Rainbow "Kill The King" i jego covery

Muzyka,która kochacie,która towarzyszy Wam często i bez której trudno się Wam obejść....

Rainbow "Kill The King" i jego covery

Postprzez jollyroger72 » Cz mar 12, 2015 13:08

Oryginalna wersja utworu KILL THE KING została nagrana przez zespół RAINBOW w roku 1978 i znalazła się na krążku Long Live Rock 'n' Roll.

Obrazek

W późniejszych latach song ten był wielokrotnie nagrywany przez innych wykonawców.

Ponieważ utwór KILL THE KING to moja ścisła czołówka utworów wszech czasów, postanowiłem zebrać w jednym wątku znane mi jego covery.

1. Pierwszą wersją, którą poznały moje uszy (jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku) było wykonanie zespołu LIEGE LORD. Utwór znalazł się na wydanym w roku 1988 krążku Master Control.

Obrazek

2. Drugą wersję, którą poznałem, to umieszczona na wydanym w roku 1991 albumie Victims Of Deception, nagranym przez amerykański HEATHEN.

Obrazek

3. W roku 2014 na składankę A Tribute To Ronnie James Dio - This Is Your Life swoją wersję nagrał nie kto inny, jak sama METALLICA :!:

Obrazek

4. W kilku tygodni w sieci krąży wersja nagrana przez niemiecki MESSENGER, która znajdzie się na Ep-ce zatytułowanej Captain's Loot.

Obrazek

5. Wersja zespołu PRIMAL FEAR - wydana w roku 2000 na składance Holy Dio: Tribute To Ronnie James Dio.

6. Wersja zespołu GRAVE DIGGER - wydana w roku 2003 na płytce kompilacyjnej grupy, zatytułowanej Lost Tunes From The Vault.

7. Wersja zespołu CANDLEMASS - umieszczona na koncertowym albumie Ashes To Ashes z roku 2010.

8. Wersja zespołu STRATOVARIUS - wydana w roku 2001 na płytce kompilacyjnej grupy, zatytułowanej Intermission.

9. Wersja zespołu JORN - wydana w roku 2007 na albumie Unlocking The Past.

Znacie wersje tego utworu w jeszcze innych wykonaniach :?: Które, Waszym zdaniem, są najciekawsze i najlepiej "wchodzą" Wam w ucho :?:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez » Cz mar 12, 2015 13:08

Powrót do Wasze fascynacje muzyczne...