Gwiezdne Wojny

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Gwiezdne Wojny

Postprzez Belial71 » So gru 14, 2013 17:25

Znajdzie się ktoś kto lubi tą sagę. Z kim można porozmawiać na temat Star Wars ?
Belial71

Postprzez » So gru 14, 2013 17:25

Re: Gwiezdne Wojny

Postprzez Athena » So gru 14, 2013 17:41

Znajda sie tacy :D Ja bardzo lubie ten film zwlaszcza jego trzy pierwsze a w sumie ostanie epizody z lat 80-tych.Mimo ze te nowe czesci sa zrobione lepiej technicznie to na tamte czasy GW byly cudem techniki filmowej.Ma powstac 7 czesc tego kultowego filmu podobno pod koniec 2015 r ma wejsc do kin no zobaczymy :roll:
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Belial71 » So gru 14, 2013 17:44

Własnie VII epizod produkowany przez Disneya . Napawa mnie to lekkim niepokojem . Co do epizodów I- III to zgubiły gdzieś ten klimat no może poza Zemstą Sithów. Efekty to nie wszystko IV-VI mają tą magię
Belial71

Postprzez Athena » So gru 14, 2013 17:51

Zapewne dlatego ze od 3 czesci wlasciwie "powstaje" Lord Vader :wink: A bez tej ostaci ktorej brakowalo w 1 i 2 cesci akcja byla jakby malo "podniecajaca"choc nie powiem calkiem zgrabnie to wymyslili te wszystkie przyczyny przez ktore Anakin stal sie "zlym" :) Choc tak mysle ze gdyby zaczeli krecic hronologicznie byloby jeszcze ciekawiej.
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Belial71 » So gru 14, 2013 17:53

Jak dla mnie to przejście Anakina na Ciemną Strone były spowodowane dośc powiedzmy naiwnymi powodami. Aż mi się wierzyć nie chce że był na tyle głupi / wykształcony w końcu przez Jedi / że uwierzył w te głupoty Paplatina. W sumie po dokręceniu trzech pierwszych części okazuje się ze GW to seria o historii życia i smierci Anakina vel Vadera . Nie wiem co może być w VII części.
Belial71

Postprzez Athena » So gru 14, 2013 18:09

Jak to co pewnie pojawi sie nowy Mistrz Shitow ,pamietaj ze jest ich zawsze dwoch.A czy naiwne ...Jak sie tak przyjzec to calkiem sluszne .Wychowany jako niewolnik,matki nie uratowal,przestraszony ze straci ukochana,troche naiwny w stosunku do Palpatina ale ten byl mu "przyjacielem" przez wiele lat dziecinstwa,Ciemna moc byla bardziej atrakcyjna potem obudzil sie w sercu waz i tak poszlo z gorki.Nie jest to oczywiscie jakies wysokich lotow scenariusz ale minelo sporo lat od nakrecenia poprzednich czesci jakos trzeba bylo wybrnac.
Moja ulubiona postac z filmu :oops:

Obrazek
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Belial71 » So gru 14, 2013 18:10

A tak Vader rządzi :D Jednak jako facet optuje za Leią . Moja miłość lat 80-tych
Belial71

Postprzez Obi-Wan Kenobi » Śr sty 08, 2014 07:57

Najlepszy film jaki kiedykolwiek nakręcono. I chociaż ja zacząłem go oglądać właściwie od końca,dziś już każdą część znam na pamięć i nie mogę doczekać się 7 epizodu.
Za co lubię Star Wars? Za wszystko. Najbardziej chyba za złożoność: żaden bohater nie jest anonimowy i ma swoją historię, każdy pojazd ma swoje parametry i wszystko dokładnie określone, każda planeta ma swoje cechy.W każdym filmie, książce czy komiksie pojawia się wiele różnych światów zamieszkiwanych przez rozmaite – często charakterystyczne dla danego układu - rasy. Skalista Tatooine z małymi handlarzami – Jawami i groźnymi Ludźmi Piasku, śnieżnobiała Hoth zamieszkiwana przez spokojne tantauny, raj na ziemi – Naboo z łagodnymi shaakami… Można by tak wyliczać bez końca. Każda planeta ma swoją specyfikę, każda rasa – swój język, historię czy zwyczaje.
Za Dartha Vadera i Hana Solo. Za najlepszego muppeta (który ma fatalną składnię) wszechczasów - Yodę. Popularność niektórych bohaterów Gwiezdnych wojen wykracza poza przynależność do fabuły. Nawet ludzie, którzy nigdy nie oglądali filmów ani nie czytali gwiezdnowojennych książek i komiksów, bez problemu ich rozpoznają. George Lucas w wywiadach wielokrotnie podkreślał, że Star Wars to historia Anakina Skywalkera - Dartha Vadera: człowieka, który przechodzi na stronę zła i znajduje odkupienie dzięki swoim dzieciom. Jednak to nie tylko fabule Mroczny Lord zawdzięcza uwielbienie fanów - jest postacią niezwykle rozpoznawalną, zarówno dzięki charakterystycznemu wyglądowi, jak i kilku sławnym cytatom (wypowiedzianym głębokim głosem Jamesa Earla Jonesa). Również powiedzonka i zachowania Hana Solo szybko zyskały opinię kultowych - w dużej mierze dzięki odtwórcy tej roli, Harrisonowi Fordowi, który sympatycznemu szmuglerowi dał wiele z własnego stylu bycia. W sadze zachwyca mnie też to, jak znakomicie zostały tam wykorzystane i połączone elementy wszelkich kultur, ich historii i wierzeń.
Ale najbardziej kocham tego który posługiwał się niebieskim mieczem,ucznia Qui-Gon Jinna, pierwszego nauczyciela Anakina Skywalkera, przyszłego Dartha Vadera - Obi -Wan Kenobi.
Film nieprzeciętny,najlepszy film science fiction,bez wątpienia.
Obi-Wan Kenobi

Postprzez Nemesis » So mar 29, 2014 07:30

Może dla wielu będzie to nie do uwierzenia,ale wczoraj po raz pierwszy w życiu obejrzałem "Gwiezdne wojny" :oops: Drugi raz Athenie udało się podobnie jak z "Harry Potterem" trafić.... Nie wiem czemu wcześniej nie obejrzałem tej sagi,ale tak widać musiało być,trza było dojrzeć :D Film genialny,świetne efekty,fabuła wciagająca i co najciekawsze ja przynajmniej nie widziałem żadnej różnicy między częściami nagranymi w latach 70 i tymi późniejszymi... Najbardziej podobało mi się zakończenie czyli "Powrót Jedi" i "Zemsta Sithów"... Co oczywiście nie oznacza że reszta była zła bo była świetna. W 2015 ma ukazać się 7 cześć w której akcja bedzie rozgrywać się 30 lat po wydarzeniach z "Powrotu Jedi"... Może być ciekawie:D W każdym razie cieszę się że wreszcie zasiadłem do tego filmu bo było warto.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Obi-Wan Kenobi » Śr kwi 02, 2014 06:02

"Gwiezdne wojny" to klasyk,trzeba to obejrzeć,niewielu ludzi znam którzy tej serii nie widzieli,ale muszę się pochwalić że też kilka osób przeciągnąłem na "jasną stronę mocy" :D i dziś nie wyobrażają sobie kina bez Star Wars. Ja widzę kilka różnic między dwiema epokami nagrywania tego filmu,ale są one tak nieistotne i nie mające wpływu na całość że nie warto się nad nimi rozwodzić :) Sam niecierpliwie czekam na 7 odsłonę i wierzę że jeśli faktycznie dojdzie ona do skutku będzie rewelacyjna,no i pewnie będzie zaczątkiem kolejnych :D
Obi-Wan Kenobi

Postprzez » Śr kwi 02, 2014 06:02

Następna strona

Powrót do W świecie filmu