Ozzy

Muzyka polska od big beatu aż po dzień dzisiejszy...

Ozzy

Postprzez Nemesis » N sty 05, 2014 19:45

Jedna z muzycznych efemeryd na polskim rynku muzycznym lat 80...i jak to z takimi zespołami bywało...grali krótko...ale za to jak...

Obrazek

Zespół powstał we Wrocławiu w 1982 roku... Pierwszy kawałek "Schematy nie pasują" (obecnie biały kruk muzyczny) trafił od razu na Telewizyjną Listę Przebojów... Kiedy wydawało sie ze zespół zacznie odgrywać znaczącą role na polskim rynku,nastąpił nieoczekiwany regres... Zespół zaczęły nękac choroby,co było przyczyną odwołania wielu koncertów... Odszedł równiez dotychczasowy wokalista Leszek Kot, którego miejsce w czerwcu 1983 roku zajał Roman Wojciechowski. W czerwcu zespół koncertował z Lady Pank,a miesiąc później dokonał nowych nagrań w studiu wrocławskim PR... W tej sesji znalazł sie kapitalny numer "Budzi mnie bicie serc"

http://www.youtube.com/watch?v=x477bR8k_2g

Utwór ten znalazł sie również na TLP oraz na dwóch najważniejszych wówczas listach radiowych przebojów (trójki i jedynki)... Na antene trafił także kawałek "Wielka cisza"... Zachęcony popularnością zespół nagrał dwa single "Budzi mnie bicie serc"/"Obcy raj obce niebo" oraz "Oliviera"/ "List do luizy" i gdy wydawało się że wyjdzie płyta długogrająca zespół sie rozpadł...
W mojej głowie pozostawił miłe wspomnienie i kilka świetnych kawałków... Może kiedyś całkiem niespodziewanie doczekamy sie zbioru wszystkich utworów na CD...Może...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » N sty 05, 2014 19:45

Re: Ozzy

Postprzez Bobby-X » Pt sty 31, 2014 10:36

Fajny band,kiedyś słyszałem "Budzi mnie bicie serc",ale te inne kawałki też fajne. Typowa rockowa muzyka polska lat 80,ale do dziś mająca w sobie to coś.
Bobby-X

Postprzez pretty maid » Wt lip 08, 2014 13:21

"Budzi mnie bicie serc", kapitalna gitara. Szkoda, że nie wydali LP. :?
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez bonzo » Śr lip 09, 2014 13:36

pretty maid napisał(a):"Budzi mnie bicie serc", kapitalna gitara. Szkoda, że nie wydali LP. :?

Zgadzam się,świetna kompozycja. Mam ją gdzieś jeszcze na kasecie,ale ponieważ mamy internet właśnie teraz sobie ten numer przypomniałem i jak za dawnych lat. Wciąż świetny. Mnie podobala się jeszcze Wielka cisza i Obcy raj-obce niebo. Może tak jak napisał Nemesis kiedyś doczekamy się płyty z tymi kawałkami.
bonzo

Postprzez pretty maid » Pt lip 18, 2014 11:23

bonzo napisał(a):Mnie podobala się jeszcze Wielka cisza i Obcy raj-obce niebo.

Mnie również. 8-)
Niestety zespół nie przetrwał próby czasu.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez Głośno Milczący » Wt sie 26, 2014 11:31

Dla mnie zespół jednej piosenki.
Głośno Milczący
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Bobby-X » N wrz 07, 2014 12:52

Głośno Milczący napisał(a):Dla mnie zespół jednej piosenki.

Nie przesadzaj, przynajmniej trzy utwory to znak rozpoznawczy Ozzy.
Bobby-X

Postprzez » N wrz 07, 2014 12:52

Powrót do Polskie Nuty