Nowości płytowe

Muzyka,która kochacie,która towarzyszy Wam często i bez której trudno się Wam obejść....

Re: Nowości płytowe

Postprzez tomaj » Pn lut 02, 2015 19:32

Michał napisał(a):U.D.O. wg. mnie słaby to album...zdecydowanie wyżej stawiam wcześniejsze dokonania z "rosyjskimi" klimatami.

No cóż,de gustibus non est disputandum - mnie tam sie płyta podoba. :lol:

Michał napisał(a):Wiele zespołów było w ówczesnych czasach (patrząc z dzisiejszej perespektywy) dziwnie..."szufladkowanych" :) dlatego mnie nie dziwi powyższa klasyfikacja. Trzeba wziąc pod uwage również, to że w tamtych czasach nie było tylu podgatunków muzyki ile mamy teraz - był klasyczny podział na Heavy, rock i disco. I taki Venom klasyfikowany był do heavy, co teraz wydaje się śmieszne.

Pytanie jaki okres masz na myśli ? W 1984r. pojęcie black metal już istniało. Swego czasu posiadałem vinyl Venomu "Possessed" , a tam na odwrocie były przedruki z Kerrang!.
Venom wspólnie z Hellhammer i Celtic Frost były klasyfikowane jako zespoły black metalowe.
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez » Pn lut 02, 2015 19:32

Postprzez Michał » Pn lut 02, 2015 20:12

tomaj napisał(a):Pytanie jaki okres masz na myśli ? W 1984r. pojęcie black metal już istniało. Swego czasu posiadałem vinyl Venomu "Possessed" , a tam na odwrocie były przedruki z Kerrang!.
Venom wspólnie z Hellhammer i Celtic Frost były klasyfikowane jako zespoły black metalowe.

Koniec lat '70 i początek 80. W '84 termin Black metal był już jasno okreslony. Natomiast Venom od momentu powstania klasyfikowany był jako jeden z prekursorów NWOBH :shock: podobnie jak Motorhead i Judas Priest (choć ten ostatni wówczas wpisywał sie w ramy gatunku) podobnie jak Def Leppard.
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez pretty maid » Śr lut 04, 2015 08:31

25 marca ukaże się wspólne dokonanie Arjena Lucassena (Ayreon, Steam of Passion) i Anneke Van Giersbergen (ex-The Gathering) jako The Gentle Storm pt. The Diary. Będzie to podwójny album, na którym znajdziemy metal, klasykę i folk. Na początek utwór „Endless Sea” w dwóch wersjach – „sztormowej” i „łagodnej” (taki podział cechował też będzie obie płyty albumu).

THE GENTLE STORM - Endless Sea (Lyric Video - Storm Version)
THE GENTLE STORM - Endless Sea (Lyric Video - Gentle Version)
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez tomaj » N lut 08, 2015 19:17

Michał napisał(a):
tomaj napisał(a):Pytanie jaki okres masz na myśli ? W 1984r. pojęcie black metal już istniało. Swego czasu posiadałem vinyl Venomu "Possessed" , a tam na odwrocie były przedruki z Kerrang!.

Koniec lat '70 i początek 80. W '84 termin Black metal był już jasno okreslony. Natomiast Venom od momentu powstania klasyfikowany był jako jeden z prekursorów NWOBH :shock: podobnie jak Motorhead i Judas Priest (choć ten ostatni wówczas wpisywał sie w ramy gatunku) podobnie jak Def Leppard.

No tak, na przełomie 70/80 to ja słuchałem Gawędy. :lol:

Przy okazji zacząłem nadrabiać zaległości i w końcu przesłuchałem polecane przez Was Rocka Rollas i Born Of Fire. Pierwszy bardzo fajny, z drugim mam problem - jakoś nie przypasił mi vocal, choć muza całkiem niezła.

Wśród tych zaległości był także nowy album Blind Guardian - Beyond The Red Mirror.Mimo dobrych recenzji płyta specjalnie mnie nie zachwyciła. Ot dobre power metalowe rzemiosło, nic ponadto.
Od września ubiegłego roku na lepsze czasy czekał krążek polskiej formacji Lessdress - Fools die Young. Concentration Camp Director to jeden z utworów z ostatniej płyty. Polecam zwłaszcza milośnikom glam rocka.
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez pretty maid » Pn lut 16, 2015 13:26

W sieci pojawiła się zapowiedź podania info nt. nowej płyty Whitesnake w dniu 25.02.2015.
Sama płyta powinna ukazać się na przełomie marca i kwietnia nakładem wytwórni Frontier i powstaje z nowym gitarzystą Joelem Hoekstra (ex-Night Ranger), który zastąpił Douga Aldrich’a.
Zespół nagrał 4 teledyski do utworów, które mają promować trasę koncertową.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez tomaj » Wt lut 24, 2015 21:29

W ciągu ostatnich dni po raz kolejny nadrabiałem płytowe zaległości.
W pierwszej kolejności sięgnąłem po ubiegłoroczną płytę szwedzkiej formacji industrial metalowej Engel - Raven Kings.
To czwarty album powstałej w 2004 roku grupy i z pewnoscią warty przesłuchania. Ze względu na dużą różnorodność zamieszczonych utworów, jest to krążek zarówno dla fanów lżejszej odmiany metalu,
jak i tych gustujących w cięższym brzmieniu. Z w/w płyty wybrałem kawałek Hollow Soul.

W ubiegłym tygodniu kolejną płytę wydał The Agonist. Wydawnictwo Eye Of Providence to pierwszy album z nową wokalistką Vicky Psarakis, która zastąpiła Alissę White-Gluz (obecnie Arch
Enemy). Nie powiem, wokal Vicky przypadł mi do gustu, za to płyta już niekoniecznie. Wg mnie jest dużo gorsza niż poprzednie. Jednym z lepszych utworów na krążku jest Disconnect Me.

Zdecydowanie najlepszą pozycją z ostatniego repertuaru nowości jest album fińskiego zespołu folk metalowego Ensiferum - One Man Army. I choć grupa nie prezentuje na krążku niczego nowego,
to i tak przyjemnie się jej słucha. Heathen Horde to nagranie właśnie z tej płyty.
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez Nemesis » Wt lut 24, 2015 23:21

tomaj napisał(a):Zdecydowanie najlepszą pozycją z ostatniego repertuaru nowości jest album fińskiego zespołu folk metalowego Ensiferum - One Man Army. I choć grupa nie prezentuje na krążku niczego nowego,
to i tak przyjemnie się jej słucha. Heathen Horde to nagranie właśnie z tej płyty.

Zgadzam sie...Świetna płyta. Mnie prócz zaprezentowanego przez Ciebie kawałka najbardziej przypadł do gustu tytułowy numer oraz
"My Ancestor's Blood" , "Descendants, Defiance, Domination" i "Neito Pohjolan" (dziewicza północ)... Tego zespołu zawsze mi się fajnie słuchało, choć dla wielu taka muza i taki wokal jest nie do przyjęcia...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez tomaj » Cz lut 26, 2015 12:56

Nemesis napisał(a):Zgadzam sie...Świetna płyta. Mnie prócz zaprezentowanego przez Ciebie kawałka najbardziej przypadł do gustu tytułowy numer oraz
"My Ancestor's Blood" , "Descendants, Defiance, Domination" i "Neito Pohjolan" (dziewicza północ)... Tego zespołu zawsze mi się fajnie słuchało, choć dla wielu taka muza i taki wokal jest nie do przyjęcia...

Płyta jest bardzo równa i naprawdę trudno znaleźć na niej coś słabszego. Zespół lubi eksperymenty czego dowodem jest np.utwór Two Of Swords, w którym następuje płynne przejście z metalu w disco z lat 70-tych w stylu Boney M. Mnie to nie przeszkadza, zwłaszcza gdy tego typu kombinacje nie pojawiają się za często.
Co zaś się tyczy wokalu, to zdaję sobie sprawę, że growl w folk metalu nie jest zbyt popularny i może denerwować, ale tu wszystko ładnie współbrzmi. :)
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez Michał » N mar 08, 2015 11:02

Grupa Wolfpakk wydała kolejny album "Rise of the Animal" i z tego albumu najlepszy utwór (moim zdaniem): Grizzly Man
Na marginesie warto wspomnieć, kto m.in. brał udział w nagraniu tego krążka:
Michael Kiske (Ex-Helloween, Unisonic), Andi Deris (Helloween), Joe Lynn Turner (Ex-Rainbow, Ex-Malmsteen), Rick Altzi (Masterplan), David Reece (Ex-Accept) :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez tomaj » Wt mar 10, 2015 21:04

Michał napisał(a):Grupa Wolfpakk wydała kolejny album "Rise of the Animal" i z tego albumu najlepszy utwór (moim zdaniem): Grizzly Man
Na marginesie warto wspomnieć, kto m.in. brał udział w nagraniu tego krążka:
Michael Kiske (Ex-Helloween, Unisonic), Andi Deris (Helloween), Joe Lynn Turner (Ex-Rainbow, Ex-Malmsteen), Rick Altzi (Masterplan), David Reece (Ex-Accept) :)

Rzeczywiście doborowe towarzystwo...
Ja ze swej strony zaproponuję najnowszą pozycję w dyskografii szwedzkiej kapeli heavy metalowej Enforcer - From Beyond. Bardzo fajna, lekka płyta...
Z tego krążka wybrałem nagranie tytułowe From Beyond.
tomaj
Dociekliwy
Dociekliwy

Postprzez » Wt mar 10, 2015 21:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze fascynacje muzyczne...