Norwegia
Czechy
Litwa
San Marino
Malta
Portugalia
Czarnogóra
Szwajcaria
Azerbejdżan
Słowenia
Łotwa
POLSKA
Islandia
Izrael
Cypr
Szwecja

W pierwszym półfinale swoje głosy oddadzą także mieszkańcy Austrii, Francji i Hiszpanii. W drugim zagłosują Niemcy, Brytyjczycy i Włosi. W wielkim finale jubileuszowej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpi 26 wykonawców. Finał odbędzie się w sobotę, 23 maja w Hali Miejskiej w Wiedniu.
Niezwykły gest zwycięzcy niemieckiego plebiscytu na reprezentanta kraju w konkursie Eurowizji. Andreas Kummert, który zwyciężył w głosowaniu, podziękował rodakom za wybór, a kilka chwil później oddał pierwsze miejsce artystce Ann Sophie, która zajęła drugie miejsce. Kummert nie wyjaśnił, dlaczego podjął tak zaskakującą decyzję. :shock:

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... r4pRZoN-Lc

A dziś w programie "Świat się kręci" poznamy reprezentanta Polski na tegorocznym Konkursie Eurowizji! :)
Jessie

Postprzez Nemesis » Pn mar 09, 2015 17:38

Jessie napisał(a):
A dziś w programie "Świat się kręci" poznamy reprezentanta Polski na tegorocznym Konkursie Eurowizji! :)

Prywatnie stawiam na Sylwię Grzeszczak.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Pn mar 09, 2015 17:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze fascynacje muzyczne...