Czy zmarli kontaktują się z nami?

Tutaj rozmawiamy o wszystkim co zagadkowe...

Re: Czy zmarli kontaktują się z nami?

Postprzez Anna » Cz lut 20, 2014 09:33

Nemesis napisał(a):Większość jest tak jak w przypadku UFO oszustwami,ale jak juz wcześniej pisałem zarówno obcy jak i ci co od nas odeszli gdzieś istnieja (bo byłoby bezsensem by człowiek umierał i nic dalej...)..Gdzie? Nie dowiemy się póki nie umrzemy... Moze jakiś inny wymiar jak w filmie Silent Hill...może odradzamy się na nowo,a może tak jak myśla wierzący...niebo/piekło :? Trudno powiedzieć,bo przynajmniej ja nie raz miałem wrażenie ze pomagaja mi ci którzy juz odeszli...niejednokrotnie pojawiaja się w snach,nie zawsze logicznych i jakby chcieli cos przekazać... Sam jestem ciekaw jak to jest po drugiej stronie...ale wiarygodnie mozna będzie się o tym przekonać po śmierci.

Powiem tak;
1.sama doświadczyłam tego,że zmarli z mojej rodziny mi pomagają, i to poważnie piszę więc na pewno coś po tamtej str.jest... :shock:
2.czytałam książki na temat tego co widzą ludzie przezywający smierc kliniczną-wszyscy bez względu na religię nawet ateisci widzą to samo ! tunel prowadzący do światła które promieniuje miłością , ludzie ci czują bezgraniczny spokój , bedzpieczenstwo i miłosc promieniujące od światła,czasem w tunelu widać zmarłych krewnych lub świetliste istoty ale bez żadnych skrzydełek jak to się infaltylnie przedstawia ... owszem czasem zdarza się,że taki świetlisty wysłannik przyjmuje postac JAKĄ SOBIE ŻYCZY UMIERAJĄCY po to by umierający sie nie bał np.był opisany przypadek kobiety i mężczyzny oboje ateisci ,nie znali się,no i w czasie smierci klinicznej wyszła po nich do tunelu swietlista postac i oni pomysleli sobie(telepatia)że to chyba anioł tylko czemu bez skrzydeł i wtedy ,,usłyszeli,, bo to telepatycznie się odbywało jednakową odpowiedz mianowicie,,dla ciebie nie muszę przybierać postaci aniołów bo ty w nich nie wierzysz,, :shock: :shock: :shock:
był też przypadek kobiety samobójczyni która wg nauk niektórych religii powinna za samobójstwo byc potępiona ona też trafiła do światła i jak zeznawała pózniej takiego uczucia ciepła i miłosci płynącego od swiatła nie zaznała nigdy w życiu i pomyslała sobie by ta istota/światło jej wybaczyławybaczyło samobójstwo a wtedy telepatycznie uzyskała odpowiedz,,wybaczam ci i daję drugą szansę,, po czym ocknęła się w szpitalu gdzie cudem ją wyreanimowano.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez » Cz lut 20, 2014 09:33

Postprzez MaS24 » Cz lut 20, 2014 19:25

Po śmierci dusza oddziela się od ciała i może pozostać na Ziemi, lub przejść na drugą stronę kurtyny śmierci. Tam łączy się z Bogiem w jeden wspólny umysł, żeby dzielić się doświadczeniami zebranymi za życia. Tam też podlega czemuś w rodzaju osądu, i nakazuje jej się (jak dobrze pamiętam) wcielić ponownie i odrobić nieodrobione lekcje, lub wyznacza następne.
Tak przynajmniej twierdzi jedna z największych polskich Medium i egzorcystka Wanda Prątnicka. Czytałem jej książkę.
MaS24

Postprzez Anna » Cz lut 20, 2014 20:17

MaS24 napisał(a):Po śmierci dusza oddziela się od ciała i może pozostać na Ziemi, lub przejść na drugą stronę kurtyny śmierci. Tam łączy się z Bogiem w jeden wspólny umysł, żeby dzielić się doświadczeniami zebranymi za życia. Tam też podlega czemuś w rodzaju osądu, i nakazuje jej się (jak dobrze pamiętam) wcielić ponownie i odrobić nieodrobione lekcje, lub wyznacza następne.
Tak przynajmniej twierdzi jedna z największych polskich Medium i egzorcystka Wanda Prątnicka. Czytałem jej książkę.

A Bóg to jest to światło a świetliste postacie to jego wysłannicy :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez MaS24 » Cz lut 20, 2014 20:27

Tak powiadają.
Bóg jest światłem, bo tak Go możemy najlepiej opisywać. Duchy też często ukazują się jako świetliste postaci.
MaS24

Postprzez Anna » Cz lut 20, 2014 20:30

MaS24 napisał(a):Tak powiadają.
Bóg jest światłem, bo tak Go możemy najlepiej opisywać. Duchy też często ukazują się jako świetliste postaci.

Ci wysłannicy też sa opisywani jako postacie zbudowane z ognia,wyglądające jak płomień świecy też taki opis spotkałam :D
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez MaS24 » Cz lut 20, 2014 20:36

Ogień, światło - ma na człowieku wywrzeć wrażenie. Także i obecnie pojawienie się takiej postaci niejednego by wystraszyło.
MaS24

Postprzez Anna » Cz lut 20, 2014 20:57

MaS24 napisał(a):Ogień, światło - ma na człowieku wywrzeć wrażenie. Także i obecnie pojawienie się takiej postaci niejednego by wystraszyło.

Tylko,że od tych postaci bije taki spokój i bezpieczeństwo,że nikt z umierających się nie boi i o to chodzi... :mrgreen:
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez bluepearl » Cz wrz 11, 2014 11:35

Śnił mi się ślub mojego brata. Stojąc w ławce odwróciłam się, popatrzyłam za siebie, i ujrzałam mojego zmarłego dziadka, który stał obok mojej żyjącej nadal babci, ręką niemal się z nią stykał. Miałam wrażenie, że ja i on jesteśmy w jakimś innym wymiarze, nikt nie zwracał na nas uwagi, nikt nie widział mojego dziadka, tylko ja - ze świadomością, iż przecież on nie żyje. Babcia stała i jak gdyby nigdy nic patrzyła na ołtarz, a dziadek patrzył wprost na mnie przenikliwym, poważnym spojrzeniem, od którego do dziś na samo wspomnienie przechodzą mnie dreszcze.
Rano po przebudzeniu czułam się naprawdę dziwnie po tym śnie, więc na siłę starałam się wmówić sobie, iż to tylko głupi sen nie mający znaczenia. Po jakimś czasie jednak usłyszałam krzyk mojej mamy, i słowa "dzwoń na pogotowie". Zbiegłam szybko na dwór skąd dochodził krzyk i stanęłam jak wryta - zobaczyłam jak moja babcia traci przytomność. Byłam tak wstrząśnięta, że nie potrafiłam się ruszyć z miejsca. (Na szczęście mojej babci nic poważnego się nie stało) Ale to wyglądało jak ostrzeżenie
bluepearl

Postprzez Lea » Cz wrz 11, 2014 13:16

Nieraz odczułam obecność moich zmarłych bliskich i ich pomoc,przede wszystkim właśnie w snach, ale nie tylko. Dlatego wierzę że choć zmarli nadal trzymają pieczę nad moim życiem i w trudnych chwilach interweniują. Może dla niektórych jest to śmieszne, ale dusze naszych bliskich są cały czas blisko.
Lea

Postprzez MaS24 » Cz wrz 11, 2014 15:30

To nieco kłóci się z prawem reinkarnacji, wg którego dusza podczas śmierci oddziela się od ciała i powinna szybko przejść na druga stronę Kurtyny Śmierci, czyli do Boga/Nieba, ale dusze często wola zostać, lecz wtedy cierpią, bo kończy im się energia (po śmierci mają jej na około 1,5 roku). Ignorują lub przeciwstawiają się radom Przewodnika, który zawsze przychodzi, by je przeprowadzić na druga stronę, niczym Haron przez Styx.
Świadkowie Jehowy mają na to wytłumaczenie, że to demony kontaktują się z nami, by udawać naszych bliskich, byśmy wierzyli inaczej, niż Bóg sobie tego zażyczył i tym samym byli nieposłuszni Bogu. Moim zdaniem brzmi jak teoria spiskowa.
Jednak kontakty zmarłych z żywymi są faktem, i nieprędko poznamy co lub kto tak na prawdę się nam ukazuje. Najczęściej pomagają, ale potrafią też szkodzić, nieraz już przez samo ukazanie się.
MaS24

Postprzez » Cz wrz 11, 2014 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Niewyjaśnione zagadki