Powrót do przyszłości

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Re: Powrót do przyszłości

Postprzez Teo » Śr cze 18, 2014 12:42

Ze wszystkich rzeczy pokazanych w filmie chyba najprędzej doczekamy się czegoś podobnego do deskolotek, ale napewno nie w 2015 - swoją drogą ciekawe czy się przyjmie ;). Rozwój technologiczny poszedł w zupełnie innym kierunku. Rzeczywistość przyszłości będzie przypominała tą z filmu "Tron" i "Matrix" (virtual reality) a nie Powrotu do Przyszłości II.Wiadomo, że ludzie w latach 80'tych mieli zupełnie inne wyobrażenie o przyszłości...
Ale cóż.Okazało się, że są cząsteczki szybsze od prędkości światła, co za pewnie kilka lat ułatwi nam podróż w czasie. Poza tym gdyby ludzie skupili się na innych rzeczach niż produkcja smartfonów, nowych komputerów, tabletów etc to może już by było coś w rodzaju latającego samochodu :D
Teo

Postprzez » Śr cze 18, 2014 12:42

Postprzez WoyteK » Śr cze 18, 2014 13:00

Na swiecie jest za duzo zmiennych aby mozna bylo przewidziec rozwoj swiata w przyszlosci, wystarcza spojerzec chodzby sobie na pocztowki z roku 1900r jak ludzie wyobrazli sobie swiat w roku 2000r, nic sie nie sprawdzilo, chodz wszystko co zaprezentowali jest mozliwe, ale tego nie ma.
Mozna skupic sie nad tym co juz jest a zostalo zaprezentowane.
Technologi holograficznej to na pewno sie doczekamy gdyz juz obecnie sa prowadzone nad tym prace. Nie wiem czy wiecie ale MR Fusion, tez juz istnieje, (nie koniecznie taki jak w filmie, ale potrafi przerobic plastikowe smieci na paliwo) do masowej produkcji nie wjedzie bo nie pozwoli na to lobby paliwowe, dopoki nie wyssa ostatniej kropli ropy z Ziemi.
W filmie mamy zaprezentowana kurtke ktora sama sie suszy. Obecnie jest wymyslony preperat ktory w ogole nie doprowadzi do zamoczenia przedmiotu, a ni nic sie do niego nie przyczepi, oparty na nanotechnologi.
plaskie telewizory, ktory widzimy w domu Martego sa juz od dawna, jak rowniez zdanie "ogladasz telewizje dla odmiany ?" Rowniez wpasowuje sie w obecne czasy, spora czesc osob telewizji juz nie oglada, w tym ja i to od X lat.
Drzwi na dotyk, tez juz mozna spotkac, sa specjalne klamki nawet i na allegro otwierajace zamek po skanie odcisku palca, jak rowniez w nowych samochodach rowniez nie potrzebujemy wyciagac "kluczyka" z kieszni. Maja czujnik zblizeniowy i drzwi otwiera sie za dotknieciem na klamce przycisku, tak samo odpalanie, wystarczy ze bedzie kluczyk w zasiegu i auto odpali.

Co do latajacych pojazdow, wlasnie przyklad takiej nie przymyslanej wizji, wyobrazciee sobie wypadek w powietrzu i kupe zelastwa z mnostwem odlamkow spadajaca na miasto mogaca kogos zabic lub powaznie cos uszkodzic. Z tego tez powodu tego sie nie doczekamy. Trasnsport na ziemny jest bezpieczniejszy i praktyczniejszy.
WoyteK

Postprzez Luiza33 » Cz cze 19, 2014 12:45

Ale coś na kształt maila i skype przewidzieli gdy Marti rozmawia z szefem a ten mu mailofaksa o zwolnieniu przysyła. :D Mnie najbardziej podobała sie część gdy Marti stara się przekonac swego gamoniowatego ojca by zakochał się w matce :lol: i część dziejąca się na Dzikim zachodzie.
Luiza33

Postprzez roxana » N lis 09, 2014 20:15

Pierwsza i trzecia część świetna. Dwójki nie lubię jakoś tak bardzo. Ale film super.
roxana

Postprzez Jessie » Pt sty 23, 2015 15:09

Według mnie zakończenie strasznie zepsuto. Szczególnie ten pociąg mnie wkurza. Ogólna koncepcja trylogii jest przecież całkiem realna.Oczywiście podróże w czasie są praktycznie niemożliwe, ale cała koncepcja z autem jako wehikułem jest całkiem sensowna. Plus wszystko co w serii powiedziano o podróżach w czasie - to też ma sens. A tutaj nagle pociąg, który wygląda strasznie nierealnie i na dodatek lata!! Ale film mimo kilku nielogicznych sytuacji naprawdę świetny!
Jessie

Postprzez » Pt sty 23, 2015 15:09

Poprzednia strona

Powrót do W świecie filmu