Harry Potter

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Harry Potter

Postprzez Nemesis » Cz gru 05, 2013 07:59

Obrazek

Do niedawna sadziłem że film Harry Potter to typowa bajka dla dzieci... Pamiętam jak kiedyś mój syn zafascynowany z wypiekami na twarzy oglądał pierwszą część w TV...popatrzyłem troszkę z nim i uznałem ze to nie dla mnie... Po latach Athena zaciągneła mnie do kina na szóstą część..."Książę Półkrwi" i od tej pory... Później cofnąłem się do początku...przeczytałem również książki,które zawierają wiele rzeczy nie ujętych w filmie...

Dla mnie najlepszymi częściami tej opowieści była "Czara Ognia" (walka z Voldemortem na cmentarzu palce lizac),"Zakon Feniksa" oraz
"Komnata Tajemnic" (Z bazyliszkiem łudząco podobnym do mnie :D )

No i oczywiście "Ksiaże Półkrwi" choc szkoda ze z takim epilogiem :? Ostatnia część choć podzielona na dwie i tak w stosunku do książki skrócona totalnie...mimo to ogląda się ją z przyjemnością...choć w kinie obie części dzieliło ponad pół roku i jak to zwykle bywa pierwszą część skończyli w najciekawszym miejscu...

Filmy w pełni nie oddają tego co jest w książce,ale to jest naturalne...
Książka z reguły jest lepsza i do tego pobudza wyobraźnię... A o to Rowling zadbała znakomicie...

Podobnie jak w przypadku "Sagi o Ludziach Lodu" tak samo Harry Potter zatrybił u mnie dość późno...ale lepiej późno niż wcale.... Dużo tym filmom daje dubbing.... A to nazwiska nie byle jakie:

Syriusz Black - Jan Peszek
Profesor Snape - Mariusz Benoit
Szalonooki Moody - Andrzej Grabowski
Bellatrix Lestrange - Dorota Segda
Petunia - Ewa Dałkowska
Remus Lupin - Piotr Polk
Fleur Delacour - Agata Buzek
Glizdogon - Włodzimierz Press (Grigorij z pancernych :D )

Szkoda że teraz pozostało oglądanie Harrego już tylko z płyt ,że nie bedzie już dalszego ciągu,bo muszę przyznać że ta magia mnie wciągnęła :D

No i nie zobaczę już jednej z moich prawie ideałów kobiecych (bo wiadomo bogini może byc tylko jedna)..
Emmy Watson grajacej Hermionę..:?

Obrazek
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Cz gru 05, 2013 07:59

Re: Harry Potter

Postprzez LadyCora » Cz gru 05, 2013 14:45

Jako, że lata świetności tej książki przypadły u mnie na lata szkolne, znałam fabułę jeszcze przed przeczytaniem pierwszej książki ;) Regularny szał, wszyscy to znali, wszyscy czytali. Ja akurat należałam do nielicznych, którzy nie bardzo wiedzieli, o co chodzi :P W końcu pożyczyłam od kogoś dwie pierwsze części na kasecie i...zrozumiałam, skąd ten wszechobecny entuzjazm ;) Jeśli chodzi o filmy - wszystkie znam na pamięć, natomiast co do książek... Jedynie szóstą część przeczytałam w całości przed obejrzeniem filmu ;) Oprócz tego przeczytałam pierwszą, drugą i siódmą część, a teraz jestem w trakcie trzeciej :P Trochę nie po kolei, ale tak się już złożyło :D
LadyCora
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Nemesis » Cz gru 05, 2013 20:00

Ja przeczytałem ostatnią cześć przed pójściem do kina i byłem troszkę rozczarowany jak dużo faktów w filmie nie ujęto...na przykład sam początek gdy wujostwo Harrego się wyprowadz... W ksiązce było to bardziej rozwinięte... Poza tym troszkę zmieniono... W książce do Doliny Godryka Harry i Hermiona przybyli w pelerynie-niewidce, na weselu Harry był pod wpływem eliksiru wielosokowego... W filmie jest inaczej... W "Zakonie Feniksa" bardziej rozwinięta była wizyta w Ministerstwie Magii... Byli też rodzice Nevilla w szpitalu psychiatrycznym...w którym leżał także nauczyciel,znany z Komnaty Tajemnic,który stracił pamięć... W filmie tych rzeczy nie ma...ale i tak uważam je za zrobione mistrzowsko...choć Voldemorda troszkę pokonał za łatwo w stosunku do książki.... :D

Jeden z wywiadów jakiego na temat gry w Harry Potterze udzielił Ralph Fiennes grający postać Lorda Voldemorta...

Obrazek Obrazek

Jeden z najbardziej lubianych aktorów starszego pokolenia grających w filmach o Harrym Potterze, Ralph Fiennes (Lord Voldemort), opowiedział co nieco o swojej roli. Zdradził, czy będzie za nią tęsknił, jak reagowały na niego dzieci oraz w jaki sposób wykreował postać demonicznego Lorda Voldemorta.

"O TYM, DLACZEGO VOLDEMORT JEST ZŁY

Jak zły jest Voldemort? Jest demonicznym duchem, szatańską siłą. Młody Voldemort był sierotą nie doświadczającym rodzicielskiego zainteresowania czy miłości, więc był odizolowany już od najmłodszych lat.

Chociaż ja zawsze twierdziłem, że w człowieku jest też możliwość czynienia dobra. Ta cząstka była stłumiona, zduszona, w jakiś sposób zniekształcona przez to, że był tak zniszczony już od dzieciństwa.

O WĄTPLIWOŚCIACH ZWIĄZANYCH Z GRANIEM CZARNEGO PANA

Po pierwsze, nie byłem pewny, czy chcę zagrać tę rolę i nie znałem książek. Wciąż nie przeczytałem jeszcze Harry'ego Pottera i Kamienia filozoficznego. Po tym, jak dostałem rolę, ślęczałem nad książkami, wyszukując fragmenty, w których J.K. Rowling opisała Voldemorta. Czasem można stworzyć postać, kierując się życiem czy zachowaniem innej osoby, ale często można wykreować coś od siebie.

O WPŁYWIE NA WYGLĄD POSTACI I O CHARAKTERYZACJI

Jak się okazało, miałem bardzo duży wpływ na to, jak wyglądał Czarny Pan. Niewiele było takich fizycznych aspektów roli, ale zawsze działo się coś dziwnego, kiedy wkładałem długie, powłóczyste szaty. Wtedy czułem się Voldemortem.

Na plan przychodziłem zwykle około szóstej rano, a cały proces charakteryzacji trwał jakieś dwie godziny. Głowę miałem ogoloną na łyso; na moje dłonie kładli coś w rodzaju gadziej, niezdrowo wyglądającej skóry, a brwi pokrywali protezami (? - nie jestem do końca pewna).

W książce Rowling opisała jego rozjarzone szkarłatem oczy. Jestem bardzo zadowolony, że nie zrobili mi tego w filmie. Miałem przyklejone długie paznokcie i nie mogłem zacisnąć pięści, bo inaczej by się połamały. Projektant zrobił dla mnie różdżkę z końcówką na kształt ptasiego pazura - czasami pozwalałem jej zwisać z jednego z moich palców. Nie mam różdżki, ale zachowałem bardzo przekonujące protezy na zęby, które dla mnie zrobili. Są w słoiku, w moim gabinecie.

O ZROZUMIENIU VOLDEMORTA

Rozumiem go z powodu jego samotności. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek miał szczęśliwe życie, wypełnione miłością. On nie wie, co to miłość - to dla niego niezrozumiały język. Wszystko na czym mu zależy, to zdobywanie mocy i kontrolowanie i manipulowanie rzeszą ludzi. To może być ekscytujące i zagrane w dowolny sposób, ponieważ zanikają wszelkie granice. W Harrym Potterze i Czarze Ognia reżyser Mike Newell namawiał do wybuchów wściekłości i jadu. Jeśli ktoś jest zwarty i może wybuchnąć, to sprawia, że ludzie są nerwowi.

O TYM, CZY DZIECI POWINNY SIĘ BAĆ VOLDEMORTA

Kiedy byłem młody, w Naszym cudownym samochodziku (oryginalny tytuł: Chitty Chitty Bang Bang) była taka postać zwana Child Catcher. Pamiętam, że byłem przerażony, patrząc na niego. Myślę, że dzieci powinny bać się Lorda Voldemorta.

Czasami dzieci przychodziły do nas na plan i widziałem, że patrzą na mnie z niepokojem. Raz przeszedłem obok dziecka scenarzysty, a ono wybuchło płaczem. Byłem z siebie dumny. W Księciu Półkrwi gra moją postać mój bratanek gra
Pojawia się w kilku scenach, jako młodszy Voldemort [Tom Riddle].

Obrazek

O ZAKOŃCZENIU

Nie tęsknię za postacią. Mam poczucie zakończenia tego etapu. Każdy chciał dotrzeć do wielkiego finału"
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez LadyCora » Pt gru 06, 2013 12:00

Takie niuanse są chyba w każdej części, chociaż ponoć pierwsze dwa filmy są najbardziej zbliżone do książek. Ja tam nie wiem, bo nie przeczytałam wszystkiego, ale porównując z dwiema ostatnimi częściami, rzeczywiście coś jest na rzeczy.

Ciekawy wywiad :D Wszystko ma swój początek i koniec, jedno było pewne od początku - że Harry nie zginie ;) W końcu "dobro zawsze zwycięża" ;)
LadyCora
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Athena » Pt gru 06, 2013 14:48

Pamietam jaki byl szum za granica wokol filmu HP gdy zaczeli krecic.Bylam wtedy we wloszech i na Kamien Filozoficzny wybralam sie raczej z checi zobaczenia jak to jest w kinie samochodowym.Ale film strasznie mnie wciagnal i od tamtej pory pilnie szukalam plyt DVD na czarnym rynku ktore pojawialy sie zaraz na drugi dzien po wejsciu filmu do kin.Podoba mi sie swiat HP :) Nawet teraz po latach lubie wrocic do poczatkow,mimo ze pierwsza czesc nie jest taka interesujaca,to od drugiej zaczyna byc naprawde mrocznie :wink: Zawiedziona jestem scena finalowa walki Harrego z Voldemortem,scena powinna byc bardziej rozinieta zwlaszcza ze to jakby koniec najwazniejszego watku we wszystkich czesciach.Nie podoba mi sie w ksiazce i w filmie to ze Harry nie zakochal sie w Hermionie...Powinien byl :evil: Giny to niewypal Szkoda tez ze autorka usmiercila Dumbeldora i Hedwige... :cry:
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Killashandra » Pt gru 06, 2013 21:28

Alan Rickman( filmowy profesor Snape)powiedział w jednym z wywiadów,że on sam bardzo był ubawiony rolą , którą miał zagrać w filmie, natomiast jego siostrzeńcy błagali go,że by tej roli nie grał...
A i tak go uwielbiam. I Rickmana, i Snape'a. :D
Killashandra

Postprzez Nemesis » Pt gru 06, 2013 21:40

Tak...Snape jest kapitalny...Do momentu zabójstwa przez Voldemorta w ostatniej części Harrego sam nie wiedziałem co to za człowiek... A Rickman zagrał ta postać kapitalnie...

A profesora Albus'a Dumbledore'a zagrali dwaj aktorzy. Pierwszy z nich, to Richard Harris , a drugi, to Michael Gambon. Dlaczego tak się stało?
Gdy powstawała pierwsza część Harrego Pottera, postanowiono obsadzić Richarda Harrisa jako Albusa Dumbledora. Zagrał go w dwóch pierwszych częściach przygód Harrego Pottera. Niestety 25.10.2002 zmarł. Jego następcą został Michael Gambon.
Ale najbardziej podobają mi się prócz pięknej Emmy Watson :oops: i Ralpha Fiennesa... Maggie Smith w roli Minerwy... i David Thewlis w roli Lupina... Widziałem sporo filmów z nim (genialny w "Chłopiec w pasiastej piżamie) i uwielbiam tego gościa,
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Killashandra » Pt gru 06, 2013 22:07

Dracona Malfoya także grało dwóch aktorów. Pierwszy odtwórca tej roli , prywatnie miły, wesoły chłopak,został zasztyletowany przez fana Harry'ego Pottera, i w dalszych częściach grał tę postać już kto inny.
Killashandra

Postprzez Nemesis » So gru 07, 2013 09:57

Zaintrygowało mnie to co napisałas o Draco...i chyba nie do końca jest tak...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tom_Felton

Jak wskazuje filmografia zagrał Draco'na we wszystkich cześciach :shock:
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez LadyCora » So gru 07, 2013 13:43

Athena napisał(a):Nie podoba mi sie w ksiazce i w filmie to ze Harry nie zakochal sie w Hermionie...Powinien byl :evil: Giny to niewypal

Też byłam tym zawiedziona... Jakoś od początku mi tak do siebie pasowali... No ale cóż, jest jak jest... Natomiast nie wiem dlaczego, ale jakoś od początku byłam przekonana, że prędzej, czy później zginie Hagrid... Co do Dumbledore'a - byłoby zbyt pięknie, gdyby gineli tylko ci źli, lub te mniej ważne postacie ;)

Nemesis napisał(a):Ale najbardziej podobają mi się prócz pięknej Emmy Watson :oops:

Athena, i Ty na to pozwalasz? :P

Killashandra napisał(a):Dracona Malfoya także grało dwóch aktorów. Pierwszy odtwórca tej roli , prywatnie miły, wesoły chłopak,został zasztyletowany przez fana Harry'ego Pottera, i w dalszych częściach grał tę postać już kto inny.

Pierwsze słyszę :shock: Słyszałam, że jeden z aktorów grających w HP zginął w wyniku bójki, ale to na pewno nie był odtwórca roli Malfoy'a.
LadyCora
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez » So gru 07, 2013 13:43

Następna strona

Powrót do W świecie filmu