Hunter

Muzyka polska od big beatu aż po dzień dzisiejszy...

Hunter

Postprzez Nemesis » Cz maja 08, 2014 07:52

Hunter

Obrazek

Zespół założony został w Szczytnie przez Pawła Grzegorczyka i Grzegorza Sławińskiego w 1985 roku.
Nazwa zespołu została zaczerpnięta z tytułu utworu formacji Def Leppard, "Die Hard The Hunter".
W początkowym okresie działalności zespół wraz z gitarzystą Robertem Ropiakiem nagrał dwa dema. W 1991 roku zespół dał szereg koncertów w Niemczech i to właśnie po jednym z nich zespół otrzymał propozycję wydania płyty i w grudniu 1995 roku album "Requiem" został wydany.
W 1996 roku zespół zagrał na Przystanku Woodstock, razem z Robertem Ropiakiem, który powrócił do grupy na trzy lata.
W 2001 roku firma Rubicon wydała pierwszy album koncertowy grupy zatytułowany Live. Na płycie znalazło się 9 utworów nagranych podczas festiwalu Przystanek Woodstock w 1996 roku oraz bonus - studyjna wersja kompozycji "Kiedy Umieram". Drugi album studyjny zatytułowany "Medeis" ukazał się 7 marca 2003 roku.

Na tym albumie znalazł się wspomniany kawałek ...

Kiedy Umieram

Płyta okazała się sukcesem,więc zespół poszedł za ciosem i w dwa lata później ukazał się album "T.E.L.I" .
Płyta ukazała się również w wersji anglojęzycznej.
Z tej płyty pochodzi znakomity...

Krzyk kamieni

oraz

NieRaj

Z końcem roku 2008 współzałożyciel grupy Grzegorz Sławiński zaprzestał współpracy z zespołem...
Zastąpił go Dariusz Brzozowski i w odnowionym składzie grupa zarejestrowała czwarty album studyjny.
Płyta zatytułowana "HellWood" ukazała się 14 kwietnia 2009 roku i znalazły sie na niej m.in

Labirunt Fauna

$mierci$miech

W tym samym roku zespół nagrał wraz z Krzysztofem Daukszewiczem kawałek Easy Rider

Utwór długi czas goscił na Liście Trójki nawet... :wink:

W roku 2011 kapela wydała koncertowy album "XXV lat później"

Na dwu płytach DVD i trzech CD znalazły się najlepsze dokonania z okresu ćwierćwiecza istnienia grupy...

Obecny skład grupy

Paweł "Drak" Grzegorczyk – wokal prowadzący, gitara elektryczna
Piotr "Pit" Kędzierzawski – gitara elektryczna, wokal wspierający Michał "Jelonek" Jelonek – skrzypce
Konrad "Saimon" Karchut – gitara basowa
Dariusz "Daray" Brzozowski – perkusja

Dyskografia

Requiem (1995)
Live (2001)
Medeis (2003)
T.E.L.I... (2005)
T.E.L.I... (english version) (2005)
HolyWood (Kompilacja) (2006)
HellWood (2009)
XXV lat później (Live) (2011)
Królestwo (2013)

źródło: wiki

Mnie niestety nowe "Królestwo" Hunter'a nie rzuciło na kolana....

Obrazek

Niby wszystko w porządku...ostro,fajne teksty i jak zwykle przyciagajacy słuchacza wokal "Drak'a" ale czegoś mi brakuje... Nie wiem odnosze wrażenie ze wzorem kilku kapel z nurtu Hunter zaczyna zjadać własny ogon... Nie wiem takie mam odczucia po kilkukrotnym przesłuchaniu tego albumu,który odbiega znacznie od poprzednika jakością i "nośnością" nuty na nim zawartej...
Choc oczywiście jest to niezła płyta mimo wszystko a "O wolności" (słyszałem na żywo-magia) , "Sztandar" czy "Trumian Show" w moim prywatnym rankingu utworów Hunter znalazły się wysoko...
Podobnie jak wzruszający utwór o losie zwiarzaków w schroniskach

PSI

Płyta jest jak dla mnie nierówna...w przeciwieństwie do poprzedniczki,ale mimo tych wszystkich rzeczy na "Nie" i tak zabija większość tego co pojawia się obecnie na rynku polskim....
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Cz maja 08, 2014 07:52

Re: Hunter

Postprzez Wilk Zły » Cz maja 08, 2014 17:46

Mi również jakoś "Królestwo" nie leży. część "Wojna" jest świetna (tak jak wielu mam problem z ogarnięciem Sztandaru, choć nie powiem złego słowa, jest dobrze zrobiony . Druga część "Pokój" jest zupełnie odstająca tematycznie i dźwiękowo od reszty. Pomimo, że lubię szybkie i dynamiczne kawałki typu Dwie Siekiery i Wyznawcy, to Inni, Kostian i RnR bardzo, ale to bardzo mi leżą. PSI jest dobre, ale odnoszę wrażenie, że podobnie jak RnR zostanie na długi czas zakodowane w mojej pamięci jako wypychacz czasowy :( . O Wolności byłoby idealne, gdyby solówka choć trochę była podobna do tej z CWP. No cóż, płytą jestem zaskoczony bardziej niż tego oczekiwałem, aczkolwiek z drugiej strony dla moich uszu jest niespójna tematycznie. W większości kawałków nie można pobawić się interpretacją , niektóre są zbyt "lekkie" jeśli chodzi o dźwięk. Mam takie dziwne wrażenie, że Hunter nie jest już tym dawnym zespołem, znanym z Hellwoodu i z T.E.L.I....Wtedy każdy numer wgniatał w fotel,teraz kilka z nich posłuchałem raz i odrzuciłem,bo są po prostu słabe i nie mają startu z takimi Kiedy umieram,Labirynt Fauna, $mierci$miech albo Krzyk kamieni. Letki z Drakiem zapowiedzieli w Polsacie, że jeśli się uda to za rok będzie kontynuacja tej płyty. Uwidim obaczczym,póki co jestem troszkę rozczarowany.
Wilk Zły

Postprzez ryba1969 » Pt maja 09, 2014 15:26

"Hellwood" do mnie nie do końca dotarł. O ile Requiem, MedeiS i Telli są płytami, które mogę za jednym razem przesłuchać od początku do końca o tyle w wypadku Hellwood nie potrafię. Strasznik, Labirynt , ŚmierciŚmiech (trochę mnie denerwują te opóźnione chórki, ale muzycznie...oj ostro, potem regowo, i znów powrót do łojenia...i to wszystko w harmonii i symbiozie) i Zbawienie - tych czterech kawałków słucham często. Czasem zdarzy mi się włączyć 4 Wieki Później. Natomiast Agres, Duch Epoki etc w ogóle do mnie nie docierają. No cóż, od czasu Telli ja się zmieniłem, Huntersi się zmienili, tylko niestety każdy poszedł w innym kierunku... A już "Królestwo" z wyjątkiem Psi i Trumian show to porażka. Panowie ida złą drogą Obrazek Obrazek
ryba1969

Postprzez myha666 » Pn lis 07, 2016 18:46

Co myślicie o nowej płycie huntera?

Byliście na koncercie?

Jeśli nie to przesyłam Wam link https://www.youtube.com/watch?v=-m6qA7ZV4jQ

CK Wiatrak 28.10.2016
myha666

Postprzez » Pn lis 07, 2016 18:46

Powrót do Polskie Nuty