Co czytacie?

Dzielcie się tym co warto przeczytać,jakie książki i autorów lubicie...

Co czytacie?

Postprzez Athena » Cz lis 28, 2013 15:04

Bardzo duzo czytam ksiazek historycznych.Pewnie zaskocze ale lubie Sienkiewicza "Trylogia" czytana nie filmowana polykam na jeden raz,nie namawiam bo pewnie to lektora wiec was nudzi :wink: Fantastyczne. Asimova "Fundacja" bije wszystkie SF na glowe polecam.Horrory. Sagi "zacmienie" "Pamietniki wampirow" czy filmy "Buffy" "Angel" gdzie pojawiaja sie rozne czasami smieszne demony :wink: Kryminaly tylko Chmielewskiej polecam "Boczne Drogi" mozna sie pozadnie usmiac zreszta wszystkie jej ksiazki pisane sa z duza porcja humoru.
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez » Cz lis 28, 2013 15:04

Re: Co czytacie?

Postprzez Bonsai » Cz lis 28, 2013 16:08

A ja polecam "Wiedźma com.pl" Ewa Białołęcka.
Prześmieszna książka,akcja dzieje sie w Polsce w zabitej dechami wiosce,bohaterka jest dziedziczka ruiny po jakiejs tam ciocio-babci.
Podoba mi się ze akcja dzieje sie prawie w teraźniejszosci,sa w ksiazce uzywane slogany.
Ksiązka z rodzaju fantasy.
fragment:

"Co można zrobić pośrodku głuchej wiochy, zabitej dechami, w nocy, kiedy człowiek sobie rozkroi rękę do kości? No cóż, na przykład zemdleć. Ale nie polecam. Nie dość, że nikt tego omdlenia nie doceni, to jeszcze można się wykrwawić. Można też zawiązać sobie łapkę na chybcika znalezionym ręczniczkiem haftowanym w niebieskie kwiatuszki, z napisem Miłość i zgoda - domu ozdoba. Ostatecznie można z tym ręczniczkiem, wyszukanymi inwektywami na ustach, klapiąc niezasznurowanymi glanami lecieć po ciemku, szukając po sąsiedzku domu "doktóra". Jak znam życie i orientuję się w mentalności prowincji, tubylcom nie chodziło o doktora honoris causa, tylko faktycznego lekarza. Zadowoliłby mnie nawet weterynarz, jeśli tylko miałby na podorędziu wodę utlenioną i bandaż!
Bonsai

Postprzez Killashandra » Pt lis 29, 2013 14:03

Widzę ,że są tu miłośnicy s-f, to i ja zaproponuje coś ciekawego- DAVID WEBER cykl SCHRONIENIE
* Rafa Armageddonu
*Schizmą rozdarci
Herezją naznaczeni
Nietypowa seria, przedstawiająca historię grupy ludzi, która po zniszczeniu Ziemi przez obcą rasę ucieka na planetę Schronienie, gdzie -po zmodyfikowaniu- choć tego ludzie nie są świadomi, ma powstać społeczeństwo , któremu technika i wynalazki będą obce, aby uchronić ich przed odnalezieniem przez wrogi gatunek. Aby to kontrolować, wprowadza się surowe zasady religijne... W sumie to cykl militarno- religijny.Pełno tu niespodziewanych rozwiązań, intryg, bitew, także morskich.
Czyta się znakomicie, obszerność woluminów jest niezauważalna.
Killashandra

Postprzez Nemesis » Pt lis 29, 2013 20:22

Killashandra napisał(a):Widzę ,że są tu miłośnicy s-f

Są ,są... Ja też uwielbiam książki s-f... Szczególną pozycję w moim czytelniczym "jadłospisie" zajmuje Arthur C.Clarke i jego seria "Odyseja kosmiczna"... Rewelacja... Lubię tez Asimova i Michaela Crichtona...autora bestselerów,które zostały później sfilmowane "Jurassic Park" , Kongo , "Kula" czy kapitalna "Linia czasu"... Jego powieści,a napisał ich sporo czyta się jednym tchem.... Ostatnio także zapoznałem się z "Sagami" Margit Sandemo i mnie jako pasjonata Skandynawii zauroczyły totalnie...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Sebastian1981 » N gru 01, 2013 16:20

Ja czytam w zasadzie wszystko , oprócz romansideł.Ostatnio zaczytuje się w kryminały Agathy Chcristie.Polecam także książki Frydericka Forshytea " Czwarty Protokół " oraz "Akta Odessy".Tom Clancy także jest autorem fascynyjących powieści jak chociażby "Polowanie Na Czerwony Pazdziernik" czy "Czas Patritów".Innego rodzaju książki które to czytuje to opisujące Historię Polski i powszechną.Dla odmiany biografie.Najchętniej aktorów i zespołów muzycznych.Z biografii przeczytałem ostatnio "Definitywną Biografię Freddiego Mercury" A.L.Jones.Obecnie czytam "Metallica - Sznurki Pana Boga" Igora Stefanowicza
Sebastian1981

Postprzez Peters1984 » N gru 01, 2013 16:46

Samir Amin "Zmurszały Kapitalizm". Kiedyś potrzebowałem ją do pracy magisterskiej, teraz czytam dla przyjemności. ;)
Peters1984

Postprzez Belial71 » So gru 14, 2013 18:58

Przeważnie horrory S. Kinga , G. Mastertona . Ale sięgnę i po Chmielewską , Ludluma .....
Belial71

Postprzez Sebastian1981 » Wt gru 17, 2013 16:36

Wczoraj skończyłem czytać powieść sensacyjną Williama Hallahana "Polowanie na lisa" oraz biograwfię Metallicy Igora Stefanowicza.Dziś zacząłem czytać powieść Deana Kontzna "Nieśmiertelny" oraz oficjalną kronikę Metallicy " So What ...." pod redakcją Stefana Chirazziego.W między czasie historia Polski i Powszechna a także kryminały Aghaty Christie.
Sebastian1981

Postprzez Krecik » N sty 12, 2014 06:44

Ostatnio wpadła mi w ręce książka Grega Beara - Prom kosmiczny 03.
Akcja powieści rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości, na olbrzymim, lecącym przez przestrzeń kosmiczną statku. Jej bohaterowie są ludźmi albo istotami podobnymi do ludzi wytworzonymi w wylęgarniach statku. Początkowo nie wiedzą, gdzie się znajdują ani kim są. Budzą się do życia w dramatycznych okolicznościach, osamotnieni, zmierzają przed siebie ciągnącymi się setkami metrów pustymi korytarzami. Muszą uciekać przed zabójczym zimnem, napotykając przerażające potwory, które starają się ich zabić. Spotykają się co jakiś czas, ale znacznie częściej widzą porozrywane przez potwory ciała innych ludzi, rozmaitych gatunków, kolorów, rozmiarów i budowy fizycznej. Głodują i marzną, znajdując tylko resztki skromnego pożywienia, są zmuszeni przyodziewać się resztkami ubrań zdartymi z ciał zabitych. Nie wiedzą, dlaczego zostali powołani do życia, skoro wokół szaleje tylko śmierć i zniszczenie.
Świetna lektura.Polecam wszystkim lubiącym dobrą powieść fantastyczną.
Krecik

Postprzez Roslinka » Pt sty 24, 2014 20:49

Ja czytam z kolei horrory, kryminały..nie ważne jaki autor byle mnie chwyciło..bardzo interesuje mnie psychologia :D
Roslinka

Postprzez » Pt sty 24, 2014 20:49

Następna strona

Powrót do Czytelnia forum Paradise