Czas Honoru

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Czas Honoru

Postprzez Dżoanna77 » Pt sie 01, 2014 17:41

Dziś 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i TVP 2 wyemituje po 20 specjalny odcinek "Czasu Honoru" poświęcony właśnie dniu 1.08.1944 r. Od wrzesnia zaś rusza kolejny sezon tego świetnego serialu, tym razem akcja cofa się do tych trudnych warszawskich dni 44 roku. Jako miłośniczka historii oczywiście śledzę ten serial od poczatku i muszę przyznać że dawno nie widziałam tak dobrego polskiego serialu historycznego,a przecież w przeszłości szczyciliśmy się dobrym historycznym filmem. Mimo paru błędów uważam "Czas Honoru" za naprawdę udany.
Dżoanna77

Postprzez » Pt sie 01, 2014 17:41

Re: Czas Honoru

Postprzez ReNatka » So sie 02, 2014 17:29

Lubię ten serial, ale wątki miłosne są zupełnie nietrafione. I te cofnięcie w czasie w nowym sezonie. Czy nie po to tylko by aktorzy którzy "umarli" mogli jeszcze dorobić? Nie można było od razu, chronologicznie tego nagrać? A ten wczorajszy odcinek w takim momencie przerwany :!: Myślałam że pogryze telewizor. Ale od 7 września siadam i jak co sezon oglądam mimo wszystko :D
ReNatka

Postprzez jollyroger72 » So sie 02, 2014 18:24

Jak wiele seriali, pierwsze serie są OK, a później już tylko gorzej... Po co coś ciągnąć na siłę :?: :!:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Dżoanna77 » Śr sie 13, 2014 10:17

jollyroger72 napisał(a):Jak wiele seriali, pierwsze serie są OK, a później już tylko gorzej... Po co coś ciągnąć na siłę :?: :!:

Na razie jeszcze dają radę,chociaż te czasy powojenne rzeczywiście już troszkę nudnawe się stają, a po sezonie ukazującym Powstanie Warszawskie ma jeszcze powstać sezon 8 kończący wątki z sezonu 6 bo przecież własciwie tak bez głowy został on przerwany.
Na razie jednak dni pozostały do rozpoczęcia właściwego sezonu 7.
Kilka nowych postaci sie w nim pojawi ,ale o tym opowiedzą filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=5jbK4W_5Uls

https://www.youtube.com/watch?v=JoOdotTjMt4
Dżoanna77

Postprzez Dżoanna77 » Pn wrz 08, 2014 09:18

Obejrzałam wczoraj pierwszy odcinek nowej serii. Fajnie, że zachowali ciągłość po sezonie który zakonczył się gdy Lena zaczęła rodzić a gubernator Fisher jakoś uratował się z rzeki. Pierwszy odcinek "Powstania" pokazał że to ewidentna kontynuacja IV sezonu i że znów będzie to sezon na poziomie. Powrócili starzy znajomi Janek, Celina i Romek hiperprzystojny z wąsami :D Są jednak dwie wady. Borys Szyc, którego nie cierpię i to że to tylko 50 minut i trzeba tydzień czekać.
Dżoanna77

Re: Czas honoru

Postprzez Dżoanna77 » Wt paź 28, 2014 08:28

Coraz więcej wątków których nie rozumiałam oglądając sezon 5 i 6 zaczyna się wyjaśniać. Warto było czekać na "Powstanie". Rafał Królikowski dla mnie absolutnie nr jeden. Rola w punkt trafiona! Za to Szyc jest tu jak zwykle drętwy.
Powstanie to sezon pełen niespodzianek i już się nie mogę doczekać niedzieli :)
Dżoanna77

Postprzez Coffey » Cz lis 13, 2014 12:35

To nie jest już nawet śmieszne. Brak fabuły, brak akcji, brak realiów, brak niemieckiej postaci z krwi i kości, która dałaby się Powstańcom we znaki... Wszystko to jest takie płytkie i oklepane, że aż boli.Do tej serii mam jedno pytanie. Czy to na pewno powstanie? Bo samo wchodzenie i wychodzenie z kanałów to juz nie powstanie. Musiał,na którego nie mogę już patrzeć gra gorzej niż w Rodzince Pl, Szyc zależnie od widzimisie jest psycholem i nie jest psycholem. wszystko to przypomina mi jakąś operę mydlaną. Powstanie jest najgorszym ze wszystkich sezonów.
Coffey

Postprzez jollyroger72 » N lis 16, 2014 20:59

Coffey napisał(a):To nie jest już nawet śmieszne. Brak fabuły, brak akcji, brak realiów, brak niemieckiej postaci z krwi i kości, która dałaby się Powstańcom we znaki... Wszystko to jest takie płytkie i oklepane, że aż boli.

Potwierdzam. Bez sensu jest ta część o Powstaniu. W ogóle ten serial powinien się zakończyć po 3, 4 seriach, kiedy był megapopularny.
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Dżoanna77 » N lis 16, 2014 21:26

To właśnie Powstanie miało być 4 sezonem, ale z różnych względów nie nakręcili go wcześniej. Nie zgadzam się oczywiście z Wami, uważam że poziom Powstania jest dużo wyższy niż sezonu 6, który przerwali strasznie głupio. Ale każdy może mieć swoje zdanie. Dzisiejszy odcinek zakończył wreszcie karierę Szyca w tym serialu. Już dawno powinna go Celina zabić. Szkoda Wilka i Zosi. Smutny, ale świetny odcinek dziś był :(
Dżoanna77

Postprzez » N lis 16, 2014 21:26

Powrót do W świecie filmu