Gdzie na weekend?

Nie każdy lubi zimne rejony Skandynawii...Dział dla tych którzy kochają inne rejony świata,a także nasz piękny kraj....

Gdzie na weekend?

Postprzez Jovita » Pn kwi 28, 2014 10:07

Jestem pod wrażeniem ostatniego weekendu który spędziłam ze znajomymi (i uwaga) 30km od domu w pod Warszawskej Jachrance nad zalewem zegrzyńskim w Hotelu Windsor.

Okolica super, jest miejsce do zrobienie ogniska a także las do grzybowych eskapad, do tego rowery wodne, kajaki bądż rowery klasy - kto co woli smile I uwaga ważna rzecz, która mnie urzekła jest SPA w który można się zrelaksować.

Po tym weekendzie wróciłam wypoczęta, zrelaksowana i pełna chęci do życia i zmagan na nadchodzący tydzień pracy smile
Jak ktoś chce się wyrwać to polecam (można dojechać nawet autobusem miejskim! :)

Piszcie gdzie byłyście i gdzie warto pojechać, bo tak mi się podobało w Jachrance że zamierzam w najbliższy weekend też gdzies pojechać :)
Jovita

Postprzez » Pn kwi 28, 2014 10:07

Re: Gdzie na weekend?

Postprzez Nemesis » Pn kwi 28, 2014 10:54

Jeśli masz kawałek samochodu polecam Ci miejsce,które jest oazą spokoju,ciszy i obcowania z przyrodą... Arkadia pod Łowiczem to przepiękny park krajobrazowy,niedaleko znajduje się Nieborów z pałacem Radziwiłów..

http://www.nieborow.art.pl/article.php?id=10

A potem to już rzut kamieniem do Łowicza,które jest miastem małym,ale pięknym.

Drugą opcję jaką polecam...ale to jeśli masz dzieci,bo to dla nich kapitalna rozrywka jest Kołacinek pod Łodzią,gdzie mieści się Park Jurajsko Botaniczny pełen Dinozaurów :)... Byłem i ja stary koń byłem zafascynowany...

http://www.dino-park.pl/
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Jovita » Pt maja 09, 2014 19:13

W Nieborowie kiedyś byłam,ale akurat robili remont i zwiedzanie pałacu było niemożliwe,ale może jeszcze się wybiorę kiedyś. W Kołacinku też byłam,ale ładnie to wygląda na stronie internetowej,w rzeczywistości jest to lekka ściema :wink: Weekend spędziliśmy nad Zalewem Zegrzyńskim i było fantastycznie :)
Jovita

Postprzez Retip » Pt lip 25, 2014 14:46

Jak chcecie gdzieś spędzić spokojny weekend w wakacje, to polecam Kaszuby.
Są jeziora i piękne lasy jak na Mazurach, jednak turystów nawet kilkukrotnie mniej.
Retip

Re: Gdzie na Weekend?

Postprzez Enceladus » So sie 09, 2014 08:48

A ja zapraszam do Łęczycy. Już przy wjeździe powita was postać Boruty, który ponoć straszy do dzis w lochach zamku :) Za unijną kase zamek zrekonstruowano i jeśli zdęcydujecie się będzie co oglądać zarówno w zamku jak i jego lochach. Po zwiedzeniu Łęczycy można skoczyć do Tumu też bardzo związanego z diabłem Borutą.
Enceladus

Postprzez pretty maid » Cz sie 21, 2014 20:56

Jovita napisał(a):Jestem pod wrażeniem ostatniego weekendu który spędziłam ze znajomymi (i uwaga) 30km od domu w pod Warszawskej Jachrance nad zalewem zegrzyńskim w Hotelu Windsor.

Fajny hotel. Byłem tam na szkoleniu. :wink: 8-)
Retip napisał(a):Jak chcecie gdzieś spędzić spokojny weekend w wakacje, to polecam Kaszuby.

Właśnie niedawno wróciłem z Kaszub. Baza w Kościerzynie /super muzeum parowozów/ i zwiedzanie okolic - Bytów, Szymbark, Wieżyca, Chmielno /droga kaszubska/, Kartuzy, Człuchów, Węsiory ... I oczywiście wizyta w Łubianie. :)
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez pretty maid » So wrz 06, 2014 21:16

Na wypad weekendowy mogę polecić Bydgoszcz.
Mieszkaliśmy w hoteliku na Gdańskiej /bliziutko centrum/.
Wyspa Młyńska, Wenecja Bydgoska, Młynówka, tramwaj wodny, spichrze, Rynek, Przechodzący przez rzekę ...
Fajnie było. :wink: 8-)
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez Benita28 » So wrz 13, 2014 11:54

W ten weekend we Wrocławiu odbywa się festiwal krasnali, także zapraszam jeśli ktoś ma niedaleko. W ramach dni Dziedzictwa Narodowego będzie też można pozwiedzać na ogół niedostępne na co dzień obiekty. A jak już ktoś przyjedzie to obowiązkowo trzeba zobaczyć 300 krasnala, który niedawno pojawił się we Wrocku. Dla ułatwienia dla szukających stoi on sobie przy hotelu Europejskim i nosi imie Europejczyk. Ale i tak Chrapek jest dla mnie totalnym idolem. Śpiący w łóżeczku krasnoludek, pod łóżkiem buciki :lol: Znajdziecie go przy wejściu do hotelu Patio. Więcej nie zdradzę, zapraszam do Wrocka, udany weekend gwarantowany.

Europejczyk
Obrazek

Chrapek
Obrazek
Benita28

Postprzez wilbury » So wrz 13, 2014 15:18

Moje ulubione krasnale Ogorzałek i Opiłek co sobie polewają przed Przedwojenną.
Lubię tych gości, podobne zainteresowania mamy...
Obrazek
wilbury
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez ReNatka » So wrz 13, 2014 15:48

Wrocławskie krasnale wymiatają. Mój rekord to 43 znalezione. Chrapek, Chlapibrzuch, Moczypięta i Głazek to moi faworyci :D
A jak już będziecie we Wrocławiu zapraszam do mnie, do Ząbkowic. Warto wejść na Krzywą Wieżę odchyloną o 1,5 m i zobaczyć laboratorium Dr.Frankensteina, bo mało kto wie że wydarzenie z 1606 roku kiedy to stracono 8 grabaży oskarżonych o wywołanie zarazy stało się podstawą powieści Mary Shelley. Zawsze w czerwcu jest u nas Weekend z Frankensteinem. Zapraszam do Ząbkowic :D
ReNatka

Postprzez » So wrz 13, 2014 15:48

Powrót do Cztery strony świata