Nowości płytowe

Muzyka,która kochacie,która towarzyszy Wam często i bez której trudno się Wam obejść....

Nowości płytowe

Postprzez jollyroger72 » Śr sie 27, 2014 07:52

Wątek dla wszystkich, którzy chcą się podzielić wrażeniami muzycznymi na temat nowych płyt - tych miłych dla waszego ucha, jak i muzycznych koszmarków i niewypałów...
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez » Śr sie 27, 2014 07:52

Re: Nowości płytowe

Postprzez tomaj » Cz sie 28, 2014 17:58

Ten wątek powstał na moją prośbę, toteż chyba wypada, żebym ja zaczął.
Jestem świeżo po wysłuchaniu najnowszej pozycji w dyskografii szwedzkiej formacji Hammerfall-(r)Evolution. Płytę przesłuchiwałem dwukrotnie i wrażenia mam nijakie.Najoględniej mówiąc album nie porywa, żeby nie powiedzieć, jest taki bezpłciowy. Na całym krążku może ze 2-3 utwory ( w tym Hector's Hymn-chyba najlepsze nagranie na (r)Evolution) zapadają w pamięć. Reszta wg mnie jest przeciętna.
Tak po prawdzie, to za wiele nie obiecywałem sobie po tej płycie. Od wydania dwóch pierwszych, bardzo dobrych albumów minęło już sporo czasu,a kolejne dokonania zespołu nie zapowiadały jakiegoś większego progresu.Ale mały jest - płyta jest z pewnością lepsza niż poprzednia Infected.
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez jollyroger72 » Pt sie 29, 2014 21:04

tomaj napisał(a):Jestem świeżo po wysłuchaniu najnowszej pozycji w dyskografii szwedzkiej formacji Hammerfall-(r)Evolution.

Są momenty, że czuć na tym albumie klimat z dwóch pierwszych krążków. Ale to tylko momenty, niestety... Płytę przesłuchałem raz, jadąc z pracy do domu samochodem i nawet miło czas zleciał - tak ogólnie :) Całość jednak nie powala.

Dlatego nadal u mnie na topie jest "Tibi Et Igni" Vadera. Polecam wszystkim :wink:
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez jollyroger72 » So sie 30, 2014 16:25

Przesłuchałem po raz kolejny najnowszy Unisonic "Light Of Dawn". Nie polecam. Monotonia a Kiske zwyczajnie przynudza... :( Jedynym strawnym kawałkiem jest "Throne Of The Dawn".
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez tomaj » N sie 31, 2014 05:27

jollyroger72 napisał(a):Przesłuchałem po raz kolejny najnowszy Unisonic "Light Of Dawn". Nie polecam. Monotonia a Kiske zwyczajnie przynudza... :( Jedynym strawnym kawałkiem jest "Throne Of The Dawn".

No widzisz, a mnie się ich płyta bardzo podoba... Z pewnością będę częściej do niej wracał niż do Hammerfall. Ale zgodzę się, że trochę brakuje im powera. W ostatnim Metal Hammerze Kiske wspomina, że liczył na Hansena, że ten podrasuje napisane utwory i nada płycie tempa. Hansen strasznie grzebał się z wydaniem albumu Gamma Ray - Empire Of The Undead, a oni czekać nie mogli, no i wyszło jak wyszło. Tak czy inaczej ja ten krążek uważam za całkiem niezły. Nie jest to może jeszcze Helloween z mojej bajki ( ta płyta przypomina mi Pink Bubbles Go Ape,ale chłopaki idą w dobrym kierunku w porównaniu z pierwszym wydawnictwem i tym czym Kiske zajmował się w Place Vendome.

A co sądzisz o najnowszym longplay' u Dragonforce - Maximum Overload? Słuchałeś już ich może? Ja mam do nich duży sentyment i mimo, że kolejna pozycja płytowa niczego nowego nie wnosi to album jest godny uwagi. Krążek promuje utwórThe Game
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez tomaj » N sie 31, 2014 06:11

jollyroger72 napisał(a):
tomaj napisał(a):Jestem świeżo po wysłuchaniu najnowszej pozycji w dyskografii szwedzkiej formacji Hammerfall-(r)Evolution.

Są momenty, że czuć na tym albumie klimat z dwóch pierwszych krążków. Ale to tylko momenty, niestety... Płytę przesłuchałem raz, jadąc z pracy do domu samochodem i nawet miło czas zleciał - tak ogólnie :) Całość jednak nie powala.

Dlatego nadal u mnie na topie jest "Tibi Et Igni" Vadera. Polecam wszystkim :wink:

Vader trzyma poziom. Płyta jest bardzo równa i należy do najcześciej odsłuchiwanych przeze mnie albumów tegorocznych. Wyprzedza ich tylko Overkill - White Devil Armory i ostatnio Accept-Blind Rage. Necropolis ruleZ ! :D

Wracając do Hammerfall, to mają w tym roku mocną powermetalową konkurencję, której kroku nie dotrzymują. Ale przynajmniej nie eksperymentują i trzymają się wcześniej obranej drogi. Piszę to w odniesieniu do ich kumpli z In Flames, którzy bardzo mocno pokombinowali na płycie Siren Charms.
Akurat wczoraj przywiozłem ich krążek z Niemiec. Płyty słuchałem kilkakrotnie i żeby nie było - podoba mi się. :) Ale nie jest to dawny In Flames i nie jest to już melodic death metal. Z ciekawości wszedłem sobie na forum sympatyków zespołu i mogłem wyczytać, że ich fani w większości są zdruzgotani (ale mi się zrymowało :D ). Niektórzy zapowiedzieli, ze oficjalnie przestają słuchać tego neorockowego czy popmetalowego zespołu. Płyta,jak przypuszczam, wywoła podobne kontrowersje do Metalliki po wydaniu Load, choć na mniejszą skalę. A jak się prezentuje obecny In Flames możemy posłuchać w nagraniu Through Oblivion
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez jollyroger72 » N sie 31, 2014 12:56

"Through Oblivion" - co to, kurna, jest :?: :shock: Jeśli cała płyta składa sie z takich muzycznych niespodzianek to ja wysiadam...

tomaj napisał(a):A co sądzisz o najnowszym longplay' u Dragonforce - Maximum Overload?

Raz tego słuchałem i ... nic nie utkwiło mi w pamięci. Trzeba będzie wrócić do tego krążka, bo choć całe ich płyty są raczej nużące (bo wszystko grane jest na niemal jedno kopyto), to jednak można z nich wykroić pojedyncze hiciory :wink:

Z krajowego podwórka polecam :arrow: Made Of Hate "Out Of Hate". To trzeci krążek warszawiaków.
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez tomaj » N sie 31, 2014 19:28

jollyroger72 napisał(a):"Through Oblivion" - co to, kurna, jest :?: :shock: Jeśli cała płyta składa sie z takich muzycznych niespodzianek to ja wysiadam...

Nie cała, ale z ich przewagą. Może ze 4 utwory są death metalowe,reszta to albo coś pośredniego między rockiem i metalem albo coś w klimacie Trough Oblivion.

Posłuchałem kilku utworów Made Of Hate i brzmią rzeczywiście znakomicie. Jeśli mnie pamięć nie myli, to chyba byłem na jakimś ich koncercie, gdzie grali jako support.
Jak to się mówi, "cudze chwalicie, swego nie znacie". :) W przyszłym tygodniu kupuję ich płytę. Dzięki za radę !
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez tomaj » Wt wrz 02, 2014 20:19

W dniu wczorajszym w końcu znalazłem czas, aby wysłuchać ostatniego albumu szwedzkiej kapeli death metalowej Arch Enemy - War Eternal. Płyta leżała u mnie już od połowy czerwca i się kurzyła.
Spory wplyw na to ,że od razu nie wrzuciłem jej do odtwarzacza miały niepochlebne opinie. I to nie tyle co do samego krążka,co przede wszystkim do osoby nowej wokalistki Alissy White-Gluz ( poprzednia wokalistka Angela Gossow jest obecnie managerem zespolu), o której mówiono, że się nie sprawdza.
Dziś już wiem, że piszący te recenzje nie mieli racji. Płyta jest świetna, a Alissa nie gorsza niż w The Agonist ( o ile nie lepsza).
Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji posłuchać damskiego growlu polecam utwór tytułowy War Eternal.
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez jollyroger72 » Wt wrz 02, 2014 21:06

tomaj napisał(a):Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji posłuchać damskiego growlu polecam utwór tytułowy War Eternal.

Niezłe, niezłe :)
A co do kobiecego growlu, proponuję posłuchać, co wyczynia niejaka Mallika Sundaramurthy w utworze Monarch Omega. To wokalistka amerykańskiej kapeli Abnormality a utwór pochodzi z krążka "Contaminating The Hive Mind". Album co prawda został wydany w roku 2012, ale gorąco go polecam miłośnikom łagodnego brzmienia :lol: :lol: :lol:
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez » Wt wrz 02, 2014 21:06

Następna strona

Powrót do Wasze fascynacje muzyczne...