Wpadki i ciekawostki filmowe...

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Wpadki i ciekawostki filmowe...

Postprzez Nemesis » Cz gru 12, 2013 08:02

Sztuka filmowa jak każda inna dziedzina życia nie jest wolna od błędów i wpadek... czasami bardzo zabawnych :D
Dziwi mnie ze przy montażu nie zostały one zauważone :shock:
Słynne druty telegraficzne czy zniknięcie pasa u króla Jagiełły,czy jego mimowolne zerkniecie na zegarek w "Krzyżakach" to pikuś w porównaniu z tym jakich wpadek dopuścili sie słynni zagraniczni reżyserzy...

Okazuje się że takie rzeczy jak zegarek czy samolot...czy butla z gazem LPG były znane już dawno :D A Firma Adidas to plagiat firmy która była już znana długo przed urodzeniem Adolfa Dasslera wśród XVII wiecznych piratów... :D Nie mówiac juz o samolocie który latał juz w czasach Troi :D :D

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

"Władca Pierścieni" jest bajką...ale to nie Harry Potter" (w którym notabene też jest pełno wpadek)...by blizna na twarzy sama się przemieszczała...

Obrazek

Nasze historyczne giganty filmowe też wolne od błędów nie są...wspomniałem o Krzyżakach...okazuje się że jeden był bardzo spragniony...a w "panu Wołodyjoskim" Ketling czeka na taksówkę ,która już widać na horyzoncie :D (klik na miniaturę)

Obrazek Obrazek

Kargula i Pawlaka każdy zna...okazuje się ze tam jest mnóstwo wpadek... W momencie przejścia do następnego ujęcia w tej samej scenie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniają kolor koszule czy stuła księdza...znikajace z podwórka przedmioty...że o zamykających się samoczynnie okiennicach (pewnie pod pływem kłótni bohaterów :D ) nie wspomnę..

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

"Vabank" jak wiemy toczył sie w międzywojennej warszawie...o PRL-u nikt nie słyszał...więc skąd w tle bloki z tej epoki :roll:

Obrazek

Na koniec...może nie wpadka...ale Proroctwo,przy którym Nostradamus może sie schowac :lol:
Jak wiemy "Powrót do przyszłości 2" to film z 1989 roku...jeszcze wtedy nie śniło sie o kreceniu pierwszych epizodów...znane były tylko 3... Zameckis jednak przewidział juz episode 7... Marty przeniósł się do 2015 roku jak wiemy...i prawdopodobnie własnie w tym roku bedzie miał premiere siódmy epizod... Prorok jak babcię kocham :D :lol:

Obrazek

Przedstawiłem tylko kilka z niezliczonej ilości filmowych wpadek... Może macie jakieś inne... Zapraszam do dyskusji o sztuce która nie jest wolna od błędów...czasem koszmarnych...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Cz gru 12, 2013 08:02

Re: Wpadki i ciekawostki filmowe...

Postprzez Killashandra » Cz gru 12, 2013 16:43

Obiło mi się o oczy coś z rozmaicie umiejscowionymi strzałami we WŁADCY PIERŚCIENI,ale nie pomnę, której z części to dotyczyło, chyba drugiej.
Killashandra

Postprzez Anna » N mar 16, 2014 22:31

Haha dobre! tylko dziwi mnie jak montażyści nie zauważyli np.tego samolotu czy logo adidasa.... :shock: :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Anna » Pt mar 28, 2014 22:54

O ile mnie pamięć nie myli to w 2 części filmu ,,Alien,, przez moment widać nogę faceta z ekipy technicznej w kadrze :lol:
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Nemesis » Pt lis 14, 2014 17:02

W serialu "Dom" w odcinku "Ponad 200 czwartków" kolega Bronka rysuje mu na piersi "tatuaż". Jak mu go rysuje imię Ewa znajduje się na lewej piersi Bronka. Za kilka minut pokazany jest rozmazany "tatuaż". Imię przeniosło się na prawą pierś, a byk pod imieniem zmienił kierunek :D
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Deimos » Pt lis 21, 2014 14:13

Vabank - filmowe wpadki: - http://www.youtube.com/watch?v=Cc3YYeTYYyw

Pan Wołodyjowski i samochód w tle planu: - http://www.youtube.com/watch?v=UX-nM8sUicc
Deimos

Postprzez » Pt lis 21, 2014 14:13

Powrót do W świecie filmu