Niezapomniane seriale młodzieżowe

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Re: Niezapomniane seriale młodzieżowe

Postprzez Nemesis » Śr kwi 23, 2014 06:45

Niedawno odświeżyliśmy sobie Tolka Banana...Do dziś z przyjemnością ogląda się ten serial...Podobnie jak "Wakacje z duchami" czy rewelacyjne "Podróż za jeden uśmiech"... Pomyśleć że w latach 70 i 80 potrafiono zrobić fajny serial dla młodzieży...Dziś robi się tylko kiczowate seriale "prosto z życia"...

A tak wygląda dziś Karioka :)

Obrazek

Obejrzeliśmy tez sobie niedawno świetny serial "Gazda z Diabelnej"...kolejny niedoceniony polski serial,którego prózno szukać w TV... Smutne to że wszystkie fajne rzeczy takie jak seriale młodzieżowe,które kiedyś gościły czesto na antenie tv,młodziezowe programy,czy nawet dobranocka zostały zastąpione przez to co przynosi kasę...

Ja z sentymentem wspominam czasy gdy było co w TV oglądac i gdy czekało sie na popołudnia z "Dziewczyną i chłopakiem" , "Dudusiem i Poldkiem" czy "Panem Samochodzikiem" :?
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Śr kwi 23, 2014 06:45

Postprzez Rademenes » Pn kwi 28, 2014 18:10

A pamiętacie Arabellę. Genialny czeski serial z Blekotą,Pekotą,Mekotą i Rumburakiem,który wyglądał jak "czeski metal" :lol: :lol: :lol:
Rademenes

Postprzez Pankracy » Pn kwi 28, 2014 21:17

Pewnie że pamietamy. Nawet "kochałem się" w Arabelli :D Bardzo fajny serial dla dzieci,taki Harry Potter tamtych czasów :D Lubiłem też serial,też czeski "Pod jednym dachem". Świetnie się to oglądało. Z polskich pamiętam jeszce "urwisów z doliny młynów" i "Rodzine Leśniewskich" ale najbardziej utkwił mi w pamięci "Pan Samochodzik". To był mój ulubiony serial tamtych lat.
Pankracy

Postprzez Carrie » Wt kwi 29, 2014 19:27

Pod jednym dachem " było rewelacyjne. A pamiętacie tę piosenkę :?: :D

Chalupáři - Když máš v chalupě orchestrión

Z czeskich seriali pamiętam też "Kobietę za ladą" ale to raczej nie młodzieżowy serial. Arabella miała dalszy swój ciąg. W 94 roku powstał "Rumburak" a w 90 "Powrót Arabelli"

Obrazek
Carrie

Postprzez Karioka » Śr kwi 30, 2014 17:55

Kultowy status serialu skłonił czeską telewizję do wyprodukowania drugiego sezonu Arabelli.I myśle ze zupełnie niepotrzebnie :? W 1990 roku nakręcono 26 odcinków "Powrotu Arabeli". Nowa opowieść rozpoczyna się równo po dziesięciu latach, czyli w rocznicę ślubu Arabeli i Petra. Przez ten czas zaszły poważne zmiany. Irracjonalny socjalizm, z pomysłami jak z zagmatwanej bajki, przekształcił się w twardy kapitalizm. Dzieci dorosły Honzík i Mařenka są na pierwszym roku studiów. Pani Majerová owdowiała. Petr jest słynnym wynalazcą, a Arabela, z racji swoich umiejętności, jest wziętym tłumaczem mowy zwierząt ma nawet swój program w telewizji. Mimo najszczerszych chęci serial ten nie podbił aż tak serca publiczności jak część pierwsza. To już zresztą nie był ten klimat ... nie żył Menšsík.

Obrazek

Po drugie : oryginalna odtwórczyni roli głównej wyjechała do Niemiec i zajęła się prowadzeniem domu. "Ten sequel zupełnie mi się nie podobał - opowiada prasie Nagyová (odtwórczyni księżniczki Arabeli). Nie miał nic wspólnego z tą cudowną opowieścią, w której świat ludzi przenikał się ze światem baśni." Ja też tak uważam i dlatego jak wracam do Arabelli to ogladam jedynie pierwsza jej cześć.

"Pod jednym dachem" oglądałam niejednokrotnie i zaśmiewałam się do łez. Ponoć ten serial i bajka "Sąsiedzi" mają ze sobą coś wspólnego :D:
Bedac u naszych południowych sąsiadów byłam w miejscu gdzie rozgrywała się akcja serialu. Tak to teraz wygląda

https://www.google.pl/maps/@49.706489,1 ... !2e0?hl=pl

Ja pamiętam jeszcze jeden czeski serial jak przez mgłe.Miał tytuł "Goście" i był czymś w rodzaju "Powrotu do przyszłości" tyle że nagranym wcześniej.Nawet ostatni 24 odcinek nosi tytuł "Powrót do przyszłości" :D
Serial traktował o przygodach czteroosobowej ekspedycji z przyszłości ( z XXV wieku) w kraju komunistycznym rozbawiły niejednego. I słusznie - zabawne dialogi oraz sytuacje będące niewiedzą przybywających z przyszłości gości spowodowały, że serial ten ogląda się z przyjemnością. Na uwagę też zasługują pomysły scenarzysty i reżysera w jednym, dotyczące wynalazków z przyszłości, które w dzisiejszych czasach mocno nie zaskakują ale trzy dekady temu .... :)
Nie oglądałam tego wieki całe.
Karioka

Postprzez Peters1984 » Śr kwi 30, 2014 18:01

Pankracy napisał(a):Pewnie że pamietamy. Nawet "kochałem się" w Arabelli :D Bardzo fajny serial dla dzieci,taki Harry Potter tamtych czasów :D Lubiłem też serial,też czeski "Pod jednym dachem". Świetnie się to oglądało. Z polskich pamiętam jeszce "urwisów z doliny młynów" i "Rodzine Leśniewskich" ale najbardziej utkwił mi w pamięci "Pan Samochodzik". To był mój ulubiony serial tamtych lat.

A czytałeś co było podstawą do tego serialu czyli książki Nienackiego? PS. to Nalepa na avatarze?
Peters1984

Postprzez Nemesis » Cz maja 01, 2014 09:28

Masz rację Peters serial była na podstawie książek Nienackiego,kapitalnego pisarza. ja osobiście najbardziej lubię "Pana Samochodzika i templariuszy" gdzie główną rolę zagrał Stanisław Mikulski i "Wyspę złoczyńców" gdzie panem Samochodzikiem był Jan Machullski... "Praskie tajemnice" były znośne,chociaż Marek Wysocki w roli tytułowej był jak dla mnie za mdły... Ale tylko "Templariusze" były serialem,a o tym traktuje ten wątek,reszta to pojedyńcze filmy...
Jeśli chodzi o Vladimira Mensika,to był to aktor chyba tak popularny w Czechosłowacji jak dziś Adamczyk,Więckiewicz czy Karolak w Polsce :) "Pod jednym dachem" , "Arabella" , "Kobieta za ladą" i serial,którego jeszce nikt nie wymienił a był bardzo popularny w latach 80 "Latający Czestmir"... 6-odcinkowy film familijny w koprodukcji czechosłowacko-zachodnioniemieckiej o przygodach Czestmira Trnki (w tej roli Lukáš Bech), który za sprawą błękitnego meteorytu trafia na planetę kwiatów. Dzięki jednemu z nich może latać, dzięki drugiemu - przemieniać się w dorosłego. Bardzo lubiłem to oglądać ...
A pamięta ktoś z Was mini serial "Nikogo nie ma w domu" ? Nadawane były regularnie w programie "Piątek z Pankracym". :)

Z polskich jak przez mgłę (muszę sobie odświeżyć) pamiętam jeszcze serial na podstawie powieści mojego ulubionego pisarza Edmunda Niziurskiego "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa". 9-odcinkowy serial,którego nie widziałem lata całe :roll:

Obrazek
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez ALF » N lip 06, 2014 09:10

Nikt chyba nie napisał o serialu Przygody psa Cywila. A właśnie w czwartek przypomnienie w telewizji tego fajnego serialu.
ALF

Postprzez pretty maid » Wt lip 08, 2014 08:07

Zdecydowanie "Podróż za jeden uśmiech". Świetne role i przygody trzymające w napięciu. Wspomnień czar. 8-)
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Re:

Postprzez Karioka » Wt lip 08, 2014 09:11

ALF napisał(a):Nikt chyba nie napisał o serialu Przygody psa Cywila. A właśnie w czwartek przypomnienie w telewizji tego fajnego serialu.

Można go bez trudu obejrzeć na Youtubie. Ja jakoś nie przepadałam za tym serialen ze wzgledu na głównego aktora. jakoś mam na niego alergię :D Ale piesek świetny.

Obrazek
Karioka

Postprzez » Wt lip 08, 2014 09:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do W świecie filmu