Kombi

Muzyka polska od big beatu aż po dzień dzisiejszy...

Kombi

Postprzez Sebastian1981 » Pt sty 03, 2014 17:29

Polski zespół muzyczny założony w 1976 przez Sławomira Łosowskiego.Wkrótce w składzie znalezli się także Grzegorz Skawiński , Grzegorz Tkaczyk i Jan Pluta , którego pózniej na perkusji zmienił Jerzy Piotrowski.Grupa początkowo na pierwszych płytach "Kombi" , "Królowie Życia" grała melodyjnego rocka , wzbogaconego brzmieniem syntezatorów.Jednakże od 1983 nastąpiła zmiana w muzyce Kombi.Utwory powstałe w tamtym okresie "Nie ma jak Szpan" , "Inwazja Z Plutona" oraz " Linia życia" to przykład brzmienia na tzw. new romantic, którym główną rolę odgrywają syntezatory.Kontynuacją tego były bardzo udane albumy studyjne"Nowy Rozdział" , "IV".Ostatni album Kombi " Tabu" z 1989 roku , to powrót do tradycyjnego pop rocka.Zespół w szczególnie pierwszym etapie działalności , wylansował wiele przebojów.Charakteryzowały się one bardzo ładnymi melodiami i ciekawymi tekstami.Pierwszym przebojem zespołu były instrumentalne "Wspomnienia Z Pleneru" z 1979 roku.Potem zespół wylansował min. takie przeboje jak " Przytul Mnie" , " Królowie Życia", "Linia Życia" , "Słodkiego , Miłego Życia " , "Kochać Cię Za Pózno", "Za Ciosem Cios" czy "Nasze Randes Vous".Ostatnie przeboje zespołu To "Nietykalni - Skamieniałe Zło" oraz "Pamiętaj Mnie" z 1989 roku.W 1992 roku po koncertach w Usa , z zespołu odeszli Tkaczyk i Skawiński , co równało się z rozwiązaniem zespołu.W 2004 roku już bez lidera i założyciela Łosowskiego i pod zmienioną nazwą na Kombii , zespół powrócił.Nie będe jednakże wypowiadał się na temat tego okresu , gdyż obecne wcielenie Kombi , bardzo mi się nie podoba.Zespół ma na swoim koncie także płyty koncertowe takie jak "The Best Of Kombi Live" czy "Ostatni Koncert" (reedytowany w 2008 roku pod tytułem "Koncert 15 lecia")a także liczne grono składanek z największymi hitami.Chociażby takie tytuły jak "15 lat" , "Slodkiego , Miłego Życia- Złota Kolekcja" czy też nagrana płyta z nowym wersjami największych przebojów na krótko przed rozpadem ," The Best Of" z 1991 roku , są godnymi uwagi.
Ostatnio edytowano So sty 04, 2014 23:12 przez Sebastian1981, łącznie edytowano 1 raz
Sebastian1981

Postprzez » Pt sty 03, 2014 17:29

Re: Kombi

Postprzez Nemesis » Pt sty 03, 2014 21:56

Jeden z klasyków polskiego grania lat 80... Wtedy bardzo lubiłem Kombi... Pamiętam że pierwszą piosenkę,prócz kawałka instrumentalnego rozpoczynającego program "5-10-15" był duet z Marylą Rodowicz w kawałku "Przytul mnie" i kultowy tekst "noc jest wielkim kosmatym pająkiem,który czycha na nas...tylko we dwójkę mamy jakąś szanse"... Uwielbiam ten kawałek,bardzo często nawet dziś wracam do tej nuty... Potem przyszedł czas na płytę "Królowie życia"...no i na "Nowy rozdział" z takimi hitami jak "Słodkiego miłego zycia" , "Nie ma zysku" , "Kochac cię za późno" czy cudnym "Jej wspomnienie"... Do dziś nie rozumiem czemu nie ma natej płycie piosenki...najlepszej wg mnie tej grupy "Linia życia" :?
Później Kombi juz troszke mniej mi się podobało...ale "Nasze rendez-vous" czy "Czekam wciąż" to przednie hity..
Uwielbiam także instrumentale Kombi...to mistrzowie byli w takich kawałkach... "Wspomnienia z pleneru" , "Srebrny talizman" , "Błekitny pejzaż" , "Taniec w słońcu" ,"Casablanca" czy wspomniana wyżej czołówka "5-10-15" - "Bez ograniczeń" to tylko tych kilka najlepszych dla mnie instrumentali... Na dobrą sprawę mogłaby wyjść z tego płyta... Po reaktywacji...to juz nie ten sam zespół...Nie ten klimat...niestety wg mnie rozmieniają się na drobne... Ale w latach 80 dawali radę na polskiej scenie i te kompozycje do dziś nie straciły tej magii...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Pankracy » Pn mar 17, 2014 14:55

Kombi tylko stare z Łosowskim w składzie.Mieli pomysł na muzykę,a piosenki w stylu "Królowie życia" , "Przytul mnie" , Nasze rendez vous" czy jeszcze nawet "Nietykalni" to były utwory popowe co prawda,ale coś sobą reprezentowały. Teraz panowie się zeszli po to by zarobić,co słychać w tej nowej muzyce podrobionego Kombi.
Pankracy

Postprzez Crockett » Pt cze 20, 2014 08:22

Według mnie najlepszy okres Grzegorza Skawińskiego to Kombi. Ponadczasowe hity takie jakie "Słodkiego Miłego Życia", "Black & White", "Nasze Randez-Vous", "Kochać Cię Za Późno", "Jej Wspomnienie", "Królowie Życia" czy "Nie Ma Zysku". Charakterystyczny głos "Skawy" nadający szlifu i klimatu utworom. Obecna działalność Grzegorza w KombII nie jest zła, nikt temu nie zaprzeczy brak Łosowskiego jest bardzo odczuwalny, większość utworów jest do siebie podobna, może i komercja ma tutaj swoje kilka groszy. Nie mniej jednak, chłopaki trzymają wciąż dobry poziom, słucha się tego bardzo miło. Jedno jest pewno Skawiński to świetny muzyk, obdarzony ciekawym głosem.
Crockett

Postprzez Michał » N paź 12, 2014 10:08

Świetny zespół :) Pamiętam, że jeszcze w latach '80 znało się tylko te największe przeboje, dopiero ostatnio :shock: poznałem całą ich dyskografię. Oczywiście mają dużo niedocenianych (jak dla mnie :wink: ) utworów np. Nowe narodziny, Za ciosem cios, Jej wspomnienie, Hotel twoich snów, Pamiętaj Mnie, czy Czekam wciąż. Ogólnie dosyć często powracam do tej kapeli - taka nasza odpowiedź na zachodni synth-pop :) dodać należy że bardzo udana odpowiedź :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez Toja » N gru 07, 2014 09:50

Kiedyś warty posłuchania, ale w chwili obecnej totalny spadek formy :|
Toja

Postprzez pretty maid » N gru 07, 2014 22:48

Hity z wokalem były oczywiście OK, ale ten zespół cenię wysoko za utwory instrumentalne: "Wspomnienia z pleneru", "Taniec w słońcu","Srebrny talizman", „Bez ograniczeń energii”, "Komputerowe serce", "Casablanca", "Cyfrowa gra", "Błękitny pejzaż" czy "Zaczarowane miasto". :P
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez » N gru 07, 2014 22:48

Powrót do Polskie Nuty