Powrót do przyszłości

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Powrót do przyszłości

Postprzez Nemesis » Pt lis 29, 2013 20:37

Powrót do przyszłości to seria trzech filmów fantastyczno-naukowych w reżyserii Roberta Zemeckisa nakręconych w latach 1985, 1989 i 1990. Głównymi bohaterami filmów są dwaj przyjaciele - nastolatek Marty McFly (Michael J. Fox) i dr Emmett 'Doc' Brown (Christopher Lloyd), podróżujący w czasie DeLorean'em, który dr Brown wyposażył w napęd czasowy.

W pierwszej części podczas testowania przetworzonego na maszynę czasu DeLoreana Marty zostaje przeniesiony do roku 1955, gdzie poznaje swoich rodziców i przypadkiem zapobiega ich pierwszemu spotkaniu. Zagrożony wymazaniem z istnienia Marty, z pomocą młodszego o 30 lat doktora, stara się naprawić zniszczony ciąg wydarzeń i znaleźć źródło zasilania, które pozwoli mu uruchomić napęd czasowy i wrócić do swojego czasu.

Druga część to juz pełna gmatwanina zdarzeń :D Doc Brown przenosi Marty'ego i jego dziewczynę do roku 2015, gdzie muszą zapobiec tragedii rodzinnej, która ma dotknąć ich dzieci. Gdy wracają do roku 1985, znajdują Hill Valley przekształcone w gniazdo hazardu i walk gangów ulicznych. Aby naprawić linię czasu, Marty i Doc muszą znaleźć podróżującego w czasie winowajcę i wrócić do roku 1955, w którym muszą unikać swoich odpowiedników z pierwszej części.

Trzecia część to niesamowita parodia westernu... Marty decyduje się nie wracać do lat 80., tylko odnaleźć doktora Brown, który przepadł z DeLoreanem w roku 1885. Doc, na wieść o grożącej mu śmierci, decyduje się wrócić z Martym do roku 1985 i ostatecznie zniszczyć wehikuł. Podróż w czasie wymaga jednak rozpędzenia samochodu do odpowiedniej prędkości, co nie jest łatwe w realiach Dzikiego Zachodu. Ponadto Doc zakochuje się w przypadkiem uratowanej kobiecie i postanawia zostać z nią w 1885 roku,co jeszcze bardziej utrudnia powrót do przyszłości.

Dla mnie to jeden z najlepszych filmów lat 80. Szczególnie pierwsza i druga część...dla mnie bomba.Oglądałem go już tyle razy ale nigdy nie mam dość. :D

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Pt lis 29, 2013 20:37

Re: Powrót do przyszłości

Postprzez Athena » Wt gru 03, 2013 16:15

Ten film to jakby wizytowka lat 80-tych.Christopher Lloyd zagral w tym filmie mistrzowsko :D Zagral takze w Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka,w roli Kruge.Nawet przy takiej charakteryzacji nie trudno go poznac :D
Obrazek
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Nemesis » Cz gru 12, 2013 05:20

Warto też wspomniec o znakomitej muzyce z tego filmu.... Szczególnie w pierwszej części jest ona znakomita,a najbardziej moją uwagę zwróciło cudowne nagranie z balu,na którym ojciec Martiego miał pierwszy raz pocałować matkę chłopaka...
W przeciwnym razie nastąpiłoby zakłócenie continuum czasoprzestrzennego :D

Marvin Berry And The Starlighters - Earth Angel (Well you be mine)

Piekna piosenka z lat 50...a cała track lista też znakomita:

1. The Power Of Love - Huey Lewis
2. Time Bomb Town - Lindsey Buckinham
3. Back To The Future*
4. Haven Is One Step Away - Eric Clapton
5. Back In Time - Huey Lewis
6. Back To The Future Overture*
7. The Wallflower (dance With ME Henry) - Etta James
8. Night Train - The Starlighters
9. Earth Angel - Marvin Berry and The Starlighters
10. Johnny B. Goode - Marty McFly and The Starlighters

Właśnie w otwierającym "trylogię" filmie znalazła się najlepsza muzyka...choć i w trójce...pojawili się panowie z ZZ Top :D

ZZ Top - Doubleback

Utwór w aranżacji samego Alana Silvestri...

Ciekawostką są też sceny wycięte z filmów...które w finalnej wersji się nie pojawiły..

Kilka z nich:

Część 1

Budka telefoniczna
George w czasie balu dzwoni do zegarynki z automatu telefonicznego, gdzie zostaje zamknięty przez innych uczniów.

Darth Vader (wersja rozszerzona)
Jest to rozszerzona wersja sceny z Darthem Vaderem. Pod koniec Marty usypia George'a chloroformem – dlatego zaspał on następnego dnia.

Ona ściąga Marty widzi, jak jego mama ściąga w czasie testu w szkole.

Osobiste rzeczy Doktora
Doc ogląda swoją walizkę, która była w wehikule czasu. Znajduje m.in. suszarkę do włosów i Playboya.

Uszczypnij mnie Marty po przybyciu do Hill Valley w 1955 roku, prosi nieznajomą kobietę, aby go uszczypnęła.

Część 2

Stary Biff znika
Stary Biff po powrocie do 2015 roku znika, co spowodowane jest tym, iż Lorraine (jako jego żona) zabija go w latach 90. XX wieku.

Spalona szkoła Scena, w której Marty odwiedza spaloną szkołę.

Marty spotyka Dave'a
Marty spotyka Dave'a, który zostaje wyrzucony z kasyna Biffa.

Stary Terry i Stary Biff
Scena, w której występują Marty, Stary Terry i Stary Biff w 2015 roku. W wyniku sprzeczki pada data 12 listopada 1955. Wydarzenie to miało skłonić Biffa, który ukradł później wehikuł, aby przeniósł sie w czasie dokładnie w ten moment.

Część 3

Tannen zabija Szeryfa Stricklanda strzałem w plecy, na oczach jego syna.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Belial71 » So gru 14, 2013 17:35

Bardzo lubię Powrót do przyszłości . Duża doza dobrego humoru . A Biff i profesor po prostu mistrzostwo
Belial71

Postprzez Nemesis » N gru 15, 2013 07:56

Belial71 napisał(a): A Biff i profesor po prostu mistrzostwo

Dokładnie....Każda mina Lloyda w tym filmie rozwala... :lol: I te słynne "O Boziu" :lol: A Biff...w roli rewolwerowca i Biffa z przyszłości (stary Biff) - rewelacja..
Aktor grający Biffa grał również w Batmanie,a w filmie "Camp Nowhere" spotkał się z Ch.Lloyd'em (doktorkiem)... Obaj grali jedne z głównych ról... :D
Kiedyś była mowa o kontynuacji serii...teraz to już raczej niemożliwe bo przecie Michael J.Fox nie byłby w stanie... :?

"- To twój ojciec?
- Tak
- Może jesteś adoptowany? "

"- Potrzeba tylko trochę plutonu
- Może w 1985 można go kupić w każdym sklepie, ale w 1955 to raczej rzadki towar. "

"- Dlaczego chcesz ją zaprosić?
- W nocy przyszedł do mnie Darth Vader z planety Wulkan i powiedział, że stopi mi mózg jak tego nie zrobię. "

Kultowe cytaty... :lol:
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Geminiman » Śr sty 01, 2014 16:16

Nemesis napisał(a): Biff...w roli rewolwerowca i Biffa z przyszłości (stary Biff) - rewelacja..

Biff Tannen był od zawsze osobnikiem skrajnie antypatycznym. Agresywny, nadpobudliwy, wredny, nadęty buc. W drugiej części niemal 80-letni Biff z 2015 roku cofnął się w czasie do roku 1955, gdy nastoletniemu samemu siebie dać Almanac z lat 1950-2000, w którym są wyniki wszystkich najważniejszych spotkań sportowych z drugiej połowy XX wieku. Właśnie wtedy gdy doktor i Marty wrócili z 2015 roku do 1985 roku, nastąpiła alternatywna rzeczywistość. Biff stał się władcą USA, które stało się potężnym molochem opartym na hazardzie i przestępczości. Zawsze mi się podobało jak Marty robił Biffa w balona. A zawsze było to lądowanie w kupie gnoju (ma za swoje wredny drań). PS: Wiecie o tym że druga i trzecia część tej serii powstały jednocześnie, podobnie jak Matrix: Reaktywacja i Matrix: Rewolucje.
Geminiman

Postprzez Lea » Wt kwi 01, 2014 06:54

Wspaniały film, znakomicie oddaje klimat lat 80. I te efekty specjalne - kto powiedziałby że ten film ma aż 23 lata!?

Jedno mnie intryguje... na początku filmu gdy Marty nagrywa kamerą, Doc. Brown mówi że DeLorean ma napęd elektryczny. Tymczasem w dalszej części filmu można się przekonać że ma on napęd benzynowy (dziurawy przewód paliwowy, w 3 części filmu)...

Mimo to nie zmienia to mojej oceny filmu, który uważam za arcydzieło i świetną zabawę do dziś.
Lea

Postprzez Carrie » N kwi 27, 2014 06:09

Świetny film. Podobno w pierwotnej wersji zamiast w auta, miała być lodówka przenosząca w czasie. Tak pokazywali historię tego filmu w NG! Dobrze że wybrali do tego te kultowe auto.Jak napisałam film świetny jednakze mozna odnalezc wiele blędow w logice. Na przykład Biff z 2015 cofa sie do 1955, zmienia przeszlość, po czym wraca do 2015 gdzie jest Mart z Doc'iem. A tu powinna byc juz zmiana, bo caly okres do tego czasu zostal przecież zmieniony.
Carrie

Postprzez Stormbringer » Cz cze 12, 2014 08:43

Wczoraj na pulsie była pierwsza część tego filmu. Uśmiałem się setnie patrząc jak doktorek pomaga Martiemu w powrocie do domu. Film legenda i mało znam osób które go nie lubią
Stormbringer

Postprzez Deimos » So cze 14, 2014 15:16

Klasyka lat 80. Marty,doktor,Biff rewelacyjnie odegrane. Wizja 2015 troche mijająca się z faktami ,ale to wiemy dopiero dziś. Szkoda tylko że nie powstała czwarta część.
Deimos

Postprzez » So cze 14, 2014 15:16

Następna strona

Powrót do W świecie filmu