Ciekawostki okołomuzyczne

Muzyka,która kochacie,która towarzyszy Wam często i bez której trudno się Wam obejść....

Re: Ciekawostki okołomuzyczne

Postprzez pretty maid » Cz lut 19, 2015 10:04

Rob Halford, w wywiadzie dla OC Weekly, zapytany o najbardziej ceniony LP Judasów stwierdził:
Moim ulubionym albumem jest „Sad Wings Of Destiny”. Uwielbiam ten krążek. Jest tam masa świetnych rzeczy, a w dodatku to bardzo ważna płyta zarówno dla nas, jako zespołu, jak i całego gatunku zwanego heavy metalem. Jest naprawdę solidny i dobrze reprezentuje wszystko to, co w Priest najlepsze: riffy, tempo i wokal. Przetrwał próbę czasu i jest moim ulubionym krążkiem po dziś dzień, co nie znaczy, że nie kocham pozostałych albumów Priest.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez » Cz lut 19, 2015 10:04

Postprzez pretty maid » Pt lut 20, 2015 09:36

Bruce Dickinson walczy z rakiem.

Na oficjalnej stronie Ironów pojawiło się oświadczenie:
Tuż przed Bożym Narodzeniem wokalista Maiden, Bruce Dickinson, udał się do lekarza na rutynową kontrolę. Wszystko doprowadziło do szczegółowych badań i biopsji, która wykazała niewielkiego guza na końcu języka. Siedem tygodni poddawał się chemioterapii i radioterapii, a całe leczenie zakończyło się wczoraj. Guz został wykryty w początkowej fazie i rokowania są bardzo dobre. Lekarze Bruce’a przewidują, że wróci do pełni zdrowia pod koniec maja. W między czasie prosimy o cierpliwość, zrozumienie i poszanowanie prywatności Bruce’a i jego rodziny. Będziemy informować o postępach w leczeniu. Bruce ma się bardzo dobrze zważywszy na okoliczności.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez pretty maid » N lut 22, 2015 18:13

Odtwórca m.in. roli Sarumana Christopher Lee, wydał nowy singiel Darkest Carols, Faithful Sing będący miksem kolęd w wykonaniu metalowym. Mający 92 lata aktor jest najstarszym debiutantem (2010, „Charlemagne: By the Swords and the Cross”) oraz żyjącym wykonawcą metalowym na świecie. Wcześniej Sir Christopher Lee wydał EP-kę Metal Knight 26 maja 2014 roku.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez pretty maid » Pn lut 23, 2015 13:01

Kanał telewizyjny VH1 emituje animowaną serię o początkach heavy metalu.
W premierowym odcinku przedstawiono historię wypadku Tony’ego Iommi’ego, który stracił 2 koniuszki palców podczas pracy w fabryce.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez pretty maid » Wt lut 24, 2015 11:57

W wywiadzie dla The Age Of Metal Mille Petrozza, pytany o zdanie na temat popularnego japońskiego girl-bandu, pop-metalowego, zespołu Babymetal stwierdził:
Nie mi dane jest je oceniać, człowieku. To po prostu nie dla mnie; nie jestem przecież ich targetem.
A jakie jest moje zdanie? Jeżeli słucham metalu to słucham „prawdziwego” metalu. Lubię niektóre przebieranki w metalu, ale z drugiej strony myślę, że jeżeli mam ochotę posłuchać jakiejś muzyki, to musi być ona grana na serio. Nie przepadam zbytnio za „jajcarską” muzyką.
Sprawdziłem to całe Babymetal, które zdaje się być dla niektórych wrogie. I niektórzy pytają: „Och, jak mogły to zrobić?” a ja na to odpowiadam: „To jedna wielka impreza i wszyscy na niej szaleją.” Być może nie bawiłem się tak dobrze jak inni którzy byli na ich koncercie, ale jeżeli to się ludziom podoba to co w tym złego? Przecież one nie są w żaden sposób szkodliwe dla nas, „prawdziwych” kapel metalowych. Nie zaszkodzą nam. Babymetal nie zaszkodzi Kreatorowi ani jakiemukolwiek bandowi grającemu „prawdziwy” metal. Więc nie martwcie się; wszystko będzie w porządku
[śmiech]

A o pop-metalu:

Jestem wielkim fanem muzyki pop, więc jeżeli mam ochotę posłuchać popu to słucham popu a nie pop-metalu. To po prostu nie ma sensu. I nawet jeżeli niektórzy powiedzą, że „British Steel” Judas Priest to też pop-metal, to myślę, że mimo wszystko oni grają go w lepszy sposób. Sądzę, że jest parę zespołów, które… tak jak powiedziałem wcześniej, są w porządku, ale po prostu za nimi nie przepadam.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez pretty maid » So lut 28, 2015 20:05

Nowy album Iron Maiden czeka na swoją premierę

Nicko McBrain w radiu 98.7 The Gater oznajmił:

Nagraliśmy album. Album był gotowy do wydania w tym roku… i nadal jest. Mówiąc „był” miałem na myśli, że planowaliśmy zacząć promocję wokół płyty, na co teraz wszyscy musimy poczekać, a kiedy Bruce już będzie na chodzie, jak szczęście dopisze za najbliższe parę miesięcy, to… Nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Nigdy nie wiadomo, prawda?
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez pretty maid » So lut 28, 2015 22:29

Dave Mustaine w wywiadzie udzielonym Pensado’s Place opowiedział i o graniu dla czystej przyjemności utworów Metalliki i o sposobach rekrutowania gitarzystów do Megadeth:

Reguła była prosta – gitarzysta zatrudniony w Megadeth musiał grać solówki lepiej ode mnie. Zawsze byłem natomiast bardzo pewny swoich możliwości w grze rytmicznej.
Nigdy nie szukałem kogoś, kto brzmiałby identycznie, jak ja – chciałem w Megadeth dwóch uzupełniających się gitarzystów. Jeśli do białego koloru dodasz nieco bieli – całość wciąż pozostanie biała. Jeśli natomiast pokusisz się o dodatek czerni, to wówczas możesz zacząć bawić się kolorami. Każda nowa barwa potrafi zupełnie odmienić dany utwór.

Mustaine przyznał też, że obecnie gra na gitarze pochłania go bardziej niż kiedykolwiek:

Instrument zawsze pozwalał mi wyrazić te uczucia, których nie potrafiłem przekazać słowami. Mówię poprzez moje ręce. Jeśli grasz, a ktoś, kto tego słucha stwierdza „stary, wiem co czujesz” to znaczy, że poprzez muzykę umiesz nawiązywać międzyludzkie więzi.

A na temat relacji między pieniędzmi a sztuką Dave stwierdził:

Ludzie chcą za wszelką cenę dowiadywać się, ile zarabiają, ile dolarów przyniosła im ostatnia trasa – i to ich gubi. Ja sam byłem przez jakiś czas bezdomny, nie miałem grosza przy duszy. I to tylko dlatego, że poświęcałem się w 100% tylko i wyłącznie muzyce.

Na pytanie, jaką muzykę lubi grywać dla zabawy i przyjemności Mustaine bez zastanowienia odpowiedział:

Naturalnie, że utwory Metalliki!
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez pretty maid » So kwi 11, 2015 20:36

W Polsce powstaje pierwsza w świecie thrash-metalowa gra planszowa.

18 kwietnia br. ruszy kampania na Kickstarterze planszówki z motywem thrash-metalowym.
Jej producentem jest polska firma Game Fabrica z Wadowic.

Gracze wcielą się w role menadżerów zespołów metalowych, których celem będzie wyniesienie swoich podopiecznych na szczyt.

Premiera przewidziana jest na czerwiec-lipiec.
Do gry dołączona będzie płyta z muzyką polskich zespołów metalowych.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez jollyroger72 » So kwi 11, 2015 20:44

W dniu 10.04.2015 roku jollyroger72 spotkał się z Krzysztofem "Krisem" Brankowskim :) Pogadali sobie o tym i owym :wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez pretty maid » Pn kwi 13, 2015 21:41

jollyroger72 napisał(a):W dniu 10.04.2015 roku jollyroger72 spotkał się z Krzysztofem "Krisem" Brankowskim :) Pogadali sobie o tym i owym :wink:

Data wybrana przypadkowo, czy tak rocznicowo miało być ? :wink:

No i tak tajemniczo zabrzmiało o tym i owym :?:
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez » Pn kwi 13, 2015 21:41

Poprzednia stronaNastępna strona