Nowości płytowe

Muzyka,która kochacie,która towarzyszy Wam często i bez której trudno się Wam obejść....

Re: Nowości płytowe

Postprzez Michał » Cz sty 08, 2015 08:32

tomaj napisał(a):Panowie Allen i Lande trzymają poziom. Przeszło miesiąc temu wydali czwarty album i trzeba zaznaczyć bardzo dobry album The Great Divide.(...)Krążek gorąco polecam !

W zasadzie zgadzam się w całości z opinią :) z tą różnicą, że moim zdaniem więcej słychać Dio niż WS ale to zupełnie mi nie przeszkadza - wszak obaj ww. wykonawcy należą do moich ulubionych band'ów.
Ze swej strony polecam szwedzki zespół Rocka Rollas, który wydał album The Road To Destruction . Jest to heavy speed'owya jazda w klimatach z lat '80. Polecam :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez » Cz sty 08, 2015 08:32

Postprzez tomaj » Cz sty 08, 2015 20:54

Michał napisał(a):Ze swej strony polecam szwedzki zespół Rocka Rollas, który wydał album The Road To Destruction . Jest to heavy speed'owya jazda w klimatach z lat '80. Polecam :)

Na Rocka Rollas też przyjdzie kolej... Mam takie zaległości płytowe, że już sam nie wiem za co się zabrać w następnej kolejności. A tu co nuż pojawiają się nowe pozycje.
Od wczorajszego popołudnia katuję nowy album Battle Beast - Unholy Savior i póki co jestem lekko rozczarowany. Płyta może i nie jest zła, ale dużo mniej drapieżna niż poprzednie. Nagrania takie jak znany już Madness czy Speed and Danger stoją tu w mniejszości. Reszta to taki pop metal z charakterystycznym depnięciem w refrenach.
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez jollyroger72 » Cz sty 08, 2015 21:41

Michał napisał(a):Ze swej strony polecam szwedzki zespół Rocka Rollas, który wydał album The Road To Destruction .

U mnie jest to dość wysoko:
jollyroger72 napisał(a):Notowanie 128 - 03.01.2015r.
(...)
6 7 6 Rocka Rollas - The Road To Destructio

:wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez jollyroger72 » So sty 10, 2015 13:55

tomaj napisał(a):Od wczorajszego popołudnia katuję nowy album Battle Beast - Unholy Savior i póki co jestem lekko rozczarowany. Płyta może i nie jest zła, ale dużo mniej drapieżna niż poprzednie.

Hmmm... nie wiem, co napisać o tym krążku :? Podobnie jak Amaranthe, Battle Beast spuszcza z tonu na rzecz jakiegoś pop-metalu :?: :?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez tomaj » Pn sty 12, 2015 06:50

jollyroger72 napisał(a):Hmmm... nie wiem, co napisać o tym krążku :? Podobnie jak Amaranthe, Battle Beast spuszcza z tonu na rzecz jakiegoś pop-metalu :?: :?

No cóż, teraz cała nadzieja w Venom. :wink:
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez tomaj » Pn sty 26, 2015 19:20

W minionym tygodniu odsłuchałem 3 nowości.
Zacząłem od nowego krążka brazyliskiej formacji power metalowejAngra - Secret Garden. Niestety, płyta nie spełniła moich oczekiwań. Pierwsze dwa nagrania tj. Newborn Me oraz Black Hearted Soul narobiły apetytu, ale każdy kolejny kawałek utwierdzał mnie w przekonaniu, że zakup tego albumu to pieniądze wyrzucone w błoto.
Tak czy inaczej ten ślepy strzał wykonał kumpel, bo płytkę pożyczyłem od niego. :lol:

Kolejna nowość i już pełna satysfakcja. Mowa o ostatnim wydawnictwie U.D.O. - Decadent. Mając w pamięci bardzo dobry album jaki wydali w zeszłym roku chyba już ex-koledzy z Accept :wink: byłem ciekaw jak na ich tle wypadnie Udo Dirkschneider z zespołem. Ci nie zawiedli. Decadent to świetny, energetyczny krążek, na pewno nie gorszy niż Blind Rage Acceptu.
W propozycjach do listy umieściłem utwór tytułowy, tu zaprezentuję inną petardę -numer otwierający Speeder.

Z kolei miłośnikom cięższego grania polecam nowy album brytyjskiej grupy Venom. From The Very Depths to mieszanka thrash, death i black metalu w najwyższym wydaniu. Płytę promuje singiel Grinding Teeth.
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez jollyroger72 » Pt sty 30, 2015 15:23

tomaj napisał(a): Decadent to świetny, energetyczny krążek, na pewno nie gorszy niż Blind Rage Acceptu.
W propozycjach do listy umieściłem utwór tytułowy, tu zaprezentuję inną petardę -numer otwierający Speeder.

No, przynajmniej lepszy od jego poprzedników. Ale też bez jakichś gigantycznych kilerów.

Lubiącym klimaty a la Queensryche, Fates Warning i Savatage polecam krążek zespołu Born Of Fire zatytułowany "Dead Winter Sun", wydany w listopadzie ubiegłego roku.
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Michał » N lut 01, 2015 10:58

U.D.O. wg. mnie słaby to album...zdecydowanie wyżej stawiam wcześniejsze dokonania z "rosyjskimi" klimatami.
Nowy Venom - hmmm...słuchałem - trochę niesłusznie nazwani pionierami NWOBH, ale...da się posłuchać, choć niewiele tam melodyjnego grania, które jest właśnie "znakiem rozpoznawczym" NWOBH, ale na ostatniej płycie słychać, że próbują wskrzesić brzmienie z początków lat '80. Nienajgorsza płyta :)
Ja ostatnio słucham band'ów takich jak: Kooga, Aidean, melodyjne Three Lions, czy John Payne (ex vocal Asia) :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez jollyroger72 » N lut 01, 2015 11:09

Michał napisał(a):Nowy Venom - hmmm...słuchałem - trochę niesłusznie nazwani pionierami NWOBH (...)

:shock:
Odkąd pamiętam, to byli nazywani pionierami, ale... black metalu :)
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Michał » N lut 01, 2015 11:25

Wiele zespołów było w ówczesnych czasach (patrząc z dzisiejszej perespektywy) dziwnie..."szufladkowanych" :) dlatego mnie nie dziwi powyższa klasyfikacja. Trzeba wziąc pod uwage również, to że w tamtych czasach nie było tylu podgatunków muzyki ile mamy teraz - był klasyczny podział na Heavy, rock i disco. I taki Venom klasyfikowany był do heavy, co teraz wydaje się śmieszne.
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez » N lut 01, 2015 11:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze fascynacje muzyczne...