Saga o Ludziach Lodu / Sagi Skandynawskie

Dzielcie się tym co warto przeczytać,jakie książki i autorów lubicie...

Re: Saga o Ludziach Lodu / Sagi Skandynawskie

Postprzez vipera » N sie 31, 2014 07:13

Wypozyczylam "Sage o Czarnoksiezniku" ,przeczytalam juz dwa tomy,ale daleko jej do "Sagi o Ludziach Lodu". Tamta byla niepowtarzalna,trzymala w napieciu do konca, ta jak na razie mnie nie podnieca az tak bardzo.
vipera

Postprzez » N sie 31, 2014 07:13

Postprzez Athena » Pn wrz 01, 2014 21:10

Saga o Czarnoksiezniku rozkreci cie jest tak samo swietna jak SoLL ,w dalszych czesciach bedzie coraz straszniej i zaczna sie wyjasniac sprawy z pierwszych tomow. Jest jeszcze Saga o Krolestwie Swiatla ktora laczy sie z SoLL i Czarnoksieznikiem.Ja osobiscie bardzo lubie Moriego,jest troche jak Tangel Dobry tylko bardziej korzysta z czarow niz z lekow,jest piekny,opiekunczy,zakochany i wogole sama zobaczysz ze warto bylo przebrnac przez pierwsze tomy.
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Villhaxa » Wt wrz 02, 2014 10:37

Tak, to prawda, czytaj dalej. Myśle że pod koniec będziesz zafascynowana tak jak Sagą o Ludziach Lodu :D
Ja polecam też nowa Sagę konkurentki Margit Sandemo - Bente Pedersen " Trzy siostry"

Obrazek

Trzy siostry to piękna opowieść o ludziach, którzy umieją kochać i nienawidzić, i którzy nigdy się nie poddają...
Akcja powieści rozgrywa się na północy Norwegii, w drugiej połowie XIX wieku.Ingrid, Stina i Laponka Aile nie są ze sobą spokrewnione. Przeciwnie, dzieli je właściwie wszystko, pochodzenie, status społeczny, mają odmienne charaktery i temperamenty. Są siostrami w sercu, jak o sobie mówią. W dzieciństwie spotkało je pewne dramatyczne wydarzenie, które pozostawiło po sobie trwały ślad. Od tamtej chwili łączą je nierozerwalne więzy przyjaźni i tajemnica, której nikt prócz nich nie może poznać.

Dla mnie rewelacja !

Zresztą Pedersen zauroczyła mnie już wcześniej tymi Sagami :)

Obrazek Obrazek
Villhaxa

Postprzez Athena » Wt wrz 02, 2014 21:39

Zaczelam czytac Raija ale nuda i powielanie Magrit Sandemo ,nic nowego autorka nie wniosla,zawiodlam sie na Hannah tez z serii Sagi skandynawskie Nie polecam czytania Sag innych autorow zaraz po przeczytaniu SoLL i Czarnoksieznika poprostu was rozczaruja jak mnie.Najlepiej sprobowac po dluzszym czasie siegnac po innego autora.
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Lea » Śr wrz 03, 2014 10:57

Pedersen rzeczywiście inspirowała sie Margit Sandemo i nie zawsze jej to wychodziło, to fakt, ale ja ja mimo wszystko lubię czasem poczytać. Wracając do margit nie wiem czy była wspomniana tu saga "Tajemnica Czarnych Rycerzy" :roll:
Opowiada ona o pięciu czarnych jeźdźcach z przeszłości, których potomkowie w XX wieku zmagają się z ciążącym nad nimi przekleństwem, sięgającym setki lat wstecz. Unii, Morten, Antonio wplątują się w pozoru niełączącą ich historię, kiedy jednak odkrywają, że zmarły przed kilku laty brat Antonia, Jordi, jednak żyje i zawarł swoisty pakt z rycerzami, ich życie odmienia się diametralnie. Razem z przyjaciółmi i innymi potomkami rodów pięciu rycerzy rozpoczynają walkę o własne życie. Zmagają się przy tym nie tylko z mrokami historii, ale i bezwzględnymi przestępcami i złymi siłami - mnichami Inkwizycji.
Dal mnie rewelacja, typowa dla Margit aura tajemniczości i zaskoczenia. Czyta sie jednym tchem. Wadą jest mała ilość tomów-tylko 12 :(
Lea

Re: Saga o Ludzia Lodu / Sagi Skandynawskie

Postprzez vipera » Pn wrz 08, 2014 07:30

Mialyscie racje. Warto bylo przebrnac przez pierwsze tomy, bo teraz to juz jest tak samo podniecajaco jak w Ludziach Lodu. Sama nie wiem jak to sie stalo ze juz jestem przy tomie 10 i jestem strasznie ciekawa jak Mori i Dolg poradza sobie na Islandi :roll:
vipera

Postprzez Lea » Cz wrz 11, 2014 11:44

Nie wiem czy już było,ale chyba nie. Posucha troszkę w Sagach więc sięgnełam ponownie po "Córke morza" Trine Angelsen. Saga rozgrywająca się w XIX w. w Norwegii w niezwykłej scenerii wysp Lofotów. Bohaterką sagi jest szesnastoletnia Elizabeth, która właśnie rozpoczyna służbę w bogatym dworze w Dalsrud. Dotychczas nigdy nie opuszczała rodzinnego domu, pełna jest więc oczekiwań i pragnienia wolności... 30 tomów. świetnie się to czyta.
Lea

Postprzez Nieistotna » Cz paź 23, 2014 10:41

Na norweskich forach pojawiła się informacja że od 21.01.2015 w norweskiej telewizji ma pojawić się pierwsza transza 21 odcinków SoLL. :)
Nieistotna

Postprzez Lea » So paź 25, 2014 15:31

Świetna wiadomość ! Mam nadzieję że będzie to można zobaczyć i u nas, byle w zrozumiałym języku :wink:
Lea

Postprzez Athena » Wt paź 28, 2014 16:39

Jak dla mnie to moga tez byc po norwesku,znam wszystkie tomy na pamiec wiec tlumacz nie potrzebny :wink: Ale tak mysle ze raczej w jezyku angielskim nagraja,wkoncu licza sie z tym ze pojdzie to w swiat.
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez » Wt paź 28, 2014 16:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytelnia forum Paradise