Kogel Mogel

Wszystko co dotyczy X muzy... o ulubionych filmach (nie tylko fabularnych) ,kultowych serialach oraz o tym co warto zobaczyć i co nowego w świecie filmu...

Re: Kogel Mogel

Postprzez Nemesis » Cz sty 08, 2015 22:41

Jedna z moich ulubionych komedii lat 80. Babcia z pieskiem niewyjęta. Szkoda że już odeszła, zresztą tak jak Jerzy Turek grający tatusia,który tą rolą zabija :) Tak samo jak i Łaniewska ze swoim "córciu córciu Ty już długo panienką nie będziesz" :D A i jeszcze Ewa Kasprzyk grająca totalną idiotkę :D Mógłbym właściwie wymieniać bez końca. Bo i Wardein i młody misiek Koterski w roli Piotrusia przypinający babci motyla do kapelusza i robiący z matką co chce :D Jedynym nieporozumieniem jak dla mnie jest obsada roli męża Kasi ale to i tak nie umniejsza tego że to bardzo fajna komedia. No i realia tamtych lat przypominają człowiekowi młodość.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Cz sty 08, 2015 22:41

Postprzez winter_sadness » Pt sty 09, 2015 08:18

Mimo doskonałej komedii w jakiej zagrali. Dariusz Siatkowski zmarł w niejasnych okolicznościach a Grażyna Błęcka-Kolska straciła córkę. Smutne.

Jeśli chodzi o film to naprawdę jest bardzo dobrym kinem komediowym ale zastanawia mnie jeden fakt - film jest komedią ale główna bohaterka to postać iście tragiczna bo pomimo wielkiej chęci studiowania finalnie grzęźnie na wsi, na roli w dodatku będąc w ciąży. Ogólnikowo komedia prześmieszna ale postać Kasi i brak realizacji jej perspektyw życiowych trochę smuci.
winter_sadness

Postprzez Sagittarius » Pt sty 09, 2015 09:28

Uwielbiam. To dopiero były filmy , a nie jakieś szmiry typu "To nie tak jak myślisz kotku" :wink:
Sagittarius

Postprzez Mycha » Pt sty 09, 2015 13:26

Marian, no zrób coś. Zobacz, przecież on jest jakby bez spodni! :lol:
ty może i głupia nie jesteś, ale rozumu to ty nie masz za grosz! :lol:
Jeszcze jednej brakuje. Dla pewności trzeba będzie skrzynkę dokupić.:lol:
To ile gości będzie [na weselu]?
Kameralnie, 150.
No pewno, te huczne śluby to już przeżytek. :lol:

Uwielbiam ten film. Chociaż znam go na pamięć za każdym razem płaczę ze śmiechu :D
Mycha

Postprzez Gabi » Pt sty 16, 2015 13:42

Dla mnie ten film ma większą wartość niż wszystkie "Misie", "Seksmisje" i te inne. To moja ukochana polska komedia, taka prosta, w polskich realiach, na polskich ulicach. Żadnych efektów specjalnych, nic specjalnego, ale to wszystko razem... A gdybym kiedyś miała szczęście zobaczyć pana Turka to chyba bym mu się rzuciła na szyję :) Jego rola pana Solskiego była genialnie odegrana.
Gabi

Postprzez Jessie » Cz sty 22, 2015 16:29

Mefistofeles napisał(a):Dla mnie to koszmarnie przaśny, antyinteligencki, antykobiecy film z drewnianą Błęcką-Kolską (w takiej komedyjce pół biedy - ale psuje dla mnie wszystkie filmy swojego męża, skądinąd bardzo dobrego reżysera). Ideał kobiety wg tego filmu - niewykształcona, uległa gęś rozpłodowa kręcąca się w 10. ciąży po brudnym gospodarstwie swoje męża. Ideał faceta wg tego filmu - prymitywny półgłówek mający gdzieś to czego chce jego partnerka, 100% maczo z pokrytych obornikiem pól;> Na plus - babcia Piotrusia

Ja tam nie widzę niczego antykobiecego. Film, a szczególnie komedia ma bawić. I ten właśnie bawi, przyjemnie się go ogląda. A co przyjemnego w filmach gdzie co chwila k... i ch... i na końcu i tak nie wiadomo o co chodzi.
Jessie

Postprzez » Cz sty 22, 2015 16:29

Poprzednia strona

Powrót do W świecie filmu