Horrory

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Horrory

Postprzez Geminiman » Śr sty 01, 2014 16:29

Pamiętacie taki film jak Gremliny z 1984 roku. Akcja działa się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Główny bohater Billy otrzymał w prezencie od ojca Mogwaia, którego nazwał Gizmo. Obowiązują trzy podstawowe zasady obchodzenia się z tym futrzakiem. Po pierwsze: trzymać go z dala od jasnego światła, zwłaszcza słonecznego (bo to go zabije). Po drugie: nie może zostać oblany wodą (bo się rozmnoży). Po trzecie: nie można mu dawać jeść po północy (bo ewoluuje w gremlina). Pod koniec widzimy jak światło słoneczne unicestwia gremliny. Jednakże ten efekt jest zupełnie inny niż w wypadku wampirów, gdyż gremliny pod wpływem słońca nie ulegają spopieleniu, tylko roztapiają się w zielone gluty. W filmie mocne były sceny, w których mama Billy'ego zabiła trzy z pięciu gremlinów, które były w ich domu (odważna kobieta, jak mało która). Jeden został zmielony w blenderze, drugiego zadźgała nożem a trzeciego upiekła w kuchence mikrofalowej. Czytałem że pierwotnie scenariusz tego filmu miał być trochę inny. Otóż te pięć Mogwaiów które narodziły się z Gizma, miały zabić i zjeść po północy psa Billy'ego, by ewoluować w gremliny.
Geminiman

Postprzez » Śr sty 01, 2014 16:29

Re: Horrory

Postprzez Athena » Śr sty 01, 2014 21:31

Pamietam ten film fabula taka sobie ale utkwila mi jedna scena jak kosmici ktorzy mieli zabijac te gremliny przybieraja postacie ludzkie z jakiegos zespolu rockowego :wink: Jeden z niech bardzo mi sie wtedy podobal :oops: Nie prepadam za Egzorcysta czy Duch ,Piatek 13 a juz Szczeki mnie poprostu dobijaja
Z Horrorow ogolnie wole dzisiejsze filmy i seriale jak Buffy czy Angel pojawiaja sie tam nie tylko wampiry ale tez i inne demony i potwory, czesto sa watki o czarownicach ,no i oczywiscie ci przystojni faceci -wampiry :D
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Freddy Krueger » Cz kwi 10, 2014 09:15

Ja lubię stare klasyczne horrory takie jak "Piątek 13","Bal maturalny" i mój numer jeden jeśli chodzi o ten typ filmu "Koszmar z ulicy wiązów" a przede wszystkim wspaniałe wcielenie Roberta Englunda w rolę Freddiego.Nowe tego typu produkcje,mimo ze wypasione efektami jakoś mnie nie rajcują,no może z wyjątkiem "Oszukać przeznaczenie" :Rolling Eyes:
Freddy Krueger

Postprzez Anna » Cz kwi 10, 2014 19:59

No ,,Piątek 13,, był całkiem fajny :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Carrie » N kwi 27, 2014 05:49

Ja od niepamiętnych czasów uwielbiam horrory :) Obejrzałam ich dziesiątki a może i więcej . Klasyki typu Koszmar z ulicy Wiązów, Phantasm, Gabinet figur woskowycjh, Smętarz dla zwierzaków (uwielbiam !), Nocne plemię, Omen (z lat 70-tych),W paszczy szaleństwa, Hellraiser, Martwe zło. Z trochę nowszych Nawiedzony, Statek widmo , Dracula, Dracula 2000, Królowa Potępionych, Armia Boga (cały cykl), I stanie się koniec i ... mnóstwo innych których tytuły mi wyleciały z głowy ;)
Unikam komediowych horrorów - albo horror albo komedia - mieszanek nie cierpię ! Wyjątek stanowiły Rodzina Adamsów i Sok z żuka ale to w ogóle popaprane filmy były :D No i wszelkie filmy o wampirach,wspaniały Wywiad z wampirem jako pełny film urzekł mnie najbardziej,ale jeszcze Underworld, Od zmierzchu do świtu, Królowa potępionych..długo by wymieniać.
Carrie

Postprzez Athena » N kwi 27, 2014 12:56

Carrie nie wspomnialas o najwazniejszym ,jak dla Ciebie sadzac po nicku horrorze ktory jest juz klasyka tego gatunku "Carrie" ostatnio nagrali remake tego horroru z lat 70-tych.Obejrzalam te dwie wersje i nadal nie jestem wstanie osadzic ktora lepsza ,w tej z lat 2000 jest wiecej efektow i zrobione sa lepiej ,natomiast sama bohaterka bardziej odpowiada mi z lat 70-tych jakby autentyczniejsza.Ogolnie kto przebywal w kosmosie i jeszcze nie zna tego Horroru to polecam ogladnac te dwie wersje.
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Deimos » So cze 14, 2014 15:40

Dla mnie najlepszym horrorem jest seria "Obcy". Bardziej wolę horrory s-fi niź te o wampirach,chociaż Drakula akurat jest super. Nie cierpię natomiast wszelkiej maści Gremlinow albo Critersów.
Deimos

Postprzez Carrie » Pn cze 16, 2014 09:33

Athena napisał(a):Carrie nie wspomnialas o najwazniejszym ,jak dla Ciebie sadzac po nicku horrorze ktory jest juz klasyka tego gatunku "Carrie" ostatnio nagrali remake tego horroru z lat 70-tych.Obejrzalam te dwie wersje i nadal nie jestem wstanie osadzic ktora lepsza ,w tej z lat 2000 jest wiecej efektow i zrobione sa lepiej ,natomiast sama bohaterka bardziej odpowiada mi z lat 70-tych jakby autentyczniejsza.Ogolnie kto przebywal w kosmosie i jeszcze nie zna tego Horroru to polecam ogladnac te dwie wersje.

Mój nick jest związany raczej z zespołem który lubię,ale Carrie oczywiście widziałam. Dobry,nawet bardzo dobry,ale mnie nie zachwycił na tyle bym uważała go za wielki.
Carrie

Postprzez Luiza33 » Wt cze 17, 2014 15:35

Ja też oglądałam obie wersje Carrie i wole te starszą,pozbawioną moze super efektow ale o lepszym klimacie. Czasem lubie obejrzec jakis film grozy,ale unikam raczej bajek z potworkami.
Luiza33

Postprzez Retip » Pt lip 25, 2014 14:22

Ze starych horrorów najlepiej pamiętam Critters z 1986.
Cała seria miała kilka filmów. Ostatnie oglądałem je jakieś 5 lat temu w ramach przypomnienia.
Retip

Postprzez » Pt lip 25, 2014 14:22

Następna strona

Powrót do W świecie filmu