Zwierzyniec

Programy,które lubicie...te nowe i te,których już dawno nie ma a stały się kultowymi programami telewizyjnymi

Zwierzyniec

Postprzez Nemesis » So gru 28, 2013 09:37

"I łaciate, i kudłate
pręgowane i skrzydlate
te co skaczą i fruwają
na nasz program zapraszają..."

http://www.youtube.com/watch?v=pbmYhQBcK-Y

W poniedziałki o godzinie 16:30 taką właśnie melodię wygrywała nasza Telewizja a to był znak, że zaczynał się "Zwierzyniec".
Był to program przyrodniczy skierowany do dzieci i młodzieży. Jego gospodarzem był Michał Sumiński, który przybliżał nam życie niektórych zwierząt w swoich wspaniałych gawędach (... podchodzę bliżej w zarośla a tu --- wyskakuje zając :) ). :D

Obrazek

Pamiętam ze w latach 80 uwielbiałem oglądac tę audycję ,audzycje która obok "Z kamerą wśród Zwierząt" , "Sondy" i "Piątku z Pankracym" była dla mnie obowiązkową pozycję do ogladania... Cóz...od dawna takich programów już nie ma,ich miejsce zajęły tasiemcowe seriale i programy polityczne :(
Michał Sumiński to świetny gawędziarz, leśnik,pasjonat zwierząt...ale można było go spotkac w TV także w innej roli... Zagrał w filmach "Dziewczyna i Chłopak" gdzie zagrał Stefana Jastrzębskiego, wuja Tomka i Tosi oraz w "Ga, Ga, Chwała Bohaterom" gdzie zagrał dziennikarza telewizyjnego.

Program "Zwierzyniec" powstał w październiku 1968 roku. Oprócz pogadanek o zwierzętach (każdy program to pogadanka o innym zwierzaku) były również odpowiedzi na listy otrzymywane od telewidzów.
Organizowane były także akcje by pomóc zwierzakom w trudnym czasie...i by popularyzować świat zwiarząt wśród młodzieży...

- akcja "Bocian" - czyli przysyłanie meldunków o bocianach pozostających na zimę,
- "Gospoda pod szarym wróblem" - czyli pomoc dla ptaków zimujących w Polsce,
- "Ocieplajmy budy psom" - sposoby na ocieplenia psich domów
- "Ptasie biuro podróży" - dzieci pisały, które z ptaków wróciły już do ich miejscowości

A zawsze pod koniec "Zwierzyńca" były wyświetlane filmy animowane." Pixi i Dixi" ,"Pies Huckleberry" , "Miś Yogi"...bajki które mozna było wtedy obejrzeć rzadko...
Dla mnie "Zwierzyniec" to jeden z kultowych programów,starej,dobrej telewizji...Telewizji,która miała tylko dwa kanały,ale było w niej więcej do oglądania niż teraz na 138 kanałach :?
A czy Wy pamiętacie ten program?

Źródło ; Nostalgia,Wiki
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » So gru 28, 2013 09:37

Re: Zwierzyniec

Postprzez Pankracy » Śr maja 14, 2014 12:35

Tylko jak pogodzić te miłość do zwierząt o jakiej pan Sumiński pięknie opowiadał z tym że poza wizją do nich strzelał :? Program oglądałem oczywiście ale wolałem "Z kamerą wśród Zwierząt"
Pankracy

Postprzez » Śr maja 14, 2014 12:35

Powrót do Telewizja