Filmy o wampirach

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Filmy o wampirach

Postprzez Villhaxa » Wt lut 18, 2014 08:11

Kto z was ogląda serial Vampire Diares? Serial fajnie zrobiony, typowo młodzieżowy, ale nie cukierkowy.
Zauważa się różnice z książką, ale mimo to nie zniechęca. Fajnie, że ma taką swoją fabułę, która można od nowa poznawać.
No ale oczywiście chciałabym by znalazło się kilka najlepszych czy kluczowych scen, wydarzeń z książki. :)
Bardzo podoba mi się postać Damona i przyjaźniejsza Elena :D
U mnie zainteresowanie tą tematyką zaczęło się od Zmierzchu. Byłam namówiona by pójść do kina, potem zaczęłam czytać. Później trafiłam na książkę Vampire Diares i jednym słowem zostałam zauroczona. A serial? Świetnie dobrana muzyka, aktorzy, no i sam fakt, że o wampirach. Nic dodać nic ująć. :D
Villhaxa

Postprzez » Wt lut 18, 2014 08:11

Re: Filmy o wampirach

Postprzez Athena » Wt lut 18, 2014 18:57

Ja jestem milosniczka Wampirow wiec nie moglam pominac i Pamietnikow Wampirow.Aktualnie jestem na 5 sezonie i zaczynam sie strasznie nudzic .Nuda juz wialo w 4 sezonie,zwlaszcza ze zaczynaja powielac sie watki z innych filmow o wampirach .Nie wiem czy to autorka ksiazek czy producenci filmu mocno naginaja do takich serii jak "Buffy" czy "Angel".Pamietniki Wampirow sa cukierkowe,nie da sie ukryc ze mdla Elena jest typowa rozstrojana nerwowo nastolatka ktora wskakuje do wyra dwom braciom bo sama nie zna swoich uczuc ,natomiast juz Katarina jest przeswietna ,wie czego chce ,nie owija niczego w bawelne i bierze co i kogo chce :wink: Damon w filmie to "zly zakochany wampir" ale to juz bylo ...autorka ksiazki moglaby sie lepiej postarac by postac Damona byla o wiele bardziej wyrazista ,Stefan to taki "drugi" Angel wiec tez juz bylo w Buffy...Za to Stefan jako Rozpruwacz jest postacia duzo bardziej interesujaca z charakterem w ktorym mozna sie zakochac...Wilkolaki,Lowcy,czarownice tracace kontrole nad wlasnymi umiejetnosciami ..to wszystko juz niestety bylo w latach 90-tych pokazane w "Buffy" i w "Angel" "Pamietniki Wampirow" ogladam ze wzgledu na aktorow grajacych glowne role sama fabula znudzila mnie juz ...
Paul Wesley a tak naprawde nasz rodak z krwi i kosci Pawel Wasilewski

Obrazek
Nina Dobrev
Obrazek
Ian Somehalder
Obrazek

Od "Pamietnikow..." wole "Buffy" wiecej akcji ,fabula zazebia sie i nie powtarza,choc i w tej serii wampirowskiej sa niedociagniecia.
Najprzystojniejszy i najbardziej znany wampir swiata:

Obrazek
Niepokonana najseksowniejsza Pogromczyni wampirow i najbardziej rozpoznawalna
Obrazek
i ten trzeci :wink:
Obrazek

Saga "Zmierzch" jest ciekawym filmem choc i tutaj tematyka powiela sie z "Buffy" ,wilkolaki,jasnowidze,dzieci wampirow ...Milosc do wampira i oczywiscie TEN trzeci ...W tym przypadku TEN TRZECI to normalnie odlot totalny :oops:
Obrazek
MNIAAAMMM :wink:
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Villhaxa » Pt lut 21, 2014 10:07

Oczywiście że Buffy i Angel to klasyka tego typu filmów i od tych seriali tak naprawdę zaczęło się kręcenie klonów. "Pamiętniki" to tak jak napisałas Athena jest pełne podobieństw i myśle że to raczej producenci filmu mocno naginaja do "Buffy" czy "Angel", bo czują w tym sprzedaż. Wielu rzeczy nie ma w książkach,są tylko w filmie by się dobrze sprzedał,a wielu ważnych rzeczy z książek nie zawarto w serialu,bo uznano że byłoby to nudne dla widza. Cóż,prawa rynku telewizyjnego. Zgadzam się też z Tobą Athena że mimo że kocham ten serial autorzy troszkę kręcą sie w kółko i o ile pierwsze sezony dla tych którzy nie czytali książki były pełne napięcia,to czym dalej tym bardziej przewidywalnie. Pod tym wzgledem "Buffy Vampire Slayer" czy "Angel" była o niebo lepsza.
Bardzo lubie czwórkę Darla, Angelusa, Drusilla i Spike i bardzo żałuję, że nie mieliśmy okazję oglądać ich częściej. Mój wymarzony spin-off to właśnie "Mroczne czasy", czyli cofnięcie się w przeszłość, kiedy ten krwiożerczy kwartet przemierzał Europę.

Dla porządku podam kilka informacji na temat każdego z nich:

Darla - nie wiemy jak miała naprawdę na imię, ona sama tego nie pamieta, tak zdaje się mówi w Angelu. Urodziła się pod koniec XVI wieku, została przemieniona w wampira przez samego Mistrza, w 1609 roku, w Virginii. Była, jak to się wtedy nazywało, ladacznicą i leżała już na łożu śmierci. Z tego co pokazano w odcinku Darla była dość zamożna (przy jej łóżu byli lekarz, dwie siostry), więc musiała być chyba eksluzywną ladacznicą Wink
Zabił ją Angel w 1 sezonie Buffy, firma W&H przywróciła ją do zycia jako człowieka, by sprowadził Angela na ciemną strone mocy. Czuła się bardzo źle jako człowiek, chciała, by Angel przemienił ją w wampira. Odmówił, mimo, że wiedział, że Darla była śmiertelnie chora. Po raz drugi w wampira przemieniła ja Drusilla.
Angelus vel Angel - za życia miał na imię Liam, nie pamiętam jak miał na nazwisko, ani ile dokładnie miał lat jak został przemieniony, Jessie, który to był odcinek, kiedy on wstaje z grobu? W każdym razie był obibokiem, pijakiem, dziwkarzem i darmozjadem hulającym za pieniądze ojca. Mieszkał w Galway w Irlandii. Darla przemieniła go w wampira w 1753 roku. W 1898 roku w wyniku cygańskiej klątwy odzyskał duszę...
Jego ojciec zajmował się chyba handlem, a w każdym razie zarabiał na życie, co w XVIII wieku było jeszcze dość znamienne i z całą pewnością oznaczało pochodzenie z niższej warstwy społecznej.
Drusilla - była skromną,niewinną, bardzo pobożną dziewczyną, już jako człowiek miała dar jasnowidzenia. Angelus przemienił ją w wampira w 1860 roku, w Londynie. Wbrew pozorom Drusilla to jej prawdziwe imię. Nie jest popularne, ale spotkałam się z nim kilka razy w angileskiej literaturze i chyba w jakimś filmie.
Trudno powiedzieć z jakiej warstwy społecznej pochodziła, fakt, że chodziła sama po ulicach mógłby być jakąś wskazówką, gdyby nie to, że mamy doczynieia z amerykańskim serialem
Spike - za życia fajtłapowaty romantyk i nieudolny poeta, aż do przesady przywiązany do matki. Jako jedynak, był jej całkowicie oddany, zwłaszcza, że była ciężko chora na gruźlicę. Przypadkiem zanalazł się w odpowiednim miejscu i czasie: wpadł na Dru i resztę, gdy ona czuła się samotna i nabrała ochoty na zmajstrowanie sobie towarzysza Wink Było to w Londynie, w 1880 roku, w różnych źródłach czytałam, że William miał wtedy 25-27 lat.
Na własne życzenie, przeszedłszy wiele ciężkich prób, odzyskał duszę dla Buffy...
Należał do dość dobrego towarzystwa, ale to nie oznacza, że jego rodzina była zamożna, ani że pochodziła ze szlachty. W drugiej połowie XIX wieku burżuazja miała już dość znaczącą pozycję, zwłaszcza w Anglii, gdzie zajmowanie się handlem i w ogóle praca zawodowa nie były niczym hańbiącym dla szlachcica. Tam zaakceptowano tę konieczność znacznie wcześniej niż w Polsce.
Mistrz należał do zakonu Aureliusa, Darla również. To czyniło ich swego rodzaju wampirzą arystokrację. Angelus nie chciał przyłączyć się do Mistrza i odszedł wraz z Darlą. Wiemy, jednak, że ona od czasu do czasu do niego wracała, a gdy Angel odzyskał duszę, po jakimś czasie, nie od razu, wróciła na dobre. W każdym razie pochodzenie z linii Mistrza oznacza, że nie są to jakieś pierwsze lepsze umarlaki, ale elita.
Villhaxa

Postprzez Villhaxa » Wt lut 25, 2014 10:00

"Pamiętniki wampirów bedą miały" 6 sezon. Jednak... W oficjalnym oświadczeniu szef stacji CW Mark Pedovitz ogłosił decyzje o kontynuacji. I chociaz uwielbiam ten serial to wolałabym chyba, aby zakończyli go na tym etapie (i pozostało mi chociaż w miarę dobre wspomnienie po serialu), niż jak doczekam np. takich scen jak pierwszy pocałunek Caro ze Stefem Już widać po 5 sezonie, scenarzyści za bardzo nie mają nowych pomysłów, a jak nawet jakieś mają to nie potrafią ich dalej poprowadzić. W 6 sezonie znów powałkują trójkącik, Caro po drodze sypnie się z jakimś nowym obiektem czy tam z kimś z MF (może Stefan, może Jer - bo czemu w sumie nie, przecież logicznie być nie musi) albo w ogóle zejdzie się z Tylerem, Elka zabije jakiegoś łysego murzyna, Damon znów porozpacza jaki jest dla niej nieodpowiedni, powrócą na chwilę jakieś duchy (Alaric czy Lexi), walną jakiś bezsensowny crossover i tak to właśnie widzę kolejny sezon. A do finału serialu totalnie obrzydzą mi jeszcze postać Damona i Stefana w sumie też (jak dalej będzie słodził blondynie, albo co gorsza faktycznie się z nią prześpi). Są rzeczy których lepiej nie przeciągać. :?
Villhaxa

Postprzez Athena » Wt lut 25, 2014 10:40

Buffy miala 7 sezonow jedne byly lepsze drugie gorsze a jednak w 7 sezonie zaczelo wszystko byc jasne.Mam nadzieje ze scenarzysci Pamietnikow wymysla cos rozwnie waznego jak w Buffy kiedy zdecyduja sie zakonczyc Pamietniki a nie skupia sie tylko na "sercowych" problemach bohaterow.Badzmy dobrej mysli, ja na razie jestem na sezonie 5.
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Rademenes » Śr mar 12, 2014 07:53

Najlepszy film o wampirach to Wywiad z wampirem.
Rademenes

Postprzez Niezapominajka » Pt mar 28, 2014 06:39

I ja dołączam do osób które wdepnęły w wampirze klimaty. :D
Niby głupiutkie, niby przewidywalne, niby nic takiego - ale jak to bywa z serialami - oglądnęłam 1odcinek , potem kolejny i to wszystko jest jak kula śniegowa. ;]
Lubię Caroline (nie wiem akurat czemu ) i........Elenę bo jakoś nabrałam do niej sentymentu pomimo,iż czasem mnie irytuje. Kiedyś lubiłam Damona Diablica lub Bardzo wściekła Jak był zły...teraz hmmm traktuję na równi ze Stefanem...Damon zły -sexiii, Damon + rozterki moralne - nuuudy .
Niezapominajka

Postprzez Carrie » N kwi 27, 2014 05:43

Uwielbiam Sage Zmierzch,ale moim number one są Pamietniki Wampirow. :) Pierwsze czytałam książki byłam zachwycona, fabuła, akcja, klimat i w ogóle... od 5 części zaczęło się coś jak dla mnie psuć, takie jakby wymyślanie na siłę... koniec mógłby być na 4 tomie jednak resztę też świetnie się czyta... kiedy zobaczyłam serial byłam zaszokowana, najbardziej faktem Elena- brunetka, brak Meredith i zamiast 4-letniej siostry 14-letni brat ćpun. Szok! Ale z każdym odcinkiem coraz bardziej się wciągałam... Teraz mówię otwarcie, że serial jest lepszy (chociaż zawsze wybierałam książki). Może ten wybór jest taki a nie inny bo dawno czytałam, muszę do tego jeszcze raz wrócić, bo jak niby żyć bez 'pamiętników...'???
Carrie

Postprzez Minerwa » Pn kwi 28, 2014 19:38

A mnie Pamiętniki Wampirów coraz bardziej wkurzają.Oglądam z przyzwyczajenia,bo poprzednie sezony siedziałam wpatrzona w ekran jak sroka w gnat,a sezon 5 z odcinka na odcinek leci po równi pochyłej. 19 odcinek słabiutki,dziwny, patrzyłam ile do końca. Nic się kupy nie trzymało, myślałam, że chcą Sloan przemienić w superekstrapotężnego wampira, a tu psikus :P
Elena jakoś taka jakby jej nie było, ale był mój ulubiony wątek - uratujmy Elene :P
Damon jak zwykle tym złym, a Stefan go okłamuje dla jego dobra, mam nadzieje, że Defan nie ulegnie zmianie kiedy wyjdzie wszystko na jaw. Enzo jako duch? Jasne, w następnym odcinku wessie go odkurzacz zagłady i tyle z jego zemsty będzie. Poza tym co on mógłby, no chyba, że coś z Bonnie.
Tylera mi szkoda i to bardzo, akurat On musiał tego syfa złapać.
I... to chyba wszystko, ale uwaga: nie było Caroline,ani jednej sekundy !!!
Jeśli będzie 6 sezon to aż się boję :shock:
Minerwa

Postprzez Athena » Wt kwi 29, 2014 07:25

Masz racje coraz czesciej odcinki pojedyncze odcinki poprostu sa krecone jakby z innej bajki.Moim skromnym zdaniem powinni dalej pociagnac watek Caroline i Klausa :D skoro nie maja pomyslu na nic innego.Bonnie odkad stracila moce wlasciwie tylko tak sie obija bez sensu po planie,juz chyba 3 albo 4 odcinek jak Damon i Elena zrywaja ze soba i co odcinek nie zapominaja nam o tym przypomniec jakbysmy byli niedorozwinieci.Ale i tak ogladam :D
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez » Wt kwi 29, 2014 07:25

Następna strona

Powrót do W świecie filmu