Ulubione filmy animowane

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Ulubione filmy animowane

Postprzez Deimos » So lis 30, 2013 12:20

Jak zapatrujecie się na współczesne animacje ?
W latach 80 były typowo rysunkowe bajkidla dzieci,teraz robione wszystko komputerem,no i te bajki sa dla dzieci lecz troszke starszych.Ja i moja córka uwielbiamy wprost Shreka i Madagaskar

Obrazek Obrazek

Z dawniejszych czasów pamietam bajkę Król Lew :)

Obrazek

Natomiast nie przepadam za Epoką Lodowcową :wink:

Obrazek
Deimos

Postprzez » So lis 30, 2013 12:20

Re: Ulubione filmy animowane

Postprzez Nemesis » So lis 30, 2013 14:59

Ja,choć mam duzy sentyment do starych bajek,bardzo lubie,wręcz uwielbiam zarówno Shrek'a jak i Epokę....

Bardzo dużo tym bajkom daje dubbing....
W "Shreku" genialny Stuhr w roli osła,Malajkat w roli kota a w "Epoce..." równie świetny Pazura w roli leniwca...

Zresztą w Shreku chyba najlepsza jest rola osła,w kazdym języku dubbing jest super... W angielskiej wersji głos mu daje Eddie Murphy (nie trza rekomendować) , w fińskiej świetny aktor komediowy Jukka Rasila...
Zresztą udział Cameron Diaz w angielskiej i Zamachowskiego,Ferency'ego w polskiej też wiele daje tej bajce...
Podobnie zresztą jest w Epoce...Fronczewski i Malajkat super....

Dubbing to 70% takich filmów....

A jak można nie lubić wiewióra? To sól "epoki" :lol:

Obrazek

No i te powiedzonka.... To dodaje dubbingowi wiele i sprawia że człowiek trzesie się ze smiechu...

Epoka Lodowcowa

- Jeśli w ogóle znajdziesz dziewczynę, to musisz być jej wierny i dziękować, że cię chce.

- Nie jestem tłusty! To tylko futro to dlatego jestem taki... puszysty.

- Nie ma żadnego MY! Nigdy nie było NAS! Na dodatek beze mnie nie mówiłbyś nawet JA!

- Zostawili mnie! Co rok ta sama heca! Dlaczego nikt mnie nie kocha? Nikogo już nie obchodzi dola Sida, leniwca! Dobra, jak nie to idę sam.

Ela: A co ci się we mnie podoba?
Maniek: Co? no ten... yyy.. ja wiem no.. wiesz masz zgrabny.. yyy... tył?
Ela: To znaczy jaki?
Maniek: W miarę duży.
Ela: Aaa, tak tylko mówisz.
Maniek: Nie, nie! No naprawdę, jest wielki, największy, wielki tyłek jaki widziałem!
Ela: Ooo, jaki ty jesteś słodki...

Maniek: Ela? zdajesz sobie sprawę, że teraz możemy uratować nasz gatunek?
Ela: Serio? Niby w jaki sposób?
Maniek: Yy, tego... no wiesz
Ela: Oo! Yyy, czy ty aby... Jestem mamutem od pięciu minut i już na mnie lecisz?

- Uou! Aż mi łapy płoną, płoną płoną! Chodzę se na paluszkach, na paluszkach, na paluszkach.

- Jeśli nie wyplujesz Jaśka wyprowadzę was z placu zabaw.

Shrek

- A jak zobaczysz taki długi, ciemny tunel to nie idź w stronę światła!

- Dobra, Ty załatw smoka, ja biorę na siebie schody (...) Znajdę je skubane i skopię im poręcz tak, że nie będą wiedziały, którędy na górę, a co! Bezwzględny będę, zero litości! Znam karate czwarty stopień, wtajemniczenia, no nie? Ale będzie jatka, no będzie rzeźnia normalnie!

- Ja też się bałem ciemności! Aż pewnego dnia... Chociaż nie. Ja wciąż się boję ciemności.

- Nie kręć mi tu o siarce. Siarką mi tu nie mydli. Siarka przy tym to perfuma.

- Nie patrz w dół! Nie patrz w dół! Nie patrz w dół! Shrek, ja w dół patrzę! (no tu Stuhr przeszedł samego siebie :D )

- Żwirek kręci z Muchomorkiem!

- Oślepłem, oślepłem! Czy jeszcze kiedyś zagram na skrzypcach?!

- To ja się wrócę do WC... (wchodzi kelner z kolacją) Albo nie! Wytrwam!

- Madre de Dios, Julio Iglesias, FC Barcelona...

- I co? Mamy tak stać, jak ten cieć przy hałdzie żwiru i czekać na cud?

- Jam Puszek Okruszek, kto ze mną zadrze umarł – w butach!

- Eeh... no... eee... Widzę autostrady i stadiony. :lol:

- Na pomoc!!! Jakiś starszy pan mnie zaczepia i udaje, że jest w moim wieku!

Tak jak wspomniałem,mam wielki sentyment do starych bajek,ale te dwie wręcz uwielbiam...szczególnie własnie za to co wyrabiają Stuhr,Pazura,Malajkat,Ferency,Mann,Zamachowski i Fronczewski :D

No i dla wiewióra... :lol: :lol: Który sie w trzeciej częsci zakochał,zapominajac o całym świecie....
Ale chłopak w porę oprzytomniał widząc jak marudną i niezdecydowaną kobitkę wybrał i...uciekł gdzie pieprz...

Obrazek
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Athena » So lis 30, 2013 18:43

Shrek,Madagaskar,Król Lew. To sa swietne bajki dla kazdego przedzialu wiekowego.Ja Uwielbiam jednak Epoke Lodowcowa,ten wiewiór choc nie mowi ani slowa poprostu mnie rozwala :D Mam nawet pluszowego wiewióra ktorego na strzelmicy ustrzelil mi moj facet :mrgreen:
Dialogi sa rozbrajajace w kazdym z tych filmow,ale podobno juz nie bedzie wiecej czesci tych bajek ....
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Deimos » Wt gru 03, 2013 07:20

Ja własnie przez tego wiewióra nie za bardzo lubię "Epokę Lodowcową". Jakoś mnie drażni. Ale zgadzam się dubbing jest równie dobry jak w Shreku.Pazura przechodzi samego siebie w roli leniwca. Zresztą w Shreku też w czwartej części był doskonały w roli Rumpelickiego. :D
Deimos

Postprzez Athena » Wt gru 03, 2013 14:15

Deimos napisał(a):Ja własnie przez tego wiewióra nie za bardzo lubię "Epokę Lodowcową". Jakoś mnie drażni.

Ale to najwazniejsza "postac"w Epoce,nic nie mowi ale wszystko zaczyna sie od nigo. To on sciaga wszystkie nieszczescia na bohaterow,dzieki niemu sie kreci akcja :D
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Sebastian1981 » Cz gru 05, 2013 16:01

Jeślli chodzi o bajki , to preferuje te starsze , klasyczne już.Zawsze chętnie obejrze Scooby Doo, a nawet smerfy lub krecika.Dzisiejsza amnimacja komputerowa, kompletnie mi nie odpowiada.
Sebastian1981

Postprzez Nemesis » Cz gru 05, 2013 16:15

Ja również uwielbiam bajki z dzieciństwa...Smerfy, Krteka, Jaskiniowców, Scoobiego, Gumisie czy Bolka i Lolka...Wszak to jest to na czym się wychowałem i przy czym dorastałem... Ale spróbuj dzisiejszym dzieciom zaproponować te kreskówki... Ja próbowałem....to syn mnie wyśmiał.... Dzisiejsze dzieci z doby komputerów nie rozumieją ile trzeba sie było natrudzić by taką bajke zrobić... Wychowani na Cartoon Netwoork i innych kreskówkach typu bij - zabij nie znają Kota Filemona czy Misia Uszatka...
Którego kochaja nawet w Finlandii... :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=vC__zXnifdo
Inna sprawa że publiczna TV zabrała wszystkie dzieciece i młodzieżowe programy nie dając dzieciom wyboru :?
Współczesne animacje ja akurat lubię...ale magia tamtych bajek jest na pewno większa...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Geminiman » Wt gru 31, 2013 07:14

Ja oglądałem takie anime o tytule Ulysses 31 (1981 r.) gdy chodziłem do przedszkola. Jest to interesujące połączenie mitów greckich i Gwiezdnych Wojen. Główny bohater wygląda jak Jezus(!) i walczy mieczem świetlnym. W paru odcinkach słyszałem głos Krzysztofa Ibisza (tak tego z Polsatu). Główny wątek polega na tym że tytułowy bohater naraził się starożytnym greckim Bogom, zabijając Cyklopa. Bogowie rzucili klątwę na załogę statku "Odyseja" a statek błąkał się w otchłani kosmicznej. Jednak wszystko w końcu dobrze się kończy.
Geminiman

Postprzez Geminiman » Śr sty 01, 2014 16:22

Jestem zagorzałym zwolennikiem tradycyjnej animacji rysunkowej i osobą która jest wyjątkowo negatywnie nastawiona do komputerowego CGI. Jeśli chodzi o ostatni rysunkowy film Disney'a sprzed paru lat, to okazało się że z wielkiej chmury spadł mały deszcz. Mam na myśli Księżniczkę i Żabę oraz jego nagłaśnianie przed premierą tym, że jego główna bohaterka Tiana jest mulatką (podobno jej wzorcem była Rihanna). Jednak to nic nie pomogło gdyż współczesne dzieci są zbyt mocno skażone CGI. Film bardzo szybko popadł w zapomnienie i teraz mało kto go pamięta.
Geminiman

Postprzez Markiz de Sade » Pt lut 14, 2014 16:10

Na pierwszym miejscu stawiam serię "Było sobie życie" "Był sobie człowiek" i "Byli sobie odkrywcy". Albert Barillé zrobił serial,który bawiąc uczy.
Markiz de Sade

Postprzez » Pt lut 14, 2014 16:10

Następna strona

Powrót do W świecie filmu