Francja

Nie każdy lubi zimne rejony Skandynawii...Dział dla tych którzy kochają inne rejony świata,a także nasz piękny kraj....

Francja

Postprzez Markiz de Sade » So lut 15, 2014 07:06

Najczęściej poza Paryżem odwiedzana atrakcja turystyczna we Francji to Mont Saint-Michel – skalista wyspa w Zatoce Wzgórza Świętego Michała w południowo-zachodniej Normandii, połączona z kontynentalną Francją groblą długości 1800 metrów.
Przyznaję,jedno z najpiękniejszych miejsc jakie widziałem do tej pory.Na wyspie wzniesione zostało sanktuarium Michała Archanioła.
Według danych gromadzonych w ramach Projet Mont-Saint-Michel miejsce to zwiedza rocznie średnio 3,2 mln osób. Wiele budowli wyspy zaklasyfikowano jako pomniki historii, a miasto jako całość otrzymało ten przywilej w 1962 roku. Od 1979 roku stanowi część Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.
Miasteczko wzniesione na skalistym wzgórzu pod opactwem rozłożyło się wzdłuż jedynej ulicy Grande Rue, która obiegając skałę prowadzi do sanktuarium. Można tam się dostać przez trzy bramy: porte del l'Avancée, porte du Boulevard i porte du Roi.
Poza tym na wyspie znajdują się sklepy z pamiątkami, restauracje, hotele, podziemne pomieszczenia, wieże i krypty.

Obrazek

Obrazek
Markiz de Sade

Postprzez » So lut 15, 2014 07:06

Re: Francja

Postprzez Anna » N mar 02, 2014 19:25

Moja ciocia mieszkała jakiś czas w Tuluzie :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Markiz de Sade » Śr mar 12, 2014 05:55

Dla mnie Tuluza obok Paryża jest jednym z najpiękniejszych miast w jakich byłem. Pełna zabytków,szczególnie stara część miasta sprawia że zapiera dech. Swym pięknem przyciąga rzesze turystów. To miasto katedr i kościołów. To również miasto romantyczne i pełne miłości, gdzie można wypocząć spacerując bulwarami wzdłuż Garonny. Nie razi również spotkanie historii z nowoczesnością,bo obok miejsc wpisanych na liste Unesco znajduje sie np miasteczko kosmiczne,nowoczesne centrum nauki,w którym można dowiedzieć sie wszystkiego o kosmosie,a nawet wirtualnie polecieć rakietą na Marsa. Miasto piękne,każdy kto będzie we Francji powinien je obejrzeć.
Markiz de Sade

Postprzez Anna » Śr mar 12, 2014 19:40

Bardzo ciekawe :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez » Śr mar 12, 2014 19:40

Powrót do Cztery strony świata