Ciekawe filmy

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Ciekawe filmy

Postprzez Athena » Cz lis 28, 2013 15:01

Ja polecam film dokumentalny "Ziemia z kosmosu".Ukazuje funkcjie ziemi ktore pozwolily na powtanie zycie i jego podtrzymanie.Jest to tak zlozony proces ze mozna go obserwowac tylko z kosmosu.Sa to prawdziwe cuda o ktorych nie mielismy pojecia i nigdy bysmy sie nie dowiedzieli gdyby nie satelity,sondy,i teleskopy.Ogladajac ten film od razu zastanawiamy sie czy to wszytko przypadek,czy tez jakas inteligencja to wszystko zaplanowala? Film polecam zwlaszcza zwolennikom teori ze jestesmy tylko odrzutem kosmiczym a nie planem inteligentnego umyslu. :D
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez » Cz lis 28, 2013 15:01

Re: Ciekawe filmy

Postprzez Nemesis » Pn gru 02, 2013 17:50

Chciałbym polecić film,który zrobił na mnie niesamowite wrażenie... Wyprodukowany w kooprodukcji czterech krajów (Norwegia, Szwecja,Polska,Francja) obraz opisuje prawdziwe wydażenia jakie rozegrały się na poczatku XX wieku na jednej z norweskich wysepek o nazwie Bastǿy,gdzie mieścił się ośrodek wychowawczy dla trudnej młodzieży...

Wyspa Skazańców

Obrazek

Film pokazuje jak drastyczny reżim panował w tym ośrodku... Jak psychicznie i fizycznie próbowano "naprostować" młodzież która się tam znalazła... Noieludzkie warunki,ciężka praca fizyczna wynagradzana marnym jedzeniem,karanie za byle co... Sadystyczny wychowawca,którego genialnie zagrał Kristoffer Joner podlegajacy dyrektorowi,który był człowiekiem o sercu z kamienia... Tę role zagrał Stellan Skarsgard
Gdy na wyspę trafia niepokorny, zbuntowany 17-letni Erling (Benjamin Helstad), niesłusznie skazany za morderstwo,od samego początku ma jeden cel – za wszelką cenę uciec stamtąd. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że jego plan to… dokonać niemożliwego...
Zaprzyjaźnia się z chłopcem o imieniu Olav (Trond Nilssen) i od tej pory nie jest to juz walka w pojedynkę...
Film niesamowity,momentami brutalny,pokazujący jakimi zwierzętami moga być ludzie,podnoszący ważną kwestię pedofilstwa.,przyjaźni i walki o godnośc....
Zdjęcia kręcono w Norwegii,Szwecji i Estonii...a w produkcji maczało palce kilkunastu polaków... Film w norwegii zdobył główną nagrodę za najlepszy film 2011 i najlepsza rolę drugoplanową (Trond Nilssen)...

Obrazek

Serdecznie polecam bo film wart obejrzenia....

Obrazek Obrazek Obrazek
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Sebastian1981 » Cz gru 05, 2013 22:00

Ja chciałęm polecić filmy z Clintem Eastwoodem.Przede wszystkim na te stare , klasyczne już.Czyli filmó które kręcone były w latach 60 ,70 , 80 i paru 90.Ten aktor , pomimo swojejo już wieku , nadal jest dla mnie filmowym mistrzem.Te teksty , sposób w jaki Eastwood je wypowiadał są nie do podrobienia.Akurat w ostatnim czasie , robie sobie przegląd filmów z nim , w roli głównej.Dziś obejrzałem "Różowy Cadillac" z 1989 roku.Udana komedia sensacyjna z typowym Eastwooodowskim poczuciem humoru.Clint wysstepuje w niej jako łowca nagród , który zajmuje się poszukiwaniem przestępców z listów gończych.Polecam jak ktoś nie oglądał tego filmu.Specyficzny humor plus wartka akcja , to zalety tego filmu.Podobnie zresztą jak w większości filmów z jego udziałem.
Sebastian1981

Postprzez Sebastian1981 » So gru 14, 2013 18:55

W ten weekend urządziłem sobie weekend ze strarymi polskimi filmami sensacyjnymi i kryminalnymi.Filmy te forumowicze z pewnością znają ale i tak je polecam.A mianowicie w piątek i sobotę obejrzałem , bądz będe oglądał " Prywatne Śledztwo " , "Wściekły " , " Trójkąt Bermudzki" oraz " Zabij Mnie Glino"Dodam od razu ,że zbieżność z kolejną rocznicą wprowadzenia stanu wojennego jest przypadkowa i nie ma na celu jej uczczenia he , he :) .Dla mnie te filmy to przykład że również w Polsce zwłaszcza w okresie Prl-u , można było nakręcić dobre kino sensacyjno - kryminalne i nie były one gorsze od amerykańskich produkcji.
Sebastian1981

Postprzez ReNatka » N gru 15, 2013 17:12

"Prometeusz" to film SF osadzony w świecie "Obcego" .
Finansowana przez multibiliardera wyprawa badawcza leci na nieskolonizowaną planetę w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, skąd się wzięło życie na Ziemi a może i nawet w całym Wszechświecie. Definitywne rozstrzygnięcie nie jest oczywiście możliwe, bo "Prometeusz" to nie wykład naukowy, ale rozwiązanie dane w filmie podobało mi się, bo jest bardzo. "Prometeusz" to fajny film do testowania różnych teorii, na przykład takich, czy w ekipie badawczej był aby na pewno tylko jeden android?
Scott lubi postacie kobiet, uświadamiających sobie w obliczu różnych okoliczności własną siłę. Doktor Elizabeth Shaw nie jest wyjatkiem, ale muszę przyznać, że jak na postać z filmu Scotta, Shaw ma naprawdę ciężko. Dla fanów SF jest to jazda obowiązkowa ze względu na niegłupie rozegranie relacji ludzie/androidy/potężni obcy z kosmosu oraz świetnie zrobioną wizję przyszłości. Kto jak kto, ale Ridley Scott wie, jak się robi filmy i jak przyciągnąc do kin masy. Nawiązań do "Obcego" jest mnóstwo,ale nie chce wam opowiadać,bo nie będzie ciekawie. Polecam serdecznie.
ReNatka

Postprzez Athena » N gru 15, 2013 20:36

Ja tez polecam "Prometeusza" to jakby pierwsza czesc "obcego" Swietne zdjecia i efekty scieraja sie na jednej planecie 3 rasy kosmosu,i jak zauwazyla ReNatka jest tez jeszcze jedna choc ziemska Android...Warto obejrzec nawet jesli ktos nie przepada za "Obcym"A ma wyjsc nastepna czesc chyba w przyszlym roku tylko nie wiem pod jakim tytulem ....
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Nemesis » Pn gru 16, 2013 06:26

Athena napisał(a):A ma wyjsc nastepna czesc chyba w przyszlym roku tylko nie wiem pod jakim tytulem ....

"Prometeusz 2 : Paradise" . Według ostatniego oświadczenia studia 20th Century Fox, oficjalnie rozpoczęto przygotowania do produkcji kontynuacji Prometeusza. Film trafi na ekrany kin w 2014 lub 2015 roku.
W filmie swoje role powtórzą Michael Fassbender oraz Noomi Rapace, zaś na stołku reżysera ponownie zasiądzie Ridley Scott.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Pencroff » Pn lut 17, 2014 16:21

Ostatnio mam na powrót ochotę na przypomnienie sobie wszystkich filmowych adaptacji książek mojego ulubionego autora Juliusza Vernea. O ile "w 80 dni dookoła swiata" jest w kilkudziesięciu wersjach o tyle np "Tajemnicza wyspa" nie doczekała się aż tylu filmowych adaptacji. Właśnie obejrzałem tą z 2012 roku i mimo ze jest krytykowana uważam że jest świetna i oddająca książkę.Oczywiście nie w pełni,bo tego się nie da ale uważam ze film jest warty obejrzenia mimo że nie graja tam aktorzy z pierwszych stron gazet.
Pencroff

Postprzez Aeolus » Śr mar 12, 2014 04:52

Obejrzałem "Grawitację".Tym razem w zaciszu domowym z pilotem w ręku i cóż,jest to film do obejrzenia przede wszystkim w kinie, mały ekran za cholerę nie odda rewelacyjnych ujęć Ziemi i kosmosu. Fabułę trzeba przyjąć z lekkim przymrużeniem oka, bo w rzeczywistości takie wypadki w kosmosie kończą się zgonem wszystkich, a patrząc na latające odłamki pozostaje tylko zamknąć oczy i czekać na uderzenie. Ale film ma swoje prawa, więc trochę fantazji nie zaszkodzi. W każdym razie dobre kino, świetne zdjęcia i co by nie powiedzieć - trzyma w napięciu. Kto nie oglądał polecam,na jak największym telewizorze.
Aeolus

Postprzez Gollum » Wt kwi 22, 2014 06:52

„W imię ojca”. Świetny obraz, oparty na faktach autentycznych. Opowiada historię strasznej pomyłki angielskiego wymiaru sprawiedliwości, jak również jest polem do pokazania burzliwych relacji jakie łączą ojca z synem. Polecam również ,,Hobbit. Pustkowie Smauga'' ,który wczoraj obejrzałem.
Gollum

Postprzez » Wt kwi 22, 2014 06:52

Następna strona

Powrót do W świecie filmu