Stuhr vs Stuhr

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Który film lubicie najbardziej ?

Fuks
2
13%
Wodzirej
0
Brak głosów
Chłopaki nie płaczą
3
20%
Seksmisja
2
13%
Poranek kojota
1
7%
Kingsajz
2
13%
Pokłosie
3
20%
Habemus papam – mamy papieża
0
Brak głosów
Francuski numer
0
Brak głosów
Deja Vu
2
13%

Liczba głosów : 15

Stuhr vs Stuhr

Postprzez Nemesis » Śr sty 08, 2014 18:35

Rzadko się zdarza by dziecko znakomitego aktora, dorównało poziomem swojemu ojcu czy matce... Przykład Rafała Olbrychskiego pokazuje dobitnie że dobre nazwisko to niestety nie wszystko... Ale jest jeden z nielicznych wyjątków prócz np Lubaszenków... Moim zdaniem Maciej Stuhr dorównał swemu znakomitemu ojcu...

Obrazek

Jerzy Stuhr to wielka postać polskiego kina i każdy kto choć troszkę lubi polskie filmy musi go znać...
Lista filmów w których zagrał jest bardzo długa...ale w każdym filmie w którym się pojawia przynajmniej u mnie budzi wielką sympatię... No i ten jego głos...czasem powie coś niewinnego,ale zrobi to w taki sposób że można pęknąć ze śmiechu... Ten głos pewnie sprawił że dostał rolę w dubbingu Shreka... I to co On zrobił z rolą osła w tej serii powinno powalić na kolana nawet oryginalnego dubbingowca tej postaci Eddiego Murphy... Rewelacja wręcz...
A któz nie pamięta "Sexmisji" , "Kingsajs" czy roli komisarza Ryby w Killerach :lol: :lol: :lol: Dla mnie aktor bez dwóch zdań rewelacyjny...
A syn...syn dzielnie dotrzymuje kroku swemu prześwietnemu ojcu...
Zadebiutował w "Dekalogu X", jako Piotrek...później świetny "Fuks" i dwa giganty komedii lat 90 "Chłopaki nie płaczą" i "Poranek Kojota"... Ostatnio znakomita rola w "Pokłosiu" przysporzyła mu wrogów wśród ludzi którzy nie rozrózniaja filmu od rzeczywistości.... W kilku filmach zagrał razem z ojcem ale dla mnie najlepiej zrobił to w filmie "Pogoda na jutro"... Świetna historia ojca,który musiał opuścić klasztor po wielu latach odosobnienia i znalazł się w nowej Polsce....

W ankiecie mozna głosować na dwa filmy...ja wybrałem po jednym ojca i syna... "Seksmisja" i "Pokłosie"... A może ktoś woli filmy nie umieszczone w ankiecie...zapraszam do dyskusji...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Śr sty 08, 2014 18:35

Re: Stuhr vs Stuhr

Postprzez Villhaxa » Wt lut 25, 2014 09:53

Lubię obu.Jerzy jest ikona polskiego kina,a Maciek powoli sie nią staje. Niedługo na ekrany wejdzie film "Obywatel" w rezyserii jerzego Stuhra,w którym zagra także Maciek.
W "Obywatelu" Jerzy Stuhr ma ambicje pokazać polską historię przez pryzmat losów Jana Bartka, bohatera urodzonego w latach 50. W filmie zobaczymy m.in. wydarzenia z Marca '68, stan wojenny, wolne wybory i życie w wolnej Polsce. Opowieść zakończy się na 2010 roku. Film będzie miał odwróconą chronologię.Bedziemy sie powoli cofac w czasie.Obecnego Bartka zagra Jerzy,później pałeczke przejmie Maciek.Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie,chociaż ogladajac dotychczasowe filmy z Jerzym Stuhrem jestem dziwnie spokojan o sukces. Z ankiety wybrałam Deja-Vu i Kingsaiz.Niesamowite,zabawne i kultowe polskie komedie.
Villhaxa

Postprzez Rademenes » Śr mar 12, 2014 08:00

Wolę syna. W "Pokłosiu" moim zdaniem zagrał role życia. Lubię też "Poranek kojota" i "Chłopaki nie płaczą" gdzie Maciek był niby w cieniu bardziej znanych aktorów,a tak naprawdę błyszczał. Ojca trawię tylko w "Seksmisji".
Rademenes

Postprzez roxana » N lis 09, 2014 20:20

Lubię obu, chociaż wiadomo młody musi jeszcze troszkę popracować by dorównać ojcu. Ale jest coraz lepszy co pokazał choćby w Pokłosiu. Byłam na Obywatelu, gdzie obaj zagrali i zagrali super! Polecam, film wart obejrzenia.
roxana

Postprzez Coffey » Cz lis 13, 2014 13:19

Też obejrzałem Obywatela i cóż trochę śmieszny, trochę groteskowy, miejscami nudny. I trochę już dość mam stereotypów i filmów, które pokazują Polaków jako ksenofobów, antysemitów i i idiotów. Ale da się obejrzeć, choć szału nie ma i myślałem że będzie to coś dużo lepszego
Coffey

Postprzez ALF » Pt lis 14, 2014 08:17

A mnie podoba się "Pogoda na jutro". Fajny obraz nowej Polski widziany oczyma człowieka, który długi czas był w odosobnieniu. I tam też oba Stuhry grają. Ze starych lubię "Wodzireja" no i jak większość "Seksmisje"
ALF

Postprzez » Pt lis 14, 2014 08:17

Powrót do W świecie filmu