Co czytacie?

Dzielcie się tym co warto przeczytać,jakie książki i autorów lubicie...

Re: Co czytacie?

Postprzez BlackVelvet91 » Pt lut 06, 2015 19:30

Jak już chodzi o biografię, to ja polecam tą. Znakomita książka, fajnych rzeczy się można dowiedzieć :)

Obrazek
BlackVelvet91

Postprzez » Pt lut 06, 2015 19:30

Postprzez Jovita » Śr lut 11, 2015 19:15

Katherine Howe - "Zaginiona księga z Salem".

Urocza, czarodziejska, magiczna powieść, której akcja dzieje się współcześnie, ale ma swą genezę w XVII wieku, w czasach słynnych procesów czarownic z Salem.
Connie Goodwin, absolwentka Harvardu, spędza lato w rodzinnym mieście położonym niedaleko miejsca dramatycznych wydarzeń sprzed lat, zbierając materiały do swojej pracy doktorskiej. Porządkując opuszczony dom babci, który rodzina postanowiła sprzedać, Connie trafia na trop zagadki, która uświadamia jej osobisty związek z okrutnym losem dawnych uzdrowicielek, skazanych na śmierć za czary. Connie odkrywa, że skazane kobiety należały do jej rodziny, ale nie jest to jedyne powinowactwo. Jak ktoś lubi takie opowieści polecam. Warto.
Jovita

Postprzez ALF » Cz lut 12, 2015 17:38

Ja bym polecał "Wspólny pokój" Z. Uniłowskiego
ALF

Postprzez Dafne » Pt lut 13, 2015 13:03

Dwie ostatnio przeczytane ksiąźki pokazały świat takim, jakim jest i bardzo zmieniły moje spojrzenie na niektóre sprawy. A mowa o "Wiadomości od nieznanej, chińskiej matki" - Xinran oraz "Dziewczynce w zielonym sweterku" - Krystyny Chiger, Daniela Paisnera
Obie książki są cudowną, a zarazem tragiczną i smutną opowieścią i opowiadaja o sile człowieka. Trudno, by oczy się nie zaszkliły.
Dafne

Postprzez Harpia » Śr lut 18, 2015 18:51

Polecam Lady Marion trzecia cześć trylogii Coehlo "Demon i panna Prym"

Książka o dobru i złu, w świecie w ludziach, jak je zwycieżac, o genezie ludzkiego strachu i uprzedzeń. Paulo Coehlo jak zwykle porusza sie po granicy
intymnych przeżyc i robi to mistrzowsko! Nie sposób tej książki nie przeżywać.
Harpia

Postprzez Xerice » Wt lut 24, 2015 11:40

A ja obejrzałam film i teraz biorę się za książkę "Pięćdziesiąt twarzy Greya" :D
Xerice

Postprzez » Wt lut 24, 2015 11:40

Poprzednia strona

Powrót do Czytelnia forum Paradise