Filmy Stanisława Barei

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Które filmy Stanisława Barei cenisz najbardziej?

Alternatywy 4
11
23%
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz
5
10%
Miś
7
15%
Brunet wieczorową porą
3
6%
Niespotykanie spokojny człowiek
3
6%
Nie ma róży bez ognia
3
6%
Zmiennicy
9
19%
Poszukiwany,poszukiwana
7
15%
Przygoda z piosenką
0
Brak głosów
Małżeństwo z rozsądku
0
Brak głosów

Liczba głosów : 48

Re: Filmy Stanisława Barei

Postprzez ReNatka » N maja 18, 2014 14:34

Znalazłam wywiad z Ewą Błaszczyk,która opowiada o roli w serialu Zmiennicy

https://www.youtube.com/watch?v=diZBM2PWjy8

Bareja był reżyserem specyficznym,wielu go nie cierpi,ja też tylko niektóre jego filmy lubię,ale Poszukiwany - Poszukiwana i Alternatywy mogę oglądać bez znudzenia.
ReNatka

Postprzez » N maja 18, 2014 14:34

Postprzez Obi-Wan Kenobi » Śr cze 18, 2014 12:14

Nie bardzo przepadam za Barejoizmem,ale "Alternatywy 4" to serial,który uwielbiam.
Obi-Wan Kenobi

Postprzez Deimos » Wt lip 01, 2014 12:18

Bareja miał wizję, ostatnie sceny filmu, ostatni odcinek - Kasia i Jacek stopją w jakimś korku pod stacją w tle leci piosenka, kończąca film, zamykająca go i kto wie może zapowiadająca dalszy, niezrealizowany ciąg:
"... choć wybojów paszcze jeszcze w nos się śmieją / krawężniki mają kanty dosyć ostre / to prujemy pelną parą z tą nadzieją / że się czai za zakrętem kawal prostej...." - to odpowiedź na pytanie co za zakrętem
"... to nie koniec ta gra jeszcze nie skończona / poszly konie po betonie popękanym / żyjmy dłużej po to aby się przekonać / jak się zmienia aktualnie co jest grane..."
Być może miał być dalszy ciąg,a śmierć reżysera to wszystko przerwała :?:
Deimos

Postprzez Michał » Wt lip 01, 2014 15:32

Świetne filmy, z ukrytym przesłaniem obnażającym absurdy prl-owskiego dnia codziennego :) U mnie gradacja wygląda następująco: (od najlepszego filmu/serialu)
1. Alternatywy 4, 2. Miś, 3. Zmiennicy, 4. Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, 5. Nie ma róży bez ognia, 6. Poszukiwany, poszukiwana.

Pozostałe filmy wymienione w ankiecie nie zawierają moim zdaniem już tak dużej porcji barejonanizmu jak ww.
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez pretty maid » Wt lip 08, 2014 08:14

U mnie w sposób zdecydowany No1 to Miś (oglądałem kilkadziesiąt razy i chętnie obejrzę po raz kolejny 8-) ), a następnie Alternatywy 4, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz i Nie ma róży bez ognia.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez Głośno Milczący » So wrz 13, 2014 10:24

Lubię Bareję, chociaż ten PRLowski humor już trąci myszką. Jak większość uwielbiam Alternatywy, które właśnie zostały poddane cyfrowej rekonstrukcji i umieszczono w nich sceny które cenzura wycięła. Niedługo w publicznej będzie można obejrzeć te "nowe" Alternatywy.
Głośno Milczący
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez pretty maid » So wrz 13, 2014 21:03

Głośno Milczący napisał(a): Niedługo w publicznej będzie można obejrzeć te "nowe" Alternatywy.

No właśnie to już dziś /2 odcinki/. :!: :!: :!:
Powtórki w niedziele o godzinie 16.40.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez Enceladus » So wrz 13, 2014 21:18

Fajnie będzie obejrzeć te zrekonstruowane odcinki. Te o których Pretty Maid mówisz były w TVP HD a ja nie posiadam tego kanału ale wyczytałem że ogólno dostępna TVP też je pokaże po zakończeniu emisji w HD. Super. Jestem ciekaw tych wyciętych 30 lat temu scen. A dziś dowiedziałem się że scena kiedy Aniołowi wpada za kołnież sopel nie była w żadnym scenariuszu i Wilhelmi sam to na prędce wymyślił. Uwielbiam Wilhelmiego! A w tej roli jest geniuszem.
Enceladus

Postprzez Lea » N sty 04, 2015 17:35

Lubię tylko "Misia" i "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?"
Lea

Postprzez » N sty 04, 2015 17:35

Poprzednia strona

Powrót do W świecie filmu